42PY70PA Vieralink nie działa

death_birds

New member
Witam

:( Mam problem zakupiłem 42PY70PA. Chciałem go połączyć z nagrywarką Panasonica DMR EH57 za pośrednictwem Vieralink. Zrobiłem wszystko co było napisane w instrukcji. TZN: HDMI podłączone pod port 1, VIERA LINK włączone zarówno w DVD jak i w TV. DVD przez pilota TV jest obsługiwane jeśli chodzi o podstawowe funcje. Natomiast gdy w TV włączam przcisk Vieralink pojawia sie kmounikat "brak danej funcji".

Co może być nie tak:confused: ?

I jeszce jedno pytanie do posiadczay py70p czy jak naciśniecie na pilocie przcisk viera link pojawia sie cokolwiek "komunikat" może dodatkowe funkcje.
 
Może nie mam modelu fullhd, ale również na takiej samej zasadzie działa Viera link. Mam podłączoną nagrywarkę z plazmą kablem HDMI Panasonica RP-CDHG15 i być może to jest Twój problem, że złym kablem łączysz sprzęt

W nagrywarce mam włączone Viera link...



...jak i również w TV



a po wciśnięciu na pilocie TV przycisk Viera link wyskakuje poniższe okno

 
Ostatnia edycja:

BadBoy80

New member
Witam... ja nagrywarki nie mam ale mam podłączone DVD Panasonic S53 kablem HDMI Panasonic RP-CDHG30 i VieraLink działa. Być może chodzi o kabel.. pozdrawiam
 

death_birds

New member
Próbowałem połaczyć oba sprzęty oryginlanym kablem Pnasonica z naklejką Vieralink. Kabel był w zestawie z nagrywarką. Tak jak pisaliście mam włączone wszsytkie funkcjie zarówno z TV jak i Nagrywarce. I tak nie działa. MOże to problem z TV.
 

death_birds

New member
Udało się. Problem wynikał z tego, że jednocześcnie podłączone były dwa urządzenia HDMI1 C+ HDMI2 NAGRYWARKA. w chwili gdy odłączyłem od TV HDMI1 C+ automatycznie nastąpiło połączenie i mogłem korzystać z Vieralink. Trochę to dziwne.
 
Hmm, ja mam u siebie podłączoną "n"-kę i nagrywarkę pod 2 wejścia HDMI w TV i działa mi VIERA Link bez odłączania "n"-ki. Być może coś jest nie tak z dekoderem C+ ?
 

SieneK

New member
death_birds napisał:
Udało się. Problem wynikał z tego, że jednocześcnie podłączone były dwa urządzenia HDMI1 C+ HDMI2 NAGRYWARKA. w chwili gdy odłączyłem od TV HDMI1 C+ automatycznie nastąpiło połączenie i mogłem korzystać z Vieralink. Trochę to dziwne.

to nagrywarkę podłącz do HDMI 1 a cyfrę do dwójki :cool:
powinno zadziałać
w instrukcji jest napisane, że Viera Link działa na HDMI 1
 
To poczytaj sobie jeszcze raz instrukcję - str.32. Gdzie masz napisane, że VIERA Link działa tylko na HDMI1 ? Działa na obu złączach, a w PV700 na trzech HDMI
 

death_birds

New member
Instrukcje czytałem i od TV i od DVD. Istotnie w instrukcji TV jest napisane, że należy podłączyć DVD do HDMI1 i tak zrobiłem a pod HDMI2 podłaczyłem C+ efekt taki sam "brak danej funkcji". (nawiasem mówiąc w instrukcji nagrywarki jest z kolei aby podłaczyć ją pod HDMI2 :confused: - również tego próbowałem). Kable sprawdzałem jeden i drugi działa solo (Vieralink aktywane) z nagrywarką. Kontaktowalem sie w tej sprawie z infolinią Panasonica odesłali mnie do autoryzowanego technika. Wytłumaczylem mu na czym polega problem. Stwierdzil, że jest to niekmpatybilnośc niektórych urządzeń co powoduje że niektóre funcje nie będa działać prawidłowo. Nie jest tez w stanie w menu serwisowm niczego zmienić aby poprawić ten "błąd".
 

SieneK

New member
death_birds napisał:
(...)
I jeszce jedno pytanie do posiadczay py70p czy jak naciśniecie na pilocie przcisk viera link pojawia sie cokolwiek "komunikat" może dodatkowe funkcje.

tak, pojawia się okno:
Menu VIERA Link
Sterowanie Viera Link - Odtwarzacz


jak wcisnę Dostęp w Menu VIERA Link to pojawia się napis:
Proszę używać zdalnego sterowania z wybranego urządzenia
 
Do góry