Panasonic 42pv70P

Status
Zamknięty.

el.magnifico

New member
Pisałem już o tym dawno temu ale postanowiłem odświeżyć temat, gdyż mam nowe "doświadczenia" z problemem. Wcześniej odbierałem sygnał ze zwykłej anteny wystawionej na dach jednak teraz mam Cyfre+ i mimo że obraz jest dobry to przy gwałtownych ruchach na obrazie (szybkie przejśca ujęć, ruchy głową itd) widać jak by piksele. Tak, jak by plazma wolno reagowała i potrzebowała czasu na dostosowanie obrazu. W momencie szybkiego "najazdu" kamery na jakiś obiekt są widoczne te piksele potem ułamek sekundy jeszcze zostają po samym efekcie a później obraz jest taki jak powinien być. Zastanawiam się czy to wada plazmy, czy może one tak mają lub jeszcze jedna kwestia a mianowicie kabel jakim podłączony jest dekoder z anteną. Jest to mianowicie kabel (jak to monter określił - od kamer przemysłowych i nie nadaje się za bardzo do przesyłu sygnału cyfrowego). Niestety ja sam nie rozciągałem całej elektryki po domu. To jest wina naszych "fachowców". Na dekoderze siłę sygnału (to za co odpowiada kabel jak się dowiedziałem) mam na poziomie na przełomie zółtego i zielonego (od 67 do 75 na 100) a ten drugi wskaźnik (odbioru sygnału z satelity) jest cały czas 100/100. Teraz odpowiedzcie mi bo ja sie nie znam aż tak dobrze na sprawach przesyłu sygnału i jego wpływu na obraz. Czy jest to wina plazmy, czy tego kabla. Dodam, że nie mogę sprawdzić jaki jest obraz przez DVD gdyż jeszcze nie posiadam:)
 

doubleube

New member
mi tez tak zostaje ale trzeba byc na to nastawionym aby sie tego czepiac
bo jak sie o tym nie mysli to ok.
one chyba tak maja
ale zauwazylem ze na programach z lepszym sygnalem to tego efektu jakby nie ma
 

Dru

Moderator
a czy nie bierze się to przypadkiem z sygnału o zbyt dużej kompresji? Myślę, że ten powód bardziej pasuje niż specyfika działania plazmy.
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Popieram tezę Dru. To jest efekt zbyt mocnej kompresji sygnału. Jeśli tego problemu nie ma na lepszych kanałach, nie ma się czym martwić. Tego typu efekty to domena takich kanałów jak Halmark. Na TVN raczej tego nie zauważysz.

ArtS :)
 

el.magnifico

New member
Więc być może i jest to wina kompresji sygnału. Wczoraj zauważyłem to na National Geographic ale juz dzisiaj np na HBO tego nie było, ale na pewno nie zauważyłem.
 

czesky

New member
To nie jest wina kompresji, chodz tez z poczatku o tym pomyslalem, jednak z kompresji "kwadraciki" sa minimalnie inne bardziej charakterystyczne. Tutaj to ewidetny piksel. Widcznie tv plasmowe (przynajmniej jeszcze aktualna generacja) tak maja, co potwierdzil dla mnie fakt gdy przetestowem scene z szybkim ruchem poczawszy na analogu, dvd i hd konczac. Efekt ten sam na tv samsung, lg, panasonic. Nie wiem jak w przypadku lepszych marek np pioneer , gdy go ogladalem nie bylem jeszcze swiadom takiego mankamentu chodz wada ta akurat mocno mnie nie drazni w plasmach.

pozdr
czesky
 
Status
Zamknięty.
Do góry