50PV czy 50PY dla N-ki i PS3

Tomek77

New member
Witam Wszystkich. To mój pierwszy post na tym forum. Zdążyłem przeczytac sporo tematów, ale nie znalazłem kilku dręczących mnie odpowiedzi. Zamierzam kupić plazme 50" mój wybór zawęził się do dwóch modeli i tu potrzebna mi pomoc, który model wybrać: Panasonic 50PV czy 50PY (70, a może 700?) sygnał który zamierzam podłączyć to N-ka, jak i również PS3 blue..., czy miał ktos możliwość sprawdzenia jak zachowują sie ww. modele z konsolą blueRay, o obrazie HD właściwie wyczytałem juz sporo. Czy warto dopłacać do PY skoro doczytałem ze nie obsługuje "w pełni" sygnału 1080p/24 (i tu moge się mylić :confused: ) a taki sygna podaje PS3 i BlueRay?
Czy jeżeli nie bedzie wielkiej róznicy może wystarczy PV700 ?
Czy tak na prawdę wykorzystam FullHD ???
Z góry dzięki za odpowiedź.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
do Twoich potrzeb - realnie mówiac jakość z PY to jakość bezkompromisowa. Co to znaczy?
Ano tyle że i z bliska i z daleka , że z przodu czy z boku , Z HD czy z blu raya - zawsze jakość będzie lepsza.
Ale żeby nie było tak łatwo - do tego dochodzi skalowanie sygnału SD.
I tu jest zależność proporcjonalna jakośc sygnału do odległości oglądania.
Jeśli zamierzasz siedzieć 4 metry i więcej - to wystarczy Ci seria PV nawet przy HD.
Py 70 z gier gra znakomicie nawet z metra odległości.
 

Tomek77

New member
Jeszcze jedno pytanie, jak sprawdzić ilość przepracowanych godzin w 50PV700P? Czytałem na forum że można to zrobić za pomocą pilota poprzez wpisanie sekwencji klawiszy, ale nie moge teraz znaleźć tego tematu. Chciałbym sie upewnic w sklepie czy nie kupuje wystawowej sztuki.
Dzięki za pomoc.
 

ralfk

New member
menu serwisowe => wciskasz sciszanie w TV i jednoczesnie wciskasz na pilocie trzy razy zero i powinno sie pokazac menu serwisowe.

co do Twojego wyboru, to jak Cie stac to bierz PY a jak mozesz lepiej wydac kase to wez PV => ja podszedlem do tematu, ze kupuje tv na 2 gora 3 lata. postep jest tak szybki, ze wymiany TV beda nastepowaly szybciej, tak mysle oczywiscie :) i od zdecydowalismy sie na PV => bezlitosnie obnaza kiepskie sygnaly, ale jak juz sygnal jest "wlasciwy" to obraz bardzo mi sie podoba

pozdrowienia
rafal
 

Tomek77

New member
ralfk napisał:
menu serwisowe => wciskasz sciszanie w TV i jednoczesnie wciskasz na pilocie trzy razy zero i powinno sie pokazac menu serwisowe.

rafal

Dzięki

Też jestem zdania że max czas wymiany na nowy to bedzie 5 lat. Więc myśle że zdecyduje sie na PV a za różnice ceny mam PS3 + wieszak.
Zastanawiałem się nad jeszcze jednym. Podczas przegrywania (tworzenia kopii własnych oryginałów oczywiście) znmniejsza sie jakość filmów DVD (z 9GB do 4,5GB), teoretycznie pogorszenie obrazu jest niezauważalne, ale czy na tak duzym ekranie jednak tego nie zobacze? Biorąc pod uwage zwykły odtwarzacz DVD?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Na dużym ekranie z pewnością widać kompresję i kopie obrazów .
Na ile są zauważalne dla Ciebie to inna bajka ;).
 

Tomek77

New member
No i pięknie, zadzwoniłem do kilku sklepów internetowych i poinformowano mnie że z panasonikami bedzie problem w tym roku bo Panasonic zrealizował tegoroczny plan sprzedaży i niewiadomo czy wogóle będą.
W miejscowym sklepie internetowym pan zaproponował mi TV Philips 50PFP5532 za cene 5197zł cena atrakcyjna, ale nie znalazłem na forum prawie nic o tym modelu. Czy ktoś z branży mógłby coś doradzić.

Właśnie doczytałem że nie obsługuje sygnału 1080p, tylko 1080i, to chyba nie dobrze zwłaszcza przy sygnale z blueraya PS3?
 
Ostatnia edycja:

Tomek77

New member
mały teścik Philips vs Panasonic

no i po teście:
Otrzymałem możliwość podłączenia PS3 do Philipsa 50PFP5532 jak i równiez dla porównania do stojącego twarza w twarz Panasonica 42PV700P. (pomieszczenie ustronne zaciemnione, porównywalne do mojego pokoju)
W sumie wolałbym dla porównania 50PV700, ale niestety to już chyba gatunek wymarły :( . Powiem szczerze, a nie jestem specem, że obraz w Philipsie podobał mi się bardziej. Fakt 50" / 42" , 1366 / 1024. Tak więc opinia jest subiektywna. Nawet kolega który użyczył własne PS3 był wyraźnie zaskoczony na kożyść plazmy Philipsa(w domu uzywa 32" LCD).
Obraz z N-ki również super, zwłaszcza HD na kolana:grin: .
Widziałem w MM blueraya podłączonego do Panasonica FullHD i nie widzę dużej różnicy a wzrok mam w miarę;) dobry, więc po co przepłacać.
W trakcie testu zauważyłem że po chwili próby PS3 na Panasie pojawiły się kontury postaci z gry na ciemnym ekranie, chyba tzw. duch, nie sądziłem ze to może wystąpic po tak krótkim czasie. W Philipsie nic takiego nie wystapilo. :hmm: Aha i sygnał z blueraya poszedł w 1080p :grin: .

Zważywszy na cene Philipsa (5197 na miejscu) i Panasonica (6680 1 szt 50PV70, gdzieś w Warszawie) to chyba jednak zdecyduje się na Philipsa. W końcu TV nie kupuje sie na wieki, a za 4 - 5 lat ja telewizja bedzie nadawałna w FullHD :mrgreen: to pomyślimy o zmianie.
 
Do góry