42pv7p+laptop.....pytanie do znawców

luck_

New member
Witam serdecznie wszystkich.
Jesten nowy na tym forum. Przewaliłem chyba wszystkie możliwe posty dot. tego TV, szukałem wszędzie odpowiedzi na moje pytanie i jakoś nie udało mi sie nic konkretnego znaleźć. A więć, pytanie moje brzmi, czy na tym TV da się oglądać np. filmy z laptopa?????? Wiem, że nie ma on wejścia D-sub i chyba S-video. Czy jest jakaś możliwość połączenia ej konfiguracji żeby miało ręce i nogi żeby można było oglądać normalnie film i czytać napisy a nie widzieć tylko rozmazane tło. Czy ktoś może ma ten Tv i próbował takiej konfiguracji?? Proszę o poradę bo stoję przed decyzją czy kupić panasonica 42pv7p czy lg42pc51 bądź 55 a one już takie wejścia mają. Ale przychylny byłbym bardziej ku panasowi, dużo pochlebnych rzeczy wyczytałem na jego temat.
Jeszcze raz proszę o poradę????
 

luck_

New member
czyli jak mój laptop nie ma wejścia hdmi to nie ma innej możliwości żeby podłączyć jego pod plazmę?? jeżeli takby było to niestety będę zmuszony kupić LG 42PC51 bo w tej cenie nic więcej godnego uwagi nie ma. A już znalazłem ciekawą propozycję cenową na tego panasa za 2800:(
 

timbot

New member
Bez reklam
a co z laptopami z wyjściem DVI i ewentualnie kablem DVI->HDMI? (no i co potem z dzwiekiem do tv, bo w lg jak sie podlaczy przez D-sub to mozna dziwiek doprowadzić do TV kablem mini-jack->mini-jack)
 

aowd40

New member
Pnasonic+laptop

Mam podobny problem.Mam pv700 z wyjściem na pc,Jestem na etapie że panas widzi już laptopa jako drugi monitor i tyle.Nie ma ikon,można je przeciągnąć z monitora,ale otwierają się tylko na laptopie.
 

marceliszpak

New member
dual lub klon

W kartach Nvidia w trybie dual masz na ekranie pomocniczym(plazma) tylko goły pulpit, w opcjach możesz to sobie ustawić np aby po uruchomieniu video obraz na TV szedł na cały ekran a normalnie na laptopie możesz pracować. W trybie klon masz to samo na monitorze i tv. Wszystko zależy na jakim chisecie masz kartę graficzną i jak sobie ustawisz w sterownikach.
 

luck_

New member
A czy ktoś ma może 42pv7p i wie czy można podłączyć laptopa tak żeby obraz był dobry. Wiem, że dobry to pojęcie względne ale chodzi mi o to aby napisy wyświetlane z filmem nie były rozmazane. Czy jest ktoś w stanie co kolwiek na ten temat powiedzieć. Czy raczej sobie darować ten TV
 
Czemu się uparłeś na plazmę ?
Jak chcesz podłączyć laptopa pod TV to tylko LCD spełni Twoje oczekiwania.
Z czystym sumieniem polecam Panasonica 32LX700.
 

luck_

New member
Pozostane jednak przy swoim, zdecydowałem się na plazmę i tej drogi już nie zmienię. Chcę się tylko poradzić tych co albo mieli podobny problem albo wiedzą jak z niego wybrąć. Nic poza tym. Jeżeli okaże się że lepiej sobie darować ten TV jeżeli chcę mieć podłączony pod niego laptop to zrezygnuje na rzecz LG 42PC51 lub PT81
 
Ok, Twój wybór, nikt Ciebie nie będzie zmuszał do innego zakup skoro już wybrałeś, że to będzie plazma, tak jak i nikt mnie nie zmusi do zmiany zdania, że do laptopa najlepsze byłoby LCD.

OK nie ma tematu.

Powiedz mi jaką masz kartę graficzną - model ?
 

luck_

New member
Wiesz nie upieram się przy tym, że plazma to najlepszy wybór pod Laptopa bo na tym się nie znam. Laptop nie jest tu priorytetem i nie to decyduje o moim wyborze. Wybrałem plazme i tego się trzymam a laptopa traktuje jako ewentualność. Jestem również na etapie kupna laptopa:) żeby było śmieszniej i karta będzie najprawdopodobniej taka Radeon X200 PCi-E, Czy karta ma tu duże znaczenie czy też nie. Czy jeżeli laptop będzie miał wyjście DVI to mogę przez kabel DVI>HDMI podpięć się pod TV i uzyskać satysfakcjonujący obraz????
 
Ati X200 to jest zintegrowana karta z płytą główną i będziesz miał tylko wyjście D-SUB. Rewelacji nie widzę w połączeniu nie tylko z plazmą Panasonica, ale i również z wybranym przez Ciebie LG.

Trochę wiem już o Twoich priorytetach, tak więc, jeżeli plazma, to bardzo dobry wybór jeżeli chodzi o Panasonica, ale z tym laptopem to żadna nie będzie świecić rewelacyjnie, poszukaj czegoś na czasie - karty graf. z wyjściem HDMI (trochę na razie drogo) lub przynajmniej z DVI, kupisz jak piszesz przejściówkę i będziesz się cieszył obrazem cyfrowym, a nie analogowym. Teraz dość często do komputerów, laptopów dołączane są już przejściówki.

Pragnę przypomnieć, że wiele osób miało problemy jeżeli chodzi o karty graf. f-my ATI na tym forum.
 
Ostatnia edycja:

luck_

New member
Dzięki serdeczne za cenne uwagi i odpowiedź na nurtujące mnie pytanie. Międzyczasie znalazłem w postach taki problem i odpowiedź brzmiała, że tylko przez kabel DVI>HDMI trzeba się trochę pobawić w ustawieniach na karcie i TV i to wszystko ale ponoć napisy do filmów są niezyraźne, hymmmm, chyba przed kupnem wezmę laptopa i sam podłącze wtedy będe wiedział a tutaj link do poruszanego problemu http://hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=15259&page=5&highlight=PV7p może się komuś przyda.
 
Do góry