TX-37LZ70P i HDCP?

purgalm

New member
Witam,
Od dzisiaj mam w domy Panasonica TX-37LZ70P. Do tego próbuję podłączyć n-kę. Niestety mam z tym pewne problemy. Po euro obraz idzie ok, po componencie+chinche obraz i dźwięk ok, ale przy HDMI zdecydowanie nie. Po testach jakie robi n recorder na ekranie TV pojawia się komunikat, że telewizor nie obsługuje HDCP i żeby podłączyć go przez component. Na wyświetlaczu N pojawia się komunikat HDCP PROBLEM.
Ale przecież ten panasonic ma obsługę HDCP. Gdzie zatem tkwi problem? To HDCP jest gdzieś wyłączone czy może coś jest zepsute/zły kabel?
Z góry dzięki za pomoc.
 

fiaam

New member
Odłącz kabel SCART a następnie:
Wyłącz telewizor i nboxa (nboxa z prądu na kilka minut).
Podłącz kabel HDMI do wejscia HDMI1 w telewizorze, włacz telewizor, przełącz w tryb AV, wybierz HDMI1. Włącz nboxa, po pobraniu listy programów ustawi się na kanale 7. Wciskając przycisk RES ustaw go na 1080i, następnie przytrzymaj kilka sekund przycisk RES i przełącz nboxa w tryb DVI. Dzwięk podłącz poprzez kable cinch (w telewizorze do gniazda Component Audio R L ).
Najlepiej zawsze włączaj najpierw telewizor, a następnie nboxa - nie będziesz miał problemów.

Jest to opis do TX-32LX70P ale spróbuj najpierw tego, a potem możesz sprawdzić czy nbox działa prawidłowo w trybie HDMI. Sprawdź też, czy nbox ma najnowszą aktualizację softu.
 

purgalm

New member
fiaam

Dzięki za opis. Pomogło. Jednak niestety działa tylko w trybie DVI. HDMI nie działa. Najnowszy soft w n-box jest.
Czym się różnie ten tryb DVI od HDMI oprócz tego, że przekazuje tylko obraz, bez dźwięku?
Czy jest jakiś inny sposób, żeby działało to w trybie HDMI?
 

fiaam

New member
DVI i HDMI przenoszą obraz w postaci cyfrowej, HDMI dodatkowo przenosi także dzwięk. Niestety większosć telewizorów nie chce współpracować z nboxem w trybie HDMI. Ja bym się tym nie przejmował, puszczasz dzwięk po kablu cinch i masz spokój. Wiadomo, że super jakosć dzwięku będziesz miał dopiero po podłączeniu nboxa do kina domowego za pomocą kabla optycznego. Telewizor to tylko telewizor, wydaje mi się, że dzwięk po kablu HDMI i cinch jest podobnej jakosci.
 

purgalm

New member
fiaam

Dzięki wielkie. Zostane zatem przy cinchu i hdmi. Może kiedyś jakaś wersja softu do nboxa coś zmieni, albo dorobię się kina domowego to wtedy będę coś kombinował.
Dzięki raz jeszcze i wesołych świąt :)
 
Do góry