Pomóżcie wybrać plazmę FullHD 50-65"

megabit

New member
W grę wchodzą Panasonic albo Pioneer, ale:

- jeżeli chodzi o Pioneer Kuro, to mam pełny pogląd na nazewnictwo/parametry modeli; główna w moich oczach zaleta to (ponoć) nie do pobicia czerń oraz natywna (bez przetwarzania, PureCinema) obsługa trybu 24p co jest ważne bo właśnie kupuję kamerę PMW-EX1 Cinealta, i zamierzam ten tryb wykorzystywać (nie mówiąc już o produkcjach Hollywoodzkich na BD/HD-DVD). Wada - wyższa cena?


- jeżeli chodzi o Panasonic, którego główną zaletą jest niższa cena, to mam w głowie kompletny misz-masz jeżeli chodzi o nazewnictwo i parametry poszczególnych modeli. Zależałoby mi na cechach opisanych powyżej jako zalezty Pioneera (a więc obsługa natywna 24p oraz dobra czerń/kontrast). Ale nie mam pojęcia, jakie są różnice między seriami Y (model poski?) a Z (niemiecki?), oraz generacjami 70/700.

W obu przypadkach, chciałbym się dowiedzieć czy wejście HDMI potrafi odróżnić format 1080/50i od zawartego w nim formatu 1080/25PsF; sęk w tym że jeżeli ten ostatni traktowany jest tak samo, tzn. deinterlace'owany - efekt jest fatalny ("line twitter").

Byłbym zobowiązany za odpowiedź z pełnymi wyjasnieniami powyższych kwestii, najlepiej zamieszczającą linki do źródłowych informacji.
 
Ostatnia edycja:
Do góry