Prosba o pomoc

jarek poznań

New member
Szanowni Forumowicze,
jestem kompletnym laikiem jesli chodzi o elektronikę. Dojrzałem jednak do mysłi zmiany telewizora z CRT na plazme lub LCD. Mam w związku ztym kilka pytań. Przczytałem wiele waszych opinii i oczekuje jakby ostatecznego potwierdzenia użytkowników.

1/ Przy sygnale z kablówki LCD czy plazma?
2/ Odległość oglądania ok.4m zatem 37 czy 42 cale? czy oglądanie 42 nie jest uciązliwe przy takiej odległości?
3/ Mam około 5000 na zakup. Co wybrać? :confused:
 

jjb

New member
Witam,

1
uwazam ze przy sygnale z kablowki (SD) lepszy obraz uzyskasz na plazmie. W przypadku sygnalu HD roznica miedzy plazma i lcd nie jest juz tak duza mimo to plazma ma ladniejsze kolory no i oczywiscie, przez wielu tutaj podkreslana, gleboka czern ;-)

2
Przy takiej odleglosci od TV zastanowilbym sie na twoim miejscu nad ekranem 50". O ile pierwsze wrazenie po ustawieniu tv (42") bedzie zwalajace z nog (jakie to wielkie!) to szybko dojdziesz do wniosku ze przy takiej odleglosci od tv warto bylo dolozyc pare zl i kupic tv 50".

3
Ja moge polecic model PV71F. Sam uzywam i jestem bardzo zadowolony. Potwierdzeniem jakosci sa wygrane przez ten model liczne nagrody, miedzy innymi EISA w kategorii HDready. W miedzyczasie okazalo sie takze ze na wyspach jest to jeden z bardziej ulubionych tv HDready. Oczywiscie pojawia sie glosy ze LG albo SAMSUNG... wiec odpowiem na to.. idz do sklepu i postaw te TV obok siebie.. ten ktory najbardziej przypadnie ci do gustu powinien zawisnac na scianie w domu :)

podzrawiam
 
Ostatnia edycja:
Do góry