Plazma kontra LCD

adam.kom

New member
Witam
Przymierzam sie do zakupu nowego telewizora, no i tu problem czy wbrać plazme czy lcd.
Mam dwa modele telewizoryktóre sobie upatrzyłem .
musze webrać jeden z nich poniewazna dwa mnie nie stać.
Panasonic 42V70P kontra Tohiba 42 X3000 ewentualnie Toshiba 37x3000
Prosze o poradę
pozdrawiam
 

Mabri

New member
Nie wiem czy wiesz, ale rozpętujesz kolejną wojnę.
Mało podałeś danych wejściowych więc krótka odpowiedź - Panasonic.
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Wojnę, nie wojnę. Pytanie ryzykowne, ale odpowiedz sobie na podstawowe pyatnia:

1. Pomieszczenie jasne, czy ciemne?
2. Filmy, sport, gry (procentowo)?
3. Odległość od ekranu?

ArtS :)
 

matias2004

New member
Jak daleko od ekranu i wada wzroku to lcd.
Kupilem corce do pokoju lcd 32 cale , choc mam w salonie plasme to belkot sprzedawcow spowodowal ze kupilem lcd , no i plasma bylaby za duza.
Powiem ze nie jest tak zle ale mam wade wzroku -1 jak zdejme okulary to jest ok.
 

adam.kom

New member
Wiecej danych

Witam
wiem, że to trudny temat ale również trudna decyzja ,który telewizor wybrać.
Odleglóść ściany od kanapy na której ma być zainstalowany potencjalny telewizor to około 4 m .
telewizor będe wykorzystwywać przez wszystkim :
1. cyfra + (na razie bez HD)
2. DVD samsung DVD hd-950.
Także telewizor wykorzystywany bedzie do ogladania filmów. Nie wykorzystuje jak dotąd telewizora do grania.
pozdrawiam
 

matias2004

New member
No to plazma ,nie bedzie miala dla ciebie zadnych wad.
Jedynie co musisz zrobic podczas zakupu to walnac sprzedawce , jesli bedzie mowil ze "panie tylko lcd" , walnij go 2 razy ,odemnie tez.
 

adam.kom

New member
50 cali fajny pomysł ale niestety mój budźet nie wytrzyma obiążenia w wysokości 5900 zł:)

Dziś usłyszałem w sklepie , ze żywotność Panasonica th 42PV70P to 5 lat. hmmmmm czy to prawda ? bo powiem troche mnie ta wiadomość zaszokowała.
 

Mabri

New member
To i tak słaby tekst. Ja rozmawiając z jednym sprzedawcą w sieci sklepów ... (wolę przemilczeć, bo może to jednorazowy wybryk natury), że plazmy szybko się zużywają bo ulatnia się z nich gaz.
Jednak na pytanie dlaczego nie sprzedają ich z maskami przeciwgazowymi nie odpowiedzaił mi - mało tego, obraził się na mnie!
Spokojnie, akurat tym parametrem nie musisz się wogóle przejmować! Pomnóż ten czas razy cztery.
 

Bucek

Banned
uważam, że powinno sie wprowadzić karną odpoiedzialnosc za mówienie bzdur i kłamstw i wypowiadanie sie na tematy na które nie ma sie zielonego pojęcia :p

moze jakas inicjatywa obywatelska i projekt ustawy?

bo jak slucham co gadaja niektórzy sprzedawcy to mnie krew zalewa :p moze nagrac takiego, wyslac to do producenta jakiegos modelu plazy o którym akurat sie wypowiada sprzedawca, i niech go producent pozwie, niech pozwie sklep za oszczerstwa i znieslawienia? :p

może sie trafi ktoś odważny?
 

dartvader

New member
plazma czy LCD

Przyłącze sie do wątku odległość 3,5 m TV wi za wi okna (czyli chyba jasno) sygnał SD + cyfrowy polsat SD po RBG + pioneer DV-400 po HDMI (divx) + komp po DVI jako monitor (internet + HD) podsuńcie jakieś pomysły.
 
Ostatnia edycja:

SieneK

New member
słoneczny pokój
jasno żółte ściany
odległość od TV 3,5 do 4,5m
kablówka UPC
też miałem dylemat pomiędzy dwoma LCD
w końcu za namową kikiego padło na Panasonic TH-42PV70P A
i jest :eek:k:
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Pewnie nikt tak naprawdę nie wie, ile pożyje ekran plazmowy. Ocenia się ten czas na ok. 60 000 h pracy. Ostatnio w dziale Philipsa był opisywany przypadek plazmy sprzed sześciu bodajże lat. Ale jej uszkodzenie nie miało związku z matrycą.

ArtS :)
 
Do góry