Ekran w LX70

festyn

New member
Witam, dzisiaj dostałem telewizor i mam takie pytanie, otóż zauwazylem ze na czarnym tle ekran w dwóch lewych rogach jest jakby bardziej podswietlony (ciut jaśniejszy), wie ktos czy tak musi byc ?
 

fc020

New member
jak juz ktos wczesniej pisal, wystarczy przez szmatke rozmasowac matryce w jasniejszym miejscu... w 90% pomaga... ja rowniez w ten sposob rozwiazalem ten problem
 

festyn

New member
Jednak nic nie pomogło, plame widac teraz jakby bardziej :/ Po Nowym Roku dzwonie do serwisu i zawioze im TV, mam nadzieje ze na miejscu zalatwia sprawe :)
 
Ostatnia edycja:

festyn

New member
Niech mi ktos powie, który serwis najlepiej wybrac, ktory jest najlepszy bo dostarczenie tv jest chyba door-to-door ? Czy którys z Panów poleca serwis na ul. Chopina w Szczecinie ?
 
Ostatnia edycja:

festyn

New member
Witam, przywiezli telewizor, jednak technik stwierdzil to podswietlenie jest w normie. Prosze kogos o pomoc w zrobieniu zdjecia miejsca ktore ktore nalezy poluzowac w celu wyrowniania tego podswietlenia, pozdr.
 

theo

New member
mam to samo
tv mam tydzien i teraz to widze
z lewej i prawej strony jest jasniej na gornym pasku

czy kolega wyzej sobie jakos z tym poradził?
 

Incrediboy

New member
Mam identyczną sytuacje - przyszedł do nie technik i stwierdził,że wszytsko w normie...ale jakos mnie to nie przekonało?Czy w jakimś przypadku uznano to za wade produktu?
 

theo

New member
od 25 lutego moj TV jest w serwisie

w moim TV matryca byla luzna, wiec nie byla to wina zbyt mocnego skrecanie jej a mimo tego pojawialy sie jasne łuny na czarnych pasach
w porze wieczorno-nocnej

serwis w Gliwicach w tym przypadku stwierdzil wymiane matrycy lub nowy TV
a centrala w warszawie po dzis dzien sie zastanawia i nie wie co zrobic
(podobno kombinuja nowa matryce-ale jakos im to nie wychodzi)

to jest normalnie paranoja
Konsultanci sie na niczym nie znaja, nie sa w stanie wprost powiedziec niczego- caly czas sie zaslaniaja ze maja 28 dni czasu
jeden mi obiecal ze odzwoni do mnie w ciagu godziny a do dzis echo a minal tydzien- pewnie w kalendarz kopnal ;]

jednym słowem Serwis Centralny Panasonica jest do dupy i tyle

ostatni raz kupilem cos odnich
 

fiaam

New member
Ja mam w prawym dolnym rogu, na szczęście po kilku minutach oglądania znika. Te matryce zapewne skręca Jożin z Bażin :)
 

sittek

New member
theo napisał:
jednym słowem Serwis Centralny Panasonica jest do dupy i tyle

ostatni raz kupilem cos odnich

generalnie to kazdy serwis ma klienta gwarancyjnego w nosie.
bardzo waznym gościem jestes jak kupujesz sprzęt, potem jesteś
zwykłym natrętem, gdyż nie generujesz juz zysków a wyłącznie
kłopoty. ot samo życie...
 

sp00kie

New member
Witam,
U mnie również przebarwienia występują w prawym i lewym dolnum rogu. Był serwisant i orzekł wymianę matrycy, niestety Panasonic Polska odmówił i stwierdził, cytuję: "Uprzejmie informujemy, że zgodnie z deklaracją producenta reklamowany przez Pana odbiornik jest w pełni sprawny, a jego parametry techniczne nie odbiegają od innych egzemplarzy identycznego modelu". Troche to żenujące.
 

fiaam

New member
Nie pisz dużymi literami bo tego nie lubię, szczególnie w przypadku głupich porad. Nie rozkręce telewizora bo jest na gwarancji i nie będę go kładł gdyż nic to nie da, a niby czemu na noc, bo co ciemność sprzyja zanikaniu łuny :)
 

sp00kie

New member
Spokojnie, nie musisz krzyczeć. Poluzowanie śrubek nic nie zmienia. Co więcej, nawet całkowite zdemontowanie obudowy i podłączenie tv bez niej nic nie zmienia. Technik z serwisu Pansonica był u mnie i właśnie zdemontował obudowę tv i stwierdził, iż przyczyną występowania przebarwień (poświaty) jest niewłaściwy montaż matrycy, która pod wpływem temperatury odkształca się, co powoduje występowanie opisywanego tu zjawiska. Technik orzekł konieczność wymiany matrycy na wolną od tej wady. Niestety Panasonic Polska nie wyraził zgody, twierdząc, iż opisywane tu przebarwienia są czymś normalnym dla tego modelu.
 
Do góry