TV podłączony z tunerem SAT i w tle widać zakłócenia z anteny naziemnej.

reuterpl

New member
Czy Wy też tak macie, że podczas oglądania telewizji z tunera telewizji satelitarnej w tle widać zakłócenia pochodzące od anteny naziemnej? Jeśli antenę naziemną odłączę, to obraz z tunera tv satelitarnej ulega pogorszeniu.

Gdybym miał telewizję kablową z mocnym sygnałem, to pewnie by się obraz poprawił z tunera TVsat (nie byłoby zakłóceń). Czy może być przyczyną kiepski kabel EURO (zwykły 3 metrowy kabel bez ekranowania)?
 

reuterpl

New member
eureka!

A jednak winny jest kabel! Zmieniłem go i jest lepiej. Chyba kupię taki z ekranowaną każdą żyłą.

Użytkownikom tego TV propnuję zrobić następujący test: podłączyć i odłączyć antenę (kabel RF) i jeśli wpływa to na jakość obrazu to trzeba wymienić kabel EURO/SCART.
 

mikiele

New member
Dobry kabel to podstawa.
Ja też mialem przebicia ale jak wymienilem kabel wszystko zniknęlo a dotego obraz polepszyl się znacząco(ostrość i kolory).Na tym nie warto osczędzać i kupować syfu za 10 zl. Kup dobrej firmy, gruby kabel ( ekranowany) .Cena ok 50-60 zł. Nie ma sensu też przepłacać i kupować droższych.
Pozdrawiam
 

reuterpl

New member
Lepiej łączyć przez s-video, czy przez SCART?

Lepiej łączyć przez s-video, czy przez SCART? Czy różnica jest zauważalna?
 

wa12

New member
reuterpl napisał:
Lepiej łączyć przez s-video, czy przez SCART? Czy różnica jest zauważalna?

Najlepiej połączyć dobrym kablem SCART przy ustawieniu sygnału na RGB, bo tylko wtedy jest lepiej. Złącze SCART umożliwia połaczenie także przez s-video i composite. Te ostatnie to jakość zbliżona do vhs.
A co do jakości połączeń, to na moim 26lx70 róznica pomiędzy RGB a s-video jest niewielka, ale zauważalna. Wszystko zależy od jakości sygnału i wielkości ekranu. Im większy ekran tym lepszej (wyższej) jakości połączenia wymaga. Ja np. na swoim tv nie widzę różnicy przy podłączeniu DVD przez component i SCART. Brak przeplotu na tak małym ekranie (no i 100Hz odbiorniku) nie powoduje w moim przypadku wzrostu jakości obrazu.
 

kunik

New member
Sony Bravia + PS3

Witam! Mam podobny problem.Mam 26 calowy telewizor lcd sony bravia i play station 3.Jak podłączę konsole do tv przez kabel hdmi to gdy chce obejrzec telewizje sa zakłócenia.Czy może być to wina tego że kabel jest troszeczkę wygięty ponieważ tv wisi na scianie i kabel troszeczke zawadza o ścianę?Czy to wina kabla ?Telewizje mam niestety narazie satelitarną Toyi ale zamierzam zakupić telewizje n.Pozdrawiam z góry dzięki
 

feniksus

New member
Hey, mam podobny problem do "kunik'a", moja PS3 gdy jest wlaczona zaklóca mi obraz tv (Sharp 32X20E). Np. w sytuacji kiedy zaciagam jakies demo z PSN i ogladam telewizje obraz jest strasznie zasniezony. PS3 jest podlaczana przez HDMI natomiast obraz tv jest z kablowki analogowej.
Prosze o pomoc jesli ktos podejrzewa jakies rozwiazanie.
Dzieki.
Pozdrawiam.
feniksus
 
Do góry