Plazma po gwarancji.

darek64

New member
Witam.
Chyba wszystkie wątki na tym forum dotyczą problemów aktualnych, specyfikacji, porównań itp. Generalnie skupiamy się na potrzebach kupujących. A co z tymi, którzy już użytkują sprzęd od dłuższego czasu? Tu nie ma problemów? Są! I to poważne...
Co się psuje? Z jakimi rodzajami napraw, kosztami i po jakim czasie, należy się liczyć w przyszłości? Na ogół w ciągu pierwszych dwóch lat załatwia sprawę gwarancja (też nie zawsze solidnie i skutecznie!). Ale co po tym czasie?
To mit, że kupujemy plazmę na dwa lata, a po wygaśnięciu gwarancji wyrzucamy ją na śmietnik. Powinna działać niezawodnie co najmniej 10 lat (w końcu mówią o 60000 godzin trwałości - w dwa lata nie powinno sie plazmy "zajeździć", wypalić, rozlegulować, czy rozsynchronizować w takim stopniu, że pozostaje tylko zakup nowego sprzętu).
Proponuję pozbierać wypowiedzi osób, które użytkują plazmy od kilku lat. Założyłem to wśród wątków Panasonica, ale chętnie bym tu znalazł wypowiedzi użytkowników modeli innych producentów. Ciekawe byłoby porównanie jakości sprzętu, dostępności i cen podzespołów, wreszcie jakości, solidności i kompetencji samych serwisów...

Kto pierwszy?
 

matias2004

New member
Mój kolega kupil uzywana 3 lata plazme i ma wypalone logo viva na stale i teraz kto przychodzi do niego to sie z niego smieje ze wiesniak.
 

BadBoy80

New member
Dobre pytanie jak się sprawuje plazma po upływie 2-3 lat.. ? A co z docieraniem plazmy? Widać, że zakup nowego modelu telewizora jest bardzo stresujący i użytkowanie również skoro wg niektórych opinii nie można od razu ustawić parametrów tak jak się chce tylko trzeba robić to stopniowo. Dobrze, że samochodów już nie trzeba docierać..
 

pac

New member
Witam wszystkich w moim pierwszym poscie ,
Właśnie zaczynam przygode z poszukiwaniem plazmy/lcd,
ostatnio byłem w neonecie i zapytałem o LGpc51, facet stanowczo mi odradził i powiedział ,ze po jakims czasie trzeba je nabijać gazem (plazmy), nie wiedziałem czy sie śmiać czy plakać...
za to bardzo zachwalał lcd samsunga :)
 

BadBoy80

New member
W każdym sklepie w jakim byłem sprzedawcy zachwalają LCD, jednak wiem na pewno, że chcę plazmę. Tyle tylko, że mam niezły młyn w głowie odkąd interesuję się tym tematem a już najbardziej obawiam się przeróżnych duchów, węży, oraz docierania.. czy może ktoś napisać coś więcej w tym temacie ?
 

mire

New member
Jestem posiadaczem plazmy panasonic TH 42 PV 500 kupionej w grudniu 2005 za ponad 12.000 zł. Po pół roku użytkowania syn włożył kluczyk od samochodu do czytnika kart SD i szlak trafił plazmę. Sprzęt oddałem do serwisu w Poznaniu (oczywiście naprawa pozagwarancyjna), po 2 miesiącach monitów z mojej strony serwis odpowiedział, że nie potrafi usunąć usterki. Oczywiście ów serwis wskazało główne biuro reklamacyjne w Wawie. Następny telefon do Wawy i nowy serwis w Poznaniu (sprzęt musiałem przewieść sam). Po miesiącu info, że nie mają schematów bo stracili autoryzację panasonica. Następny telefon do Wawy i po awanturze przesłali tv do Łodzi. Dopiero tam po 2 tygodniach plazma została naprawiona.
Bilans: 4 mce oczekiwania na plazmę, koszt prawie 3.000zł.
Tak proszę Państwa wygląda serwis panasonica.
Na zakończenie dodam ,że plazma po 2 latach użytkowania (chodzi prawie na okrągło) jest super, nie mam żadnych uwag.
 
Witam.
W marcu 2007 kupiłem plazmę Panasa 42PV70. Po pół roku pojawiła się pionowa linia i decyzją serwisu otrzymałem nowy TV, który po trzech m-cach niestety także dostał pionowych linii. W tym przypadku wymienili mi tylko matrycę. Aż boję się na myśl, że kilka dni po upływie gwarancji pojawi mi się kolejna linia. Ciekawy jestem ile kosztuje taki panel ?
Pozdrawiam
 

glenton

New member
pac napisał:
ostatnio byłem w neonecie i zapytałem o LGpc51, facet stanowczo mi odradził i powiedział ,ze po jakims czasie trzeba je nabijać gazem (plazmy), nie wiedziałem czy sie śmiać czy plakać...

płakać ze śmiechu z tego sprzedawcy!! :mrgreen:

BadBoy80 napisał:
W każdym sklepie w jakim byłem sprzedawcy zachwalają LCD

a ja byłem 2 dni temu w Electro World i koleś zachwalał plazmy...

sorry za ot, ale coś kosztem czegoś. Tak jak plazmy kosztują w naprawie tak i Lcd też. Ja zamówiłem plazmę Panasonic z myślą o porządnej firmie, która produkuje sprzęt tak samo porządny jak i trwały i bezawaryjny. A co będzie za 2 lata? A kto to wie? Nie przejmował bym się tym WCALE! :krol:
 
Do góry