Panasonic 37LZ70 dziwny dźwięk :(

baRtosz

New member
Witam!
Od wczoraj jestem szczęśliwym posiadaczem Panasa.Muszę powiedzieć że po pierwszych testach jestem zadowolony z wyboru.Zarówno obraz jak i wykonanie jest na bardzo dobrym poziomie.Miałem przez 2 tygodnie Samsunga 37M87BD i muszę powiedzieć że wypada dużo gorzej przy Panasie.Mam tylko jedno zmartwienie ponieważ zarówno przy włączaniu jak wyłączaniu tivika słyszę metaliczny odgłos taki "pstryk" ;)...nie wiem czy to normalne czy może jest coś nie tak z moim tivikiem:(.Czy może ktoś z posiadaczy tego Panasa też ma to samo?
Pozdrawiam!
baRtosz
 

marek206

Klub HDTV.com.pl
vip
:) Sądze że nie ma sie czym przejmowac,jest to pogłos załączenia. Napisz mi czy ci przypadkiem nie smuży na sygnale SD przy szybkim ruchu bo to mnie ciekawi przy braku 100Hz.
 

baRtosz

New member
marek206 napisał:
:) Sądze że nie ma sie czym przejmowac,jest to pogłos załączenia. Napisz mi czy ci przypadkiem nie smuży na sygnale SD przy szybkim ruchu bo to mnie ciekawi przy braku 100Hz.

Dla mnie obraz jest rewelacyjny i nie smuży również przy grach co dla mnie jest bardzo ważne.

Pozdrawiam
 

mrdread

New member
ponieważ zarówno przy włączaniu jak wyłączaniu tivika słyszę metaliczny odgłos taki "pstryk" :wink:...

U mnie jest to samo - Chyba tak ma być - podobnie jest w niektórych monitorach LCD i to nie jest żadna wada produktu :)
 

crupa

New member
U mnie tez cyka,tyle ze smuzy,szczegolnie po hdmi,nie wiem czy to wina kabli czy dekodera.Po komponencie jakby lepiej ale tez obraz pozostawia wiele do zyczenia.Mam ten nowy dekoder Polsatu Samsung. Co sadzicie?Za kable dalem 100zl za sztuke u autoryzowanego sprzedawcy Panasonica,troche jestem podlamany bo liczylem ze bedzie znacznie lepiej.jakie macie ustawienia obrazu i rozdzielczosc na dekoderze?Z gory dzieki za odpowiedz
 

marek206

Klub HDTV.com.pl
vip
Ciekawe jak jest z tym smużeniem bez 100Hz? KIKI zrobił test tego telewizorka na obrazie kontrolnym ale nie było testu np.z kulą bilardową gdzie można to zobaczyc.Mówie tu oczywiście o teście na 100Hz.
 

crupa

New member
witam ponownie,zmienilem ustawienia na dekoderze (chyba system kompresji czy cos takiego) i ogladalem wczoraj final siatkowki i bylo wreszcie rewelacyjnie.Wylaczylem opcje sterowania kolorami (mialem tez podejrzenia ze dlatego smuzylo) i nie wystepowalo smuzenia.Mecz ogladalem na eurosporcie (z polsatu cyfrowego) gdzie i tak sila sygnalu nie byla najlepsza.Polecam,mimo ze nie ma 100hz nie smuzy, a duzy plus za 37cali, katy patrzenia oraz czytnik kart sd.Generalnie polecam mimo wczesniejszych krytycznych uwag,ale nie byla to wina tv lecz dekodera i zlych ustawien
 

GLOBUS74

New member
Ustawienia W Tx37lz70p

WITAM!MOżECIE NAPISAC MI JAKIE USTAWIENIA MACIE W SWOIM PANASIE, CHODZI MI PRZEDE WSZYSTKIM O USTAWIENIA W MENU OBRAZU(rodzaj obrazu,kontrast itd,balans bieli,sterowanie kolorami,P-NR,MPEG NR, 3D-COMB itd myślę ze razem ustawimy lepiej swoje Panasy
 

orion512

New member
crupa napisał:
nie widze roznicy pomiedzy lcd a telewizorem kineskopowym

a nie ma takiego efektu np rzy oglądaniu tvn24 lub inny informacyjny że gdy lećą napisy to szerokość liter zmienia sę w miarę przepływania prze ekran. Widziałem kiedyś w slepie takie zjawisko na kilku telewizorach lcd. Literki które wjeżdzały z prawej strony były wąskie i w miarę zbliżania się do środka ekranu stawały się coraz szersze a następnie znowu zaczynały się zwężać. było to bardzo irytujące. zastanawiam sie czy to występuje we wszystkich telewizorach lcd czy tylko w niwktórych.

i drugie pytanie czy jasność czerni naprawdę jes taka duża jak pisał kiki?
Czy oglądając w nocy w zupełnej ciemności i ciemne sceny zwraca to uwagę że czarny jest szary?
pozdrwiam
 

mambo711

New member
orion512 napisał:
a nie ma takiego efektu np rzy oglądaniu tvn24 lub inny informacyjny że gdy lećą napisy to szerokość liter zmienia sę w miarę przepływania prze ekran. Widziałem kiedyś w slepie takie zjawisko na kilku telewizorach lcd. Literki które wjeżdzały z prawej strony były wąskie i w miarę zbliżania się do środka ekranu stawały się coraz szersze a następnie znowu zaczynały się zwężać. było to bardzo irytujące. zastanawiam sie czy to występuje we wszystkich telewizorach lcd czy tylko w niwktórych.

Ww. efekt nie jest raczej wadą technologii LCD a samym ustawieniem formatu telewizora , na moim LCD-ku występowało to tylko przy formacie Superlive
Przy formacie"Szeroki ekran" wszystko ok.
 

crupa

New member
wydaje mi sie ze czern jest bardzo dobra ale nie idealna,jest to lcd niestety.Tez zauwazylem ze lepszy jest format 16:9 na stale niz Auto.Musze przeczytac w instrukcji do czego sluza te ustawienia MPG,nie mam o tym pojecia.W trybie dynamicznym obraz wydaje mi sie cyfrowo przesadzony.Wylaczone mam sterowanie kolorami.Generalnie,dalej jeszcze kombinuje z ustawieniami bo jest jeszcze dalekie od idealu,czekam na Wasze ustawienia
 
Do góry