PANASONIC TH-50PZ70E Wrażenia po 2 dniach

maniek_ls400

New member
Witam Forumowiczów,
pewnie zagoszczę tu na dłużej :)
W sobotę stałem się właścicielem Panasonica jak w temacie i chcę się podzielić swoimi spostrzeżeniami:
  • wygląd zewnętrzny:
    + efektowna czarna obudowa z połyskiem,
    + WIELKI plus za dołączoną podstawę :eek: ,
    + montaż TV do podstawy - rewelacja - nasadzenie odbiornika na dwa stożkowe bolce i przyłapanie na cztery śruby - świetnie, stabilnie się trzyma !
    + za prowadnice do kabli na tylnej ścianie,
  • pilot:
    + 'przyjemny' i dobrze trzymający się w łapie :D ,
    + duże przyciski od siły dźwięku, kanałów,
    - trzeba kierować go w stronę odbiornia (baterie nowe) żeby załapał :( -pilot od Onkyo przyzwyczaił mnie do strzelania w dowonlym kierunku i ZAWSZE łapie,
    - przełączanie między wejściami AV - beznadziejne - małym źle umieszczonym przyciskiem w prawym górnym rogu, zdarza się trafić w przycisk SD :( ,
    - brak klawiszy szybkiego dostęp do menu dźwiękuu, obrazu (trzeba przejść przez główne menu),
    - brak możliwości stałego wyłączenia z menu nieużywanych wejść (np nic nie podłączam pod AV3 a chcąc przejść do Component muszę przez nie przeklikiwać), UPDATE - jest taka opcja przy nadawaniu nazw kanałów - zwracam honor..
    - brak możliwości przełączania między wejściami AV za pomocą przycisków zmiany kanałów (ułatwiłoby życie),
    - brak trybu programowania dla innych urządzeń - choćby włączenia tunera N-ki.
  • działanie i obsługa TV:
    + super wielki obraz :grin:,
    ++ predefiniowany efekt kinowy (wczoraj oglądalem Odwróconych w TNV HD i było miodzio),
    + bardzo cichy (prawie nie słychać szumu wentylatorów),
    - własne nazwy dla wejść (mimo nadania wejściu HDMI1 jako N-ka na TV wyświetlane jest HDMI1 [N-ka],
    - tylko jedno HDMI1 pozwala na przyjmowanie dźwięku z oddzielnego wejścia audio (n-ka tylko tak chce działać - tuner podłączony jest przez HDMI dla obrazu i chinch dla dźwięku),
    - brak wykrywania aktywności na wejściu i automatycznego przełączania na nie (to jest dla mnie największy MINUS) - włączam DVD (component) a TV pozostaje na HDMI (n-ka),
    - przy podłączonym tunerze n-ki przez EURO i HDMI odbiór jest możliwy TYLKO przez HDMI, na Euro - ciemność :(
    - na 'analogowym' Philipsie mogłem za pomocą TV 'łapać' telegazetę z N-ki - w Panasie tego się nie da :(
    - kiepski dźwięk (nie wiedziałem, że będzie tak słabo - celowałbym w 700kę).
Rzeczy do wyjaśnienia:
- to mój pierwszy sprzęt 16:9 - jak ustawiacie format obrazu przy oglądaniu programów 4:3 ? (rozszerzony powoduje puchnięcie na boki, zoom1 obcina górę, zoom2 i 3 pompuje obraz do olbrzymiej pikseliozy),
- jaki jest kod pilota ? Mam mulitipilota od amplitunera Onkyo i steruję nim wszystkimi urządzeniami AV z wyjątkiem własnie nowego nabytku (googlanie nie przyniosło odpowiedzi),


Reasumując - jestem bardzo zadowolony z zakupu a minusiki są do zaakceptowania :)

Jeśli macie jakieś pytania dotyczące tego modelu postaram się odpowiedzieć (dane w profilu).
 
Ostatnia edycja:

elpe

New member
No to ja tez qpilem w sobote ten TV :D
Skonczylem go skladac i odpalilem okolo 19.30 a o 21.00 (czasu UK) ogladalem juz Valencia - Barcelona :D:D

Ja glosnikow nie uzywam -> wale przez zestaw komputerowy Logitecha (jeden z najlepszych z tego co maja) -> to wynik emigracji poki co. Wiec z dzwieku jestem w zadowolony jak na moje 'sloniowe' ucho.

Co do pozostalych rzeczy o ktorych piszesz -> zgodze sie do av/sd na pilocie -> SD powinni zrobic ukryte pod AV....

Pilota uzywam do wlaczenia / wylaczenia TV + przelaczenia zrodla obrazu -> czyli nie duzo -> dzwiek odzielnym pilotem a TV leci z kablowki z tunerem.


Wczoraj qpilem 3m kabel DVI-HDMI -> i mam problem z obrazem -> nie rozumiem czemu tak sie dzieje ( odzielny topic na forum plazm zaraz ide zakladac )

edit1: Jednak topicu nie bedzie -> jest troche info na ten temat na forum i poki co nie widze potrzeby zakladac odzielnego -> chodzilo o OVERSCAN. to co znalazlem na forum zeby problem rozwiazac to:
Sprawdziłem.
Pojawia się to tylko w trybie HDMI.
Menu --> Ustawienia --> Powierzchnia obrazu.
Jeżeli chcemy pełny pulpit Windows to ta opcja musi być na "Wyłączony".
zobacze w domu czy rozwiaze to sprawe i nie ma problemow.

Jak ktos ma jakies doswiadczenia z overscan'em dvi-hdmi to jakies info mile widziane ;-)
 
Ostatnia edycja:

racepool

New member
Witam wszystkich, w zeszlym tygodniu również stałem się posiadaczem tego tv i mam kilka pytań. Czy podstawka powinna być w zestawie?Mam problem ze zalożeniem i czy ewentualnie są może jakieś zamienniki odnośnie podstawy czy trzeba kupować oryginał?Pozdrawiam
 
Do góry