Telewizory Panasonic a Euro RTV AGD...

krawietz

New member
Zauważyłem dość dziwną "przypadłość" wszystkich telewizorów Panasonic które są wystawione w sklepach Euro RTV AGD...
Wszystkie te telewizory wyświetlają obraz "wzbogacony" o paskudne schodkowane prawie pionowe pasy coś jak / / / / / na obrazie...
Występuje to tylko w Panasach i tylko w Euro RTV dotyczy zarówno LCD 32", 37" jak i plazm.
O co tu chodzi? Czy te TV tak źle reagują na obraz puszczony przez rozdzielacze i są aż tak podatne na zakłócenia?"

Bedąc potencjalnym klientem i powoli dojrzewając do zakupu nowego TV (stary kineskopowy 32" zaczyna niestety świrować) widząc obraz testowy jak i majac możliwość poogladania obrazu z anteny analogowej (też są te pasy na ekranie) nigdy w życiu takiego TV bym nie kupił...

Inne TV tego typu artefaktów nie maja. Inna sprawa ze są porozkręcane do granic możliwości a obraz SD składa sie poprostu z kolorowych plam bez jakichkolwiek szczegółów...

Zreszta mam wrażenie że wszystkim dużym sieciom handlowym zalezy na sprzedaży Samsungów i LG - jest tego po sklepach najwiecej...

Krawiec
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
szczęściem jesteś członkiem forum i masz możliwość prezentacji w domu. Na sklepie powinno się ustalać pogląd na telewizor ale wybierać w domu. Panasonic gra w tych warunkach zupełnie inaczej / super/.
 

polls

Member
Wszystkie te telewizory wyświetlają obraz "wzbogacony" o paskudne schodkowane prawie pionowe pasy coś jak / / / / / na obrazie...

Ja ten efekt nazywam efekt drzewa cos jakby kora drzewa jest to przypadłoś panasów zarówno plazm jak i lcd przy słabym sygnale nie radzą sobie i generują takie efekty . Nie jest to problem Euro bo w każdym S markecie można to zaobserwowac

Ps powinni go przemianować na Pasasonic :)
 

Incrediboy

New member
Witam
Nie masz, się co martwić w sklepie Euro RTV AGD pracują same niedorozwoje, które nie potrafić telewidzów ustawić. Właśnie dzisiaj byłem z kumplem w tym sklepie i oglądaliśmy sobie ten model i występował ten sam problem kolega się lekko zaniepokoił gdyż ten model bardzo przypadł mu do gustu i te poziome pasy psuły cały wizerunek tego telewizora. Miły mało kumaty sprzedawca na moją prośbę przyniósł pilota i w ciągu 30 sekund po kilku ustawieniach pasy znikły. Miły mało kumaty pan na moje pytanie dlaczego telewizor jest źle ustawiony odpowiedział, że tak naprawdę to on się telewizorami za bardzo nie interesuje i nie umie tego zrobić.

PS. Jakiś miesiąc temu w tym samym sklepie inny inteligentny sprzedawca na moją prośbę o wskazanie mi LCD 100 Hz powiedział mi, że takich oni to nie posiadają ale ma za to 100 Hz kineskopowe to tak. Ręce mi opadły i wyszedłem.
 
Ostatnia edycja:

Voytas1

Klub HDTV.com.pl
vip
A propos Euro i Panasonioca

kiki napisał:
szczęściem jesteś członkiem forum i masz możliwość prezentacji w domu. Na sklepie powinno się ustalać pogląd na telewizor ale wybierać w domu. Panasonic gra w tych warunkach zupełnie inaczej / super/.
Mi też odradzali w Euro Panasonica LX70P (32 cale), obraz na nim miał mnóstwo zakłóceń, których nie miały inne LCD. Sprzedawca twierdził, że to wina technologii 100Hz Panasonica, która wprowadza owe zakłócenia, ponieważ nie nadaje się do odbioru sygnału analogowego z kabla antenowego, a tak w ogóle zdaniem tego pana do technologii 100Hz nie warto dopłacać. Czy ma rację? Planuję zakup telewizora LCD właśnie z technologią 100Hz (waham się jeszcze między Panasonic 32LX70P a Philips 32PFL7862D). Faktem jest, że na razie będę z konieczności korzystać ze zwykłej kablówki oraz z DVD.
 

graby

New member
Problemem sprzedawców RTV AGD a właściwie ich właścicieli są zarobki personelu - niestety za marną kaskę może jakieś 1000zł nie można oczekiwać asów wszechwiedzących i znających odpowiedzi na wszystkie pytania...niestety jest to b. smutne :(. Ostatnio przechadzam się po różnych różnistych i badam wizualnie propozycje w sklepach przy okazji wiedzę obsługi - ponieważ przymierzam się powoli do Toshiby 42'.
 
Ostatnia edycja:

orion512

New member
Incrediboy napisał:
Witam
. Miły mało kumaty sprzedawca na moją prośbę przyniósł pilota i w ciągu 30 sekund po kilku ustawieniach pasy znikły. .

czy możesz napisać jakie ustawienia zmienialiście aby obraz był poprawnej jakości?
 

Raku2006

New member
To prawda, w euro rtv agd personel nie jest zbyt kompetętny. Ostatnio zapytałem gościa czy mają Toshiby serii R, uzyskałem odpowiedz, że R to są samsungi a Toshiba???? no i po temacie.
Ten Panas lx70p tez w tym sklepie jest tak ustawiony że wyglada nieciekawie, ale i tak go biore. Dużo poczytałem na tym forum o nim i jestem zdecydowany, jeszcze troszke czasu i go kupie :)
 
Ostatnia edycja:

Booze

New member
To fakt, z tymi ustawieniami- spotkałem się z 14" panasa i była rozjaśniona chyba na maxa ( po grzyba coś takiego robią), ale obraz z anteny i tak był zabójczo dobry(?), ten sam numer ( z rozjaśnianiem) widziałem na przykładzie philips'a PFL (chyba).Wszystkie telewizory lcd ustawione -jakby na tip top ( o ile mozna coś takiego zrobić na rozdzielnikach (?) antenowych) a ten phil blady jak diabli.
 

at0m

New member
Witam, czy ktoś używa Panasonica z seri LX70p do ogladania sygnału z trójmiejskiej kablówki UPC. Jak ten telewizor radzi sobie z takim sygnałem?
Czy występuje w/w problem z poionowymi pasami?
 

simonbl

New member
Witaj,
Ja używam Panosonika 32lx70p z kablówką UPC (na śląsku) i obraz oceniam jako bardzo dobry (nieco gorszy niż na n-ce) - nie ma żadnych pasów, z przyjemnością ogląda się na telewizję.
 
Do góry