podłączenie aparatu cyfrowego

zypar

New member
Kupiłem cyfrówkę Canona A460 i chciałem go podłączyć do również nowego nabytku - plazmy Panasonic th42PV70PA /super/. I tutaj dylemat: z aparatem jest kabel z dwoma końcówkami, a z tyłu telewizora jest mnóstwo różnokolorowych wejść i nijak nie mogę sobie poradzić, aby oglądać zdjęcia na TV. Dzięki za pomoc!!!!!!!!!!!:confused: :(
 

lukas

New member
zypar napisał:
Kupiłem cyfrówkę Canona A460 i chciałem go podłączyć do również nowego nabytku - plazmy Panasonic th42PV70PA /super/. I tutaj dylemat: z aparatem jest kabel z dwoma końcówkami, a z tyłu telewizora jest mnóstwo różnokolorowych wejść i nijak nie mogę sobie poradzić, aby oglądać zdjęcia na TV. Dzięki za pomoc!!!!!!!!!!!:confused: :(


Szkoda że nie kupiłeś cyfrówki Samsung Digimax L85 - tam jest wyjście HDMI i było by bez kłopotu. Ja taki mam i jest SUPER.
pozdr.:hmm:
 

Rodrik_AR

New member
zypar napisał:
Kupiłem cyfrówkę Canona A460 i chciałem go podłączyć do również nowego nabytku - plazmy Panasonic th42PV70PA /super/. I tutaj dylemat: z aparatem jest kabel z dwoma końcówkami, a z tyłu telewizora jest mnóstwo różnokolorowych wejść i nijak nie mogę sobie poradzić, aby oglądać zdjęcia na TV. Dzięki za pomoc!!!!!!!!!!!:confused: :(

Zypar, zadaj sobie ten trud i weź do ręki instrukcje od telewizora i aparatu. Tam na pewno jest i to najczęściej obrazkowo opisana kwestia podłączeń.
 
Rodrik_AR ściągnij sobie instrukcję i powiedz mi jakbyś podłączył cyfrówkę pod ten TV ? To powiem Ci, że się nie da tym co oferuje producent, czyli ze strony CANONA kablem 2xRCA Audio/Video, a ze strony Panasonica ograniczonym brakiem wejść w PV70,bo do modelu PV700 już byś bez problemu podłączył pod VIDEO RCAx1 - AV4.

A jakie jest na to rozwiązanie, to proste. Kolega zypar powinien zaopatrzyć się w przejściówkę RCA/SCART.
Akurat mam taką, a wygląda ona następująco.



Nie musi być to przejściówka z dodatkowym S-Video.

Te 2xRCA wychodzące z cyfrówki, to są Audio(czarny), a Video(żółty) i podłącza się je do przejściówki, a samą przejściówkę do AV1, bądź AV2 w TV i po sprawie, obraz na obu wejściach będzie identyczny, także nie ma problemu pod które podłączysz. Jeżeli chodzi o dźwięk, to będzie przy próbie odtworzenia materiału video mono (wiadomo :)).
 

zypar

New member
podłączenie cyfrówki

F R A N E K :) ;) Ty to jesteś gość!!!! Nawet zadałeś sobie trud, aby wrzucić foto!! Serdeczne dzięki za wskazówki ; jak znajdę tą przejściówkę /a w mojej "metropolii" to będzie trudne/ dam znać czy wszystko działa!!
 

Rodrik_AR

New member
F_R_A_N_E_K, zawsze staram się pomagać ale jak sam wiesz czesto bywa tak, że ktoś wchodzi na forum nie zaglądając wcześniej do instrukcji obsługi. Teraz widzę, że ten przypadek był inny więc przepraszam zainteresowanego za moją arogancję.

Świątecznie pozdrawiam!
 

Sansei6

Member
Bez reklam
lukas napisał:
Szkoda że nie kupiłeś cyfrówki Samsung Digimax L85 - tam jest wyjście HDMI i było by bez kłopotu. Ja taki mam i jest SUPER.
pozdr.:hmm:
No jasne będzie zmieniał Canona na Samsunga, bo jest kłopocik z kabelkiem, na który już znaleziono rozwiązanie ;) No bez przesady :) Aparat nie jest tylko po to by oglądać fotki przez TV, a przynajmniej chyba nikt rozsądny przy wyborze aparatu nie kieruje się akurat tą sprawą :>
 

zypar

New member
podłączenie cyfrówki

F_R_A_N_E_K napisał:
Kłania się allegro, takie przejściówki zaczynają się od kilku zł.
http://www.allegro.pl/item288656952_przejscie_svhs_3xrca_na_euro_z_przel_in_out.html
za jedyne 2,49zł + koszty przesyłki.

Szperałem na strychu i znalazłem podobną przejściówkę bez przełącznika /na 3 wtyczki/, złączyłem wszystko do kupy i chodzi!!!! Czy przeglądanie zdjęć można sterować pilotem od telewizora? Bo ja muszę trzymać aparat w ręku i je zmieniać! Dzięki FRANEK za pomoc!!
 
Kolega zypar ma PV70 i tam nie ma, a to że w najnowszych plazmach typu PY są gniazda SD to przecież nie będę się rozpisywał. Problem wogóle dotyczy innej kwestii, to po pierwsze, a po drugie powyższych wypowiedzi się nie cytuje.
 
Do góry