TH-42PY70P a sygnał SD i skalowanie

mk77

Member
Witam

Zastanawiam się nad kupnem telewizora. Jak narazie to zdecydowany jestem na LCD Toshiba 37R3500PG. Głównie ze zwględu na dobre radzenie sobie z sygnałem SD i skalowaniem sygnału z formatu 4:3 na 16:9 oraz technologią 100Hz.
Ostatnio jednak moją uwagę zwróciły telewizory plazmowe a w szczególności Panasonic TH-42PY70P (głównie ze względu na cenę).
Mam pytanie jak ten PY70 radzi sobie z sygnałem SD i skalowaniem obrazu do formatu 16:9 (najlepiej gdyby ktoś mógł to przyrównać do toshiby).
Telewizję będę oglądać z około 3-3,5m. Gdzieś czytałem że dla tej odległości przy plaźmie to przekątna powinna być nie większa niż 37". Czy to prawda ?

Pozdrawiam
 

Sansei6

Member
Bez reklam
Dokładnie to rzecz subiektywna ta odległość, już gdzieś pisałem, że nie można własnych doskonałości i niedoskonałości wzroku i gustu obliczać w sposób matematyczny, stań sobie przed tv i przesówaj się od niego i do niego i sam wyczujesz ile ci odległości starczy by dobrze się czuć oglądając ;)

Moim zdaniem nie zbudowano jeszcze takiego LCD, zeby radził sobie lepiej z obrazem SD niż plazma, zwłaszcza gdy porównujesz taki model jak Panasonic TH-42PY70P wg mnie to jest model zaraz po Pioneerach coś jakby porównać, że Pioneery to tak jakby Ferrari a Panasonoic to tak jak BMW w ubiegłym sezonie, jeśli śledziłeś F1 to będziesz wiedział o co mi chodzi ;)
Hmm zrobisz jak uważasz, ale LCD do SD to nie najlepszy pomsł nawet tej firmy, wsumie to LCD to chyba tylko do bardzo dobrej jakości obrazu i jak nie zależy ci na głębi koloru a raczej na dość szybkim ruchu na ekranie, wyraźnym tekście, no moim zdaniem to taki powiększony monitor komputerowy :-D Za to Plazma a jeszcze Panas... z SD da radę o wiele lepiej, sam bardzo intensywnie myślę nad tym modelem, jak się nie powiedzie na wiosnę i nie kupię Pioneera, to właśnie ten Panas zawiśnie na mej ścianie ;)
 

michalgti

New member
Panas 42PY70P

Witam. Mam ten tv.42 cale oglądam z 3 metrów i jest ok.Po miesiącu oglądania myślę że 50 cali tez byłby dobry ;) .Sygnał mam po euro z cyfrowego polsatu.Musze powiedzieć że obraz jest wielce ok.Oczywiście różni się na poszczególnych kanałach (najlepiej polsat 2).W grudniowym numerze audio-video jest obszerny test tego modelu.Wyniki testu mówia same za siebie.Panas jest w tym momencie 2 na rynku za pionkiem jeżeli chodzi o plazmy.Bardzo polecam ten model. Pozdrawiam. Michał.
 

mk77

Member
no to chyba przekonaliście mnie do Panasonica.
Jeszcze tylko bym musiał zobaczyć go na żywo gdzieś w sklepie :)

Pozdrawiam
 

ciaptak

New member
Witam
Pozwole sobie wlaczyc sie do dyskusji. Jako ze nadal nie zdecydowalem sie LCD/Plazma to szukam i zbieram informacje. NIe ukrywam, ze ten model jest jednym z faworytow, ale...

1. Gdzies na forum wycztyalem, ze duzo gorzej skaluje do SD niz jego poprzednik serii PV7??. W sumie mialo by sens (wieksza rozdzielczosc matrycy). Wiec czy posiadacze moga obiektywnie stwierdzic jak to wyglada na SD np. c+ po hdmi (duzo gorzej niz na CRT). Jest to jeden z moich kryteriow wyboru.
2. Jak sie porownanie sygnalu HD to poprzednika...?
3. Full HD wiadomo, ze bedzie lepszy.
4. Jak wyglada wypalanie (wiem, ze bylo juz tysiac razy, ale sytuacja zmienia sie w miare uzytkowania, to ze ktos nie mial tydzien temu wcale nie oznacza ze nie ma tego teraz) weze, paski itp

Czytajac forum natknalem sie na opinie(w tym KIKI), ze seria PV7?? wyglada raczej slabo i nie ma duzej roznicy z PV60... Wiec w takim razie czy ktos porownywal PV60 i PY70? Moze nadal za wiele sie nie rozni, a my zwabieni magia symboli i oznaczen niepotrzebnie przeplacamy? Z gory dziekuje za opinie. Pozdrawiam
 

michalgti

New member
Prezy ustawieniu obrazu na kinowy problem wypalania nie istnieje (oczywiście jeżeli nie oglądasz tvn24 przez 24 godziny ;) ) Mam nacykane 300 godzin i zero powidoków i innych przypadłości.Nie jestem ekspertem ale dla mnie programy w SD naprawde ok.Takie samo zdanie ma autor testu w audio-video nr 12/2007 - do ściągniecia ze strony w formacie pdf.Polecam bo lektura dosyc ciekawa.
 

michalgti

New member
Artykuł ukazał sie w gazecie ale niestety przegapiłem ten nr.Strefa testów online jest płatna i wydaje mi sie to całkiem logiczne.Klubowicze na naszym forum także płaca za dostęp do testów więc nie rozumiem twojego zdziwienia.
 

mensir67pl

Member
Bez reklam
michalgti napisał:
Takie samo zdanie ma autor testu w audio-video nr 12/2007 - do ściągniecia ze strony w formacie pdf.Polecam bo lektura dosyc ciekawa.

rozumie ze masz ten atrykuł ..skoro piszesz ze ciekawy ..


michalgti napisał:
Artykuł ukazał sie w gazecie ale niestety przegapiłem ten nr.Strefa testów online jest płatna i wydaje mi sie to całkiem logiczne.Klubowicze na naszym forum także płaca za dostęp do testów więc nie rozumiem twojego zdziwienia.

wiec nie widze problemu zeby go zamiescic tu ... >?

ale wszystkich ...:p
 

michalgti

New member
Oj posty kolegi mensir67pl wieją ironią i uszczypliwością :???: Nie wiem czy się uda ale załączam plik z testem TH42PY70P. Plik w formacie pdf - spakowany.
 

Attachments

  • Panasonic_TH-42PY70.zip
    173,5 KB · Wyś: 295

mensir67pl

Member
Bez reklam
Oj posty kolegi mensir67pl wieją ironią i uszczypliwością :???: Nie wiem czy się uda ale załączam plik z testem TH42PY70P. Plik w formacie pdf - spakowany.
plik ma sie dobrze ....
jesli tylko bede mial cos ciekawego nie omieszkam tez sie podzelic ...

DZIEKUJE @michalgti ... w imieniu swoim i pozostalej rzeszy uzytkownikow
 

maragn

New member
Th-42py70p

Witam. Ja posiadam model TH-42PY70PA. Czy różni się on czymś od modelu TH-42PY70P? Słyszałem że niby niczym ale prosiłbym kogoś z tego wątku o zdanie. Telewizor oczywiście gra super (sygnał z kablówki).Telewizji z lepszym sygnałem nie posiadam narazie.
Ale gdy podłaczyłem kablem komponent do komputera (karta graficzna GForce 8800 GTS która obsługuje HD i wyposażona jest w wyjście komponent) to obraz naprawdę super.
Kto nie ma telewizji w hd a w miarę dobrą kartę graficzną to można się pobawić na tej stronie http://www.stage6.com/ (dużo różnych rzeczy w 1080i, 720p itp.) :)
 

piotreki

New member
Hej :)
Tez zastanawiam sie nad kupnem tego modelu PY70 i w specyfikacji znalazlem
Pobór mocy (telewizor włączony) 494 W
to az 2 razy wiecej niz PV 70 i 700 ???
Czy jest to nastepca PV 70 ? ten PY ?
Przeczytalem ze 100 stron o pv70 i usterkach pionowe poziome linie i inne tam wazne ze Panasonic wymienial na nowe plazmy tylko co po 3 latach kiedy gwarancja wygasnie ? ) to mnie troszke przerazilo :(
kiedy wyszla seria py ?

Czy to jest jakas wartosc usredniona ?
Pozdrawiam :D
 

4pac

New member
A ja mam PV7 37 cali i ogladam go z 3-3,5 metra. Po co mi full HD skoro z tej odległości nie ma szansy zobaczyć różnicy pomijając fakt że na razie nie mam odtwarzacza blu ray.
37' jeszcze nie jest aż tak duże, żeby obraz SD nie przeszkadzał jeżeli nie jest żyletką. Ale z 2,5 m to juz bym nie chiał SD oglądać.
Ja polecam ten telewizorek. Za cenę w okolicy 3 tys to najlepszy zakup wg mnie. Ewentualnie PV70 jeżeli zalezy komuś na większej ilości wejść.
 

michalgti

New member
Witam. PY to następca serii PV i jest full HD a do tego pieknie wygląda i swieci :D .Pobór prądu podanyna etykiecie jest wartością szczytową (tv pobierałby wtedy taka ilosc jakby wyświetlał białą plansze na maksymalnych ustawieniach). Także bym sie tym nie przejmował.Wydając tyle kasy koszty prądu mają marginalne znaczenie (bynajmniej dla mnie).PY jest poprostu lepszy od PV i trzeba sie z tym pogodzic a nie wypisywać że niby po co full HD.....(pewnei teraz by chcieli ale juz maja PV). Pozdrawiam.
 

4pac

New member
michalgti napisał:
..PY to następca serii PV i jest full HD a do tego pieknie wygląda i swieci
Też uważam że jest ładniejszy... :)
michalgti napisał:
PY jest poprostu lepszy od PV i trzeba sie z tym pogodzic a nie wypisywać że niby po co full HD.....(pewnei teraz by chcieli ale juz maja PV).
PY jest oczywiście ładaniejszy i lepszy i duuużo droższy. Uwierz mi że stać mnie było na PY ale kupiłem P7 (nawet nie P70) dlatego że kosztował 3 tys i wystrczająco pięknie wyświetla obraz.
Jezeli ktoś nie liczy sie z kosztami to oczywiście - kupować najdroższy, a co! Można sie będzie pochwalić full hd od panasonica.
iedzisz sobie przed tv i masz świadomośc że jest full hd a oglądasz na nim głownie SD czasem DVD i kanały HD w 720p. A nawet jak wrzucisz cos na 1080p to i tak nie zobaczysz róznicy. No ale masz te swoje full..
Np PV 70 42 cale był kilka tyg temu do wyrwania w MM za 2600 zdaje się.. Zabierz żonę lub dziwewczyne na wakacje za resztę którą zaoszczędzisz. Wakacje przynajmniej doświadczysz organoleptycznie w przeciwieństwie do tego full hd.
Konkluzja jest taka - nie wszyscy dają sie zwariować.
pozdr
 

cactus

New member
mk77 napisał:
Mam pytanie jak ten PY70 radzi sobie z sygnałem SD i skalowaniem obrazu do formatu 16:9 (najlepiej gdyby ktoś mógł to przyrównać do toshiby).

Pozwolę sobie powrócić do pytatania MK77 o skalowanie z 4:3 do 16:9
Potwierdzam, ze Toshiby dają sobie z tym nieźle rade, pytanie jak to wygląda w Panasach ?
Czy jest tryb podobny jak w Toshibie, który polega na tym, ze minimalnie ściete są góra i dół obrazu (ale tak, ze np. paski na TVN24 czy TVPInfo są w całości widoczne), środek ekranu jest prawie bez zniekształceń i dopiero po bokach widać rozciągnięcie ?
 
Do góry