Plazma 37" za max. 4000zł

Amfidiusz

New member
Przyszedł ten czas, kiedy trzeba już wymienić 10-letniego Soniacza na coś bardziej nowoczesnego
icon_smile3.gif

Poczytałem trochę na forum, ale większość postów dotyczy albo lcd, albo jest już zbyt stara, żeby na nich polegać. Kwota, którą mam do wydania to maximum 4000zł (im mniej, tym lepiej). Będzie służył głównie do oglądania TV SD (kablówka) oraz czasami jakiś film DVD czy zdjęcia z płyty, dlatego jestem już zdecydowany na technologię plazmową. Będzie on stał (wisiał?) około 2 metrów przed domownikiem. Na początku myślałem, że optymalnym rozwiązaniem będzie 32", lecz szybko się przekonałem, że polecacie minimum 37". Więcej na pewno nie chcę!
Sporo dobrych opinii krąży o Panasonicach. Ktoś gdzieś polecił model TH37PV70P, ale ciężko go dostać. W razie niedostępności tego modelu, co jeszcze powinienem brać pod uwagę?

Co moglibyście mi polecić w tej cenie? Wydaje mi się, że można dostać już dobry sprzęt...
 

Amfidiusz

New member
Dru napisał:
jedynie Panasonic robi plazmy w rozmiarze 37 cali. Także wybór masz raczej skąpy :)

Więc dlatego go polecacie :D
A może w takim razie bardziej opłaca się brać coś lepszego z półki 32"?
Chociaż widzę, że Ty także skusiłeś się na ten model ;)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Przy tych warunkach cenowych , odległości Panasonic jest dobrym - aczkolwiek trudno dostępnym produktem . W klasie LCd sprawdziłbym :
Sharp 37 WD1
JVC 37 G 80
 

Amfidiusz

New member
kiki napisał:
Przy tych warunkach cenowych , odległości Panasonic jest dobrym - aczkolwiek trudno dostępnym produktem . W klasie LCd sprawdziłbym :
Sharp 37 WD1
JVC 37 G 80
Na LCD chyba się nie skuszę, bo ani komputer, ani żadna konsola nie będą nigdy podpięte do tego telewizora. Poza tym głównie będzie leciał obraz w SD, który chyba lepiej wygląda na plaźmie.

Anyway, dzięki za rozwianie wątpliwości! W przyszłym tygodniu będę wydzwaniał i szukał tego Panasonica ;)
 
Ostatnia edycja:

czesky

New member
a ja Ci polece troche inaczej niz "tlum".
Z takiej odleglosci (2m) do tego sygnal glownie SD, kupil bym dobry CRT(kineskop) 32 calowy, 2tys zaoszczedzil a przy tym mial najlepszy jakosciowo obraz. Poniewaz nie ma plasmy ani lcd ktory odtworzyl by obraz lepszej jakosci niz crt. Ale pewnie dasz sie poniesc trendowi i by rowniez nie byc "w tyle" za tlumem kupisz plasme ;) Wiec moje 2 propozycje to Panasonic 37PV7 (2,8-3tys) chyba ze chcesz miec pare wiecej wejsc ktore akurat w SD kompletnie nie przydatne i ramka czarne piano wokol ekranu to dolozysz tysiaka i masz 42PV70. A druga propozycja to najnowsza plasma Lg 32 calowa, 32PC51 (2399zl).

zdrowko.
 
Czesky nie rób propagandy :mrgreen: z kineskopowcem, bo nie czas i miejsce, gość ma 2m do TV to jak wrzuci CRT'ka 32" to pewnie mu pół pokoju zajmie, a na taką odległość plazma 37" będzie idealnym wyborem.

Mówisz o tłumie, że niby to "my" wszyscy jesteśmy ślepi i kupujemy bo inni kupują ?

Skoro wyznajesz zasadę -"jedzmy gówno - 300 milionów much nie może się mylić!" to już Twoja sprawa :twisted:
 

czesky

New member
i po co zaraz tworzysz klotnie? czy ja komus karze jesc gowno? lub narzucam cokolwiek? Kolega sie pytal inni polecaja wiec i ja wyrazam swoje zdanie a ze jest troche inne niz wiekszosci to zaraz trzeba naskoczyc...
Czy ja sugeruje ze ktos jest slepy? To co ktos wybiera to tez kwestia gustu a o gustach sie nie dyskutuje. Tutaj kazdy przedstawia swoje zdanie, uszanuj wiec to.
Dla mnie osobiscie odleglosc ponizej 4m to dyskonfort w ogladaniu tv przy wielkosci 37 i wyzej. Obraz jest za duzy, strasznie szybko meczy mi wzrok i finalnie zamiast skupic sie na filmie , staram sie nadazac za skaczacym obrazem. Ale sa i ludzie ktorzy z 1,5m ogladaja 42 i im za male, ale tak im sie podoba i jest im fajnie, nie mam nic do tego.
To wszystko co do wielkosci ekranu.
Co do jakosci, jak na razie nie ma plasmy, nie ma lcd ktory odtworzyl by obraz o takiej czerni, o takiej glebi kolorow i nasyceniu jak crt. I tutaj nie ma o czym dyskutowac. Firmy stara sie, powstaja nowe generacje paneli ale watpie by udalo sie w przyszlosci uzyskac obraz o jakosci crt. Zobaczymy co pokaze za kilka lat oled.
Trzeba wiec wiedziec czego sie chce i oczekuje, obraz z lcd czy plasmy mnie nie zadawala, to tez nie bede sie zmuszal do kupna plasmy, lcd tylko dla tego ze dzis to "nie miejsce i czas na kineskopowce".

Jestem aktualnie 3 tygodnie po ostatnim zwrocie tv do sprzedawcy panasonic 42PV70p, wczesniej lcd 32LX70P. Jeszcze wczesniej 2 domowe prezentacje.
Przysunalem fotel na odleglosc 2,5m i wrocilem do mojego crt sony KV-36HQ100K. Czekam na oled.

Pozdr
 

czesky

New member
tak, i nie pisze tego zeby z prowokowac klotnie itp, przed zakupami dlugo studiowalem temat jak zreszta wiekszosc, w koncu sie zdecydowalem, i dopiero w domu po ogladnieciu kilku filmow stwierdzilem czego dokladnie chce i jakie sa moje odczucia. Pomijam juz czern czy glebie kolorow ktora swoja droga jest dosc solidna w plasmach chodz nie rowna crt, to czynnikiem kulminacyjnym ktory u mnie zawazyl byla wielkosc obrazu. O ile takie wejscie na poczatkach filmu sygnaturek foxa czy universalu robilo ogromne wrazenie jak zreszta pierwsze sceny filmu o tyle na dluzsza mete zle ogladalo mi sie obraz na 42 calach ponizej 4m, psulo mi to ogladanie filmu. Nikt ze znajomych nie mogl tego zrozumiec bo kazdy byl pod wrazeniem ale moje odczucia jednak sa takie a nie inne. Nie jest fikcja ze oko ludzkie przy wiekszych obrazach i ruchach obrazu widzianych z blizszych odleglosci ma problemy z zarejestrowaniem tego i przetworzeniem. Im mniejsza struktura tym latwiej oku dany obraz jest ogarnac.
Rzecz jasna nie kazdy na to zwraca uwage, nie kazdego to draznij, nie jest to problemem. Mnie akurat to przeszkadza stad takie a nie inne nastawienie.
 
ok wszystko w porządku, nie upieram się, że masz kupować plazmę, Twój wybór, jak będziesz czekał na super czerń rodem z CRT to zamiast HD zobaczysz Super Hi-Vision.

Co do męczenia oczu, ja nie mam z tym problemu, mam ok. 3,8m przy 42"



Jak Cię bolą oczy to powinieneś wybrać się do okulisty (bez obrazy), jakby kolegę zainteresowało to polecam zapoznać się z niektórymi parametrami współczesnych TV np. Plasma C.A.T.S, MACH Enhancer, Quasi 100 Hz, Deep Black Filter itp.


Jeszcze pozwolę sobie załączyć wątek odnośnie rozmiarów ekranów:
http://hdtv.com.pl/forum/showpost.php?p=30199&postcount=4

..............i wracamy do głównego wątku:!:

Amfidiusz bierz tego Panasonica, albo najlepiej zamów prezentację u Kikiego; wybierz kilka TV i porównaj wg. własnego uznania.
 
Ostatnia edycja:

czesky

New member
F_R_A_N_E_K:

czy gdzies napisalem ze czekam na super czern? zyje codziennoscia i wybieram z tego co aktualnie rynek proponuje, jednak kazda technologia niesie ze soba pewne niedogodnosci, ale zawsze jest wybor.
Tak jak napisalem w poprzednim poscie nie jakosc obrazu byla u mnie decydujacym czynnikiem w rezygnacji z plasmy a wielkosc ekranu. Czern w plasmach jest na dzisiaj juz dosc zadowalajaca zwlaszcza np w tym co proponuje pioneer.

Co do wzroku, mam sie wybrac do okulisty, tylko nigdzie nie napisalem ze gdzies mnie bola oczy. Franek spasuj czasem z ta zarozumialoscia i czytaj ze zrozumieniem. Napisalem ze meczy mnie ogladanie na duzym ekranie, tak jak meczy innego sluchanie muzyki na full glosnosci. Ja stawiam na jakaosc a nie na moc.
Nastepnie, rzucasz catsami, machami, quasami wspolczesnych tv, tylko co ma piernik do wiatraka?
Rozumiem ze bronisz technologi ;) to zrozumiale, bo kazdy przewaznie chwali swoje i chce byc na topie, jednak nie znaczy to ze nowosc nie ma wad.

Zalaczasz watek odnosnie rozmiarow ekranow, studiowalem te tableki nie raz, co do nich zgoda, jednak wszystko to odnosi sie do rozroznienia wielkosci pixela. Czyli jaka powinna byc optymalna odleglosc by nie dostrzec pixela ale tez by nie zginal on w oddali. Jednak inaczej wyglada sprawa ze zdolnoscia oka do rejestrowania i przetwarzania obrazu - tym bardziej w ruchu. By to z obrazowac proponuje zrobic test, wydrukowac sobie teskt na kartce A4 czcionka np 12tka, i ta sama kartke powiekszyc do rozmiarow np 2m x 3m zwiekszajac rowniez rozdzielczosc, literki beda wiec pieknie zaokraglone, nie dostrzezemy jakies pixelizacji, schodkow itp Teraz stanmy w odleglosci 2-4m i czytajmy tekst. I pytanie kto szybciej i z pelnym zrozumieniem go odczyta, ten z A4 czy ten z 2x3m ? O ile w czytaniu tekstu nikt nas nie goni, to podczas ogladania filmu musimy rejestrowac 24 obrazy na sekunde ! To ogrom informacji.

Rynek probuje dzis na sile ustalic nowy standard wielkosci ekranu jakim ma byc 42 cale, wszystko co ponizej to juz ma byc za male. Rynek tworzy trendy ale to od nas zalezy czy sie podlaczamy czy tez nie.
Kiedys standardem byla plyta gramofonowa, dzisiaj plyta CD, ale czy vinyl zniknal? nie, poniewaz nadal ma swoich zwolennikow dla ktorych bardziej naturalny dzwiek plynie z vinyla, i chodz sam slucham muzyki tylko z cd to w pelni respektuje tamtych.
Ty natomiast probujesz na sile pokazac wyzszosc nowosci nad tym co juz istnieje dluzej, ale w taki sposob to okazujac ze ci niekuszacy sie na nowosc sa tacy troszke gorsi dlatego powinni sie zdecydowac na nowosc.

Podsumowujac, dla mnie optymalna wielkoscia ekranu jest 32 cale do pelnego delektowania sie filmem (nie zdjeciem ! bo to ogromna roznica) a w tej wielkosci niestety plasma oraz lcd przegrywaja z crt w jakosci obrazu, ale rzecz jasna kosztem gabarytow tv crt.
A ze gabaryty crt nie sa akurat dla mnie problemem wiec dlaczego mam przechodzic na inny tv , tylko dlatego ze taka panuje aktualnie moda?
Tv kupuje dla siebie a nie dla innych by pokazac moj dobrobyt.
Przed kilkoma dniami w polskich MM zawitala 32" plasma LG, za nie dlugo pewnie pokaza swoje 32" inne firmy, jesli obraz nie bedzie dla mnie odbiegal w znacznym stopniu od CRT to OK z mila checia przejde na plasme.

KIKI:
Kolega najpierw zastanawial sie nad 32" stad poruszylem ta kwestie.
Jednak jesli mamy oscylowac przy 37" moja propozycja tak jak zreszta wczesniej napisalem PANASONIC 37PV7 ktory mozna dostac za ok 2,7-3tys.
Jesli kolega chce miec wiecej wejsc HDMI i wejscie na PC jak rowniez lepsza obudowe TV z czarna rama z polyskiem by lepiej sie prezentowal dla gosci niech doklada prawie 1tys i kupuje 37PV70.
 
Ostatnia edycja:

ArtS007

New member
Bez reklam
czesky napisał:
Rynek probuje dzis na sile ustalic nowy standard wielkosci ekranu jakim ma byc 42 cale, wszystko co ponizej to juz ma byc za male. Rynek tworzy trendy ale to od nas zalezy czy sie podlaczamy czy tez nie.

Nie można uzasadniać istnienia dużych ekranów działaniem rynku. Powiem Ci, że od dawna marzył mi się ekran większy (sporo większy) od 29", ale było to drogie i mało ustawne rozwiązanie. Dlatego nowa technologia to spełnienie oczekiwań ludzi takich, jak ja. Że nowe jest jeszcze pełne niedoskonałości? Trudno. Ale i tak jest wystarczjąco dobre, aby bez bólu przesiąść się z 29" CRT na 42" wykonane z plazmy. Taka jest moja opinia.

Obecnie nadal jestem użytkownikiem ekranu CRT. Do komputera kupiłem trzy lata temu CRT, mimo, że LCD już wówczas mocno się upowszechniały. Ale rozmiar ekranu ma dla mnie znaczenie i jeśli o mnie chodzi, to zdecydowanie lepiej ogląda mi się film z odległości 3 m na ekranie 42", niż na ekranie 32". Mam bezpośrednie porównanie, więc wiem, co mówię. Choć na 32" i tak było lepiej, niż na 29" CRT.

Wybór technologii zawsze będzie kompromisem.

Na koniec drobna uwaga. W języku polskim nie ma litery V (poza imionami typu Violetta, ale one nie podlegają regułom pisowni), dlatego winyl, nie vinyl. Podobnie zresztą piksel, a nie pixel.

ArtS :)
 

czesky

New member
ArtS007 napisał:
Nie można uzasadniać istnienia dużych ekranów działaniem rynku. Powiem Ci, że od dawna marzył mi się ekran większy (sporo większy) od 29", ale było to drogie i mało ustawne rozwiązanie. Dlatego nowa technologia to spełnienie oczekiwań ludzi takich, jak ja. Że nowe jest jeszcze pełne niedoskonałości? Trudno. Ale i tak jest wystarczjąco dobre, aby bez bólu przesiąść się z 29" CRT na 42" wykonane z plazmy. Taka jest moja opinia.

Tutaj pelna zgoda. Nie mozna uzasadnic ale jest jednak czesc spoleczenstwa ktora dziala pod wplywem rynku, znam ludzi ktorzy pokupowali 42" w zwyz tylko dlatego by nie zostac w tyle i nie byc gorszym od sasiada, doslownie innych argumentow nie maja.
Dla mnie osobiscie przed kilkoma laty marzeniem byl projektor a finalnie po prostu duzy ekran. Ale calkiem inaczej widziec cos pare minut na wystawach, targach, markecie a inaczej uzytkowac to przez kilka godzin w dzien i nastepnie dalsza czesc zycia z tym. Wtedy dopiero stwierdzilem - po ochlonieciu emocji zwiazanych z pozytywnym ogromnym wrazeniem, a przy filmach sci-fi jeszcze bardziej z potegowanym - ze jednak ogladanie filmow na dluzsza mete DLA MNIE jest bardziej komfortowe na nieco mniejszym ekranie, a to juz wylacznie kwestia gustu ktory kazdy moze miec inny.
Rzecz jasna plasma czy lcd dzisiaj jest rewelacyjnym rozwiazaniem dla tych ktorzy chca miec duzy ekran, ale w przypadku takim jak ja gdzie 32" jest dla mnie idealem i mam w tej wielkosci mozliwosc wyboru CRT to jego wlasnie wybieram. Chcac na stale duzy ekran pewnie zdecydowal bym zostawic 42" plasme bo jest duzo bardziej latwiejsza w montarzu niz np taki projektor...

ArtS007 napisał:
Obecnie nadal jestem użytkownikiem ekranu CRT. Do komputera kupiłem trzy lata temu CRT, mimo, że LCD już wówczas mocno się upowszechniały.

Jesli chodzi o ekran do komputera to dla mnie akurat idealnym rozwiazaniem stal sie LCD (mniejsze gabaryty, jakosc i ostrosc w natywnej rozdzielczosci, czern nie ma tutaj dla mnie znaczenia bo tv na tym nie ogladam, nie gram, i grafikiem nie jestem). Kazdy ma inne zapotrzebowania i kazda inna technologia moze byc dla drugiego lepszym rozwiazaniem.

ArtS007 napisał:
Ale rozmiar ekranu ma dla mnie znaczenie i jeśli o mnie chodzi, to zdecydowanie lepiej ogląda mi się film z odległości 3 m na ekranie 42", niż na ekranie 32". Mam bezpośrednie porównanie, więc wiem, co mówię. Choć na 32" i tak było lepiej, niż na 29" CRT.

Sa urzadzenia na rynku ktore ulatwiaja zycie codzienne, np zmywarka w kuchni czy pralka. Te rozwiazania 100% wypieraja reczne dzialanie i tutaj nie ma dwoch zdan co jest lepsze od poprzedniego (oczywiscie kosztem pradu, wody) , ale wielkosc ekranu to wylacznie - wylacznie rzecz gustu.
Nie mozna stwierdzic ze blondynki sa znacznie lepszym rozwiazaniem niz brunetki bo to zalezy wylacznie od gustu :) Mam nadzieje ze teraz zostane zrozuamiany :)

ArtS007 napisał:
Na koniec drobna uwaga. W języku polskim nie ma litery V (poza imionami typu Violetta, ale one nie podlegają regułom pisowni), dlatego winyl, nie vinyl. Podobnie zresztą piksel, a nie pixel.

tu juz doprawdy czepiasz sie szczegolow kompletnie nie majacych znaczenia w temacie poruszanym :)

pozdr.
czesky
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Fajnie nam się rozmawia. :)
czesky napisał:
Tutaj pelna zgoda. Nie mozna uzasadnic ale jest jednak czesc spoleczenstwa ktora dziala pod wplywem rynku, znam ludzi ktorzy pokupowali 42" w zwyz tylko dlatego by nie zostac w tyle i nie byc gorszym od sasiada, doslownie innych argumentow nie maja.
Masz rację, to nierzadko spotykany powód.

czesky napisał:
Jesli chodzi o ekran do komputera to dla mnie akurat idealnym rozwiazaniem stal sie LCD (mniejsze gabaryty, jakosc i ostrosc w natywnej rozdzielczosci, czern nie ma tutaj dla mnie znaczenia bo tv na tym nie ogladam, nie gram, i grafikiem nie jestem). Kazdy ma inne zapotrzebowania i kazda inna technologia moze byc dla drugiego lepszym rozwiazaniem.
Zajmuję się trochę grafiką. A że nie stać mnie było na EIZO... W pracy mam LCD i przyznam, że czytelność tekstu w przeglądarkach jest o wiele lepsza. Dlatego powoli dojrzewam do ekranu LCD, tym bardziej, że dużo mniej mam do czynienia z grafiką.

czesky napisał:
Dla mnie osobiscie przed kilkoma laty marzeniem byl projektor a finalnie po prostu duzy ekran. Ale calkiem inaczej widziec cos pare minut na wystawach, targach, markecie a inaczej uzytkowac to przez kilka godzin w dzien i nastepnie dalsza czesc zycia z tym.
Mam podobne obawy. :) Dlatego pewnie docelowo zatrzymam się na 42-50 calach aktywnego ekranu.

czesky napisał:
ale wielkosc ekranu to wylacznie - wylacznie rzecz gustu.
Tutaj mamy dokładnie ten sam pogląd.

czesky napisał:
tu juz doprawdy czepiasz sie szczegolow kompletnie nie majacych znaczenia w temacie poruszanym :)
Pisownia, to mój konik. Mam nadzieję, że nie odbierzesz tego zbyt osobiście, ale plazma, nie plasma. :)

ArtS :)
 

czesky

New member
ArtS007 napisał:
Fajnie nam się rozmawia. :)

Nie zaprzecze :) Zwlaszcza, ze nie latwo dzis o przyzwoitego, tolerancyjnego rozmowce :)

ArtS007 napisał:
Zajmuję się trochę grafiką. A że nie stać mnie było na EIZO... W pracy mam LCD i przyznam, że czytelność tekstu w przeglądarkach jest o wiele lepsza. Dlatego powoli dojrzewam do ekranu LCD, tym bardziej, że dużo mniej mam do czynienia z grafiką.

Ja przyznam dosc szybko przyzwyczailem sie do LCD jako monitor(!), chodz moim zdaniem jesli komus cos pasuje to nie musi sie dlugo przyzwyczajac bo po prostu to cos zdalo egzamin. 3 lata temu u mnie tak sie stalo, a z reguly jestem wybredny i dlugo sie zastanawiam przy wiekszych zakupach analizujac kazdy detal. Poniewaz duzo czytam wiec roznica byla dla mnie kolosalna, drobny tekst stal sie idealnie ostry, zdjecia podobnie. Odrazu stwierdzilem to jest to. Ale te przekonanie nastapilo dopiero u mnie na biurku, u znajomych czy marketach bardzo sie wachalem. W LCD najwazniejsze by obraz wyswietlany byl w natywnej rozdzielczosci poniewaz kazdej nizszej, sasiednie piksele sa usredniane i obraz wyglada fatalnie - latwo sie zrazic.
Jednak bedac w pelni zadowolonym uzytkownikiem (monitora) LCD nie zakupil bym go nigdy jako telewizor, chyba ze swiat osiagnie monopol na ta technologie :)


ArtS007 napisał:
Mam podobne obawy. :) Dlatego pewnie docelowo zatrzymam się na 42-50 calach aktywnego ekranu.

Porusze tu jeszcze jedna rzecz, otoz jesli nie wiadomo z jakich przyczyn byl bym zmuszony do ogladania tv z odleglosci minimum 4m to kupil bym 37, przy wiekszej odleglosci jeszcze wiekszy. Ale nie wiem coz za przyczyna musiala by to byc dlatego mimo ze mam spory pokoj przysunalem fotel na odleglosc 2,5m przed moj 32" crt.

ArtS007 napisał:
Pisownia, to mój konik. Mam nadzieję, że nie odbierzesz tego zbyt osobiście, ale plazma, nie plasma. :)

jest ok :) bardziej irytuja mnie Ci ktorzy wtracaja sie do watkow zwracajac tylko uwage na pisownie ale nie zabierajac glosu w ogole na temat samego watku :)

pozdro
czesky
 

ArtS007

New member
Bez reklam
czesky napisał:
jest ok :) bardziej irytuja mnie Ci ktorzy wtracaja sie do watkow zwracajac tylko uwage na pisownie ale nie zabierajac glosu w ogole na temat samego watku :)
Mnie się to (niestety/stety?) zdarza, ale taki już los moderatora. ;)

Mam nadzieję, że forumowicze nie odczytują tego, jako złośliwości. Traktuję to, jako sposób na porządkowanie naszego fajnego forum.

ArtS :)
 

nasir77

New member
Plazma 37 cali

Witam serdecznie:)
Zeby nie otwierać nowego wątku podczepiłem się pod kolegę.

Zamierzam zakupić plazmę 37 cali, również do ok. 4000 zł.
Prblemem jest kolor - dziewczyna ubzdurała sobie, iż telewizorek ma być srebrny i koniec ( podobno pasuje do wystroju pokoju - bla bla bla bla....nie chce mi sie tego tłumaczyć - jest jedno wytłumaczenie - to kobieta:))))))

Znalazłem model: TH-37PV45EH
CZy model ten wart jest uwagi i zakupu??

Z góry dziękuję za odpowiedzi i wszelką pomoc. pozdrawiam.
 
Do góry