Panasonic TH-42PY70P vs Sharp LC-42X20E

DraxDraco

New member
Jeżeli chodzi o sygnał z DVD i HD, obraz zarówno w Panasonicu jak i Sharpie jest piękny. Nie widziałem w akcji PS3 podpiętego do Panasa, ale z wypowiedzi ludzi na forum wynika, że i tu jest doskonale. Sam jestrm użytkownikiem Sharpa i też na PS3 nie narzekam. To trudny wybór. In plus dla Sharpa jest dobry obraz ze żródeł SD. U mnie w domu jest podpięty do byle jakiej antenki pokojowej (lol) i TV1 i TV2 idzie (o dziwo) prawie idealnie (jak na SD oczywiście). Poza tym HDMI v 1.3 i wsparcie dla 1080p/24 to też zaleta. Nie wiem, jak jest teraz, ale gdy 2 tygodnie temu szukałem PY70, był praktycznie ie nie do dostania na terenie PL. (No, był w MM, ale za prawie 7K)
 

lis205

New member
Ja ostatecznie wybrałem Sharpa już do mnie jedzie:D Co do Panasonica to był on moim faworytem ale nigdzie go nie mogłem znleść( w normalnej cenie ) dzwoniłem do ok 10 sklepów które mają go w swojej ofercie ale za każdym razem słyszałem tą samą odp: niedostępny:hmm: Z Sharpem miałem podobnie ale w końcu znalazłem, mam tylko nadzieje że dojedzie ten model co zamawiałem bo słyszałem że były takie przypadki, że wysyłali inny który mieli, a nóż kiljent weźmie, przegięcie:twisted:.
Mam nadzieje że będę zadowolony, bo normalnie ręce opadają
Wiadomo że można iść do MM i kupić ale ceny jakie tam widziałem skutecznie mnie do tego zniecheciły:???:
Pozdrawiam
 

Gozel

New member
Faktycznie powazny dylemat. wiem bo sam go miałem.. rozważałem jeszcze JVC 42V80 ale ostatecznie kupiłem Panasa. Jestem bardzo zadowolony chociaż ma on 1 droba wade. Powidoki. Co prawda z reguły tylko lekko widoczne na ciemnym tle i po chwili znikają ( ja np: puszczam śnieżący obraz na 3 min po każdym dniu), ale niemniej ciągle musze je kontrolowac. Chociaż jeszcze raz zazanaczam ze po 2-3 minutach śniegu znikają i nic mi sie na trwałe nie wypaliło. Mam nadzieje że po całkowitym dotarciu bedzie lepiej( narazie mam niewiele ponad 100h). Pozdrawiam
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
pytanie wcale nie jest takie proste.
To są dwie różne technologie przeznaczone dla różnych klientów do różnych celów.
Normlnie musisz odpowiedzieć jeszcze na kilka pytań.
Jakie masz nasłonecznienie pokoju?
Jakie programy najczęściej oglądasz?
ile osób zasiada przed telewizorem ?
Ile % korzystasz z telewizjii - ile % z gier?
Jaki miałeś telewizor do tej pory i czy byłeś zadowolony ?
jaka masz odległość od ekranu ?
W jakim przedziale czasowym zamierzasz wejść w HD :
hd dvd
bluray
HDTV
Czy będziesz korzystał z komputera?
 

Setka

New member
Ja mam zamiar wykorzystac ten odbiornik, jak na razie w 99% do gry na
ps3 i do ogladania filmow na BD a w 1% do polaczenia go z laptopem.
Z naslonecznieniem nie ma problemu bo mam zaluzje. Rozwazam rowniez
podlaczenie platformy cyfrowej i odbior kanalow HD. Ale jest to raczej odlegla przyszlosc. Telewizor bedzie stal w moim pokoju gdzie mieszkam sam tak wiec niewiele osb bedzie go ogladalo naraz ;)
A odleglosc to 3 m. Do tej pory gralem na plazmie rodzicow i tam tez ogladalem telewizje( powiem szczerze, odpowiada mi ogladany obraz zarowno TV jak i w grach) Jest to LG 42" HD Ready. Nie pomne teraz modelu. A odleglosc od TV to ok. 3m.
Z niecierpliwoscia czekam na rady i sugestie.
 

lis205

New member
Witam
Ja stanąłem przed takim wyborem i wybrałem Sharpa, nie dlatego że jest lepszy, tylko nigdzie nie mogłem dostać Panasonica.
Nie będę go polecał ze względu , że ja go mam, ale opisze swoje wrażenia:
Po podłączeniu n-ki jestem więcej niż zadowolony, jakość kanałów SD jest bardzo dobra, o HD nie wspomnę, natomiast po podłączeniu PS3, szczena mi opadła i to dosłownie:D, Heavenly sword wygląda przepięknie, czas teraz na assasin creed;)
Oglądnąłem również Bonda na BD i na prawdę nie wiem czy jest coś do czego można się przyczepić, jakość po prostu rewelacja.
Oglądam i gram na nim z odległości 2,8 m w mało nasłonecznionym pokoju.
Głownie sam więc nawet nie zwróciłem uwagi na kąty, ważne że oglądając go centralnie obraz jest idealny
Jestem pod ogromnym wrażeniem, ale tak to jest jak się przesiada z plazmy philipsa z 2002r na TV full hd

Sharp 42X20E jak dla mnie rewelacja, ale podejrzewam że podobne odczucia miałbym po zakupie 42PY70P.

Pozdr
 
Do góry