LX70P + N-ka - problem ?

bronks

New member
Witam
Po podłączeniu LX70P do N-ki po HDMI nie ma obrazu. Telewizor zaczyna przeskakiwac co kilka sekund kolejno przez wszystkie rozdzielczości i przy każdej przez pól sekundy jest slyszalny dzwięk programu ustawionego na dekoderze ale obrazu nie ma (czarny ekran). Jeśli przytrzymam przycisk RES na dekoderze, zmienia się tryb HDMI->DVI i obraz wskakuje tylko nie ma dzwięku (muszę podłączyć przez kabel audio - wtedy OK). Czy cos jest nie tak z trybem HDMI ? Po kablu COMPONENT wszystko jest OK.
Posiadam nboxa białego. Kabel PROLINK.

Jeśli ktoś miał podobny problem prosze o odpowiedź co jest przyczyną.
 

lukas63

New member
Wszyscy tak maja - to jest jedyne rozwiązanie
Jest to błąd po stronie tv lcd ablo nboxa albo nboxa i lcd - a nikt nie chce przyznać się do błędu
 

jpk78

New member
Panasonic TX-32LX70

Mam ten TV od kilku tygodni i jestem bardzo zadowolony z jakości obrazu. Obraz jest ostry, płynny, dobrze się ogląda eurosport (piłkę nożną i tenis) i inne kanały sportowe, mam telewizje "n" i powiem ze obraz jest naprawdę wysokiej jakości. TV mam podpięty po hdmi i nie występują żadne problemy ani z obrazem ani z dźwiękiem. No nie wiem ale wydaję mi się że to najlepszy tv w tej cenie - płynność jest lepsza niż w sony d3000 co prawda jakość czerni na ekranie jest gorsza od sony d3000 ale trzyma przyzwoity poziom. Długo szukałem, myśłałem nawet o zakupie crt ale cieszę się że wybrałem lcd. Do zalet zaliczę też matową obudowę - żadnych błyszczących plastików i dobrze bo mi by to przeszkadzało w oglądaniu. Pilot jest znakomicie wykonany i świetnie leży w dłoni. Mam też podpięty komputer po złączu d-sub i filmy z kompa chodzą super. troche oczywiście było kombinowania z ustawieniem obrazu na monitor i telewizor. Po prostu trzeba wybrac telewizor jako główny monitor w ustawieniach karty graficznej i wtedy filmy wyświetlają na telewizorze a nie na monitorze. Mała rada najlepiej sklonować obraz z monitora na telewizor i poźniej zamienić obrazy monitora i telewizora - da się to zrobić w ustawieniach karty graficznej - Ati Control Panel. Mam kartę ATI Radeon w kompie ale pewnie na GForce tez będzie dobrze chodzić. Cóż mogę polecić technologię 100hz w lcd, powoduje ona ze ruch obrazu stal sie bardziej płynny przy czym mi osobiście podoba sie bardziej 100 hz w panasonicu niż w sony. Dobre 100 hz ma także sharp ale niestety ma błyszczącą obudowę i jest droższy. Cena sony tez jest wysoka i dlatego wybrałem ten. Kupiłem przez neta w Agito i nie żałuje. Jak narazie wszystko w porządku i jestem zadowolony z wyboru. Warto było wybrać ten model. Pozdrawiam

zalety.gif
Zalety produktu
płynność, ostrość obrazu (100hz + 6ms czas reakcji panelu)
szerokie kąty oglądania (obraz oglądany pod dużym kątem nie traci na jakości)
dobry dźwięk z głośników
dobrze skonstruowany pilot (świetnie leży w dłoni)
ładne i czytelne menu
matowa obudowa
dobra współpraca z dekoderem telewizji "n" po hdmi (obraz i dźwięk chodzą bez problemów)
dobra cena - jak na razie to chyba najtańszy tv z technologią 100hz

wady.gif
Wady produktu
formatowanie obrazu (nie jest źle ale mogłoby być lepiej)
Średni poziom czerni na ekranie (ale na szczęście czerń jest czarna a nie granatowa lub szara jak to na niektórych tv lcd)
 

fiaam

New member
jpk78 napisał:
TV mam podpięty po hdmi i nie występują żadne problemy ani z obrazem ani z dźwiękiem.

Mam już drugiego nboxa, pierwszy okazał się wadliwy. Poprzednio miałem serię BXZB z najnowszym softem i faktycznie obraz i dzwięk po HDMI działał bez problemu. Obecnie mam starszą wersję nboxa (ale o wiele bardziej stabilną), z serii BSKA i nieco starszym oprogramowaniem - na tym nboxie nie mam dzwięku po HDMI, natomiast obraz jest, nie muszę go nawet przełączać w tryb DVI - wystarczy że podepnę cinche i mam głos. Jeśli kogoś to zainteresuje - używam kabla HDMI firmy Thomson.
 

mtomasik

New member
Witam wszystkich !!!
Wczoraj kupiłem Panasa LX70P i mam taki sam jak kolega wyżej NIE MOGE PUŚCIĆ n-ki przez HDMI proszę o porade jak to obejśc!!!
Pozdrawiam.
 

fiaam

New member
mtomasik napisał:
Witam wszystkich !!!
Wczoraj kupiłem Panasa LX70P i mam taki sam jak kolega wyżej NIE MOGE PUŚCIĆ n-ki przez HDMI proszę o porade jak to obejśc!!!
Pozdrawiam.

Najlepsza metoda:
Wyłącz telewizor i nboxa (nboxa z prądu na kilka minut).
Podłącz kabel HDMI do wejscia HDMI1 w telewizorze, włacz telewizor, przełącz w tryb AV, wybierz HDMI1. Włącz nboxa, po pobraniu listy programów ustawi się na kanale 7. Wciskając przycisk RES ustaw go na 1080i, następnie przytrzymaj kilka sekund przycisk RES i przełącz nboxa w tryb DVI. Dzwięk podłącz poprzez kable cinch (w telewizorze do gniazda Component Audio R L ).
Najlepiej zawsze włączaj najpierw telewizor, a następnie nboxa - nie będziesz miał problemów.
 

mtomasik

New member
Problemów ciąg dalszy !!!
Obraz mam podłączony przez HDMI, dźwiek przez czincze i co jakiś czas znika na dobre obraz na ekranie gonią mrówki a dźwiek zostaje bez zmian !!!
Czy miał ktoś może taki problem ? będe wdzięczny za odpowiedż.
Pozdrawiam
 
Do góry