Seria PV70

motobartcompany

New member
To po co użytkownicy Panasonic-ków "wygrzewają" (czy jada na minimalnych ustawieniach kontrastu i jasności) te plazmy i przez długi czas tak powiększają obraz aby nie było widać znaczków (logo stacji , klasyfikacja wiekowa) ??? Jakby nie było problemów , a panel byłby prawidłowo zabezpieczony i nie podatny wogóle na wypalenia/powidoki to raczej te zabiegi były by bez sensu ...

a jak kupujesz nowy samochód czy motocykl to odrazu dajesz mu na max i jeszcze wiecej? oczywiście sa tacy co odrazu odkręcają za czerwone pole, ale chyba warto dotrzeć samochód, niby piszą że z fabryki wychodzi już dodarty ale kupujesz dla siebie i na wiele lat więc....\

Tak samo jest z plazmami, może mieć wszystkie zabezpieczenia przeciw wypalaniu, ale co szkodzi przez kilkadziesiąt godzin zjechać z ustawieniami i ją spokojnie wygżać... przecież to nie zaszkodzi, a napewno TV nam się tym odwdzięczy...
 

Adi

New member
Witam wszystkich ponownie.
Plazma śmiga, a oko się cieszy. :D
A teraz podzielę się z moimi spostrzeżeniami:

Zalety (czyli co mnie cieszy)::eek:k:
- nie zauważyłem jeszcze żadnych powidoków zielonych;
- tuner - scart (35zł Philips) – TV - chodzi płynnie i większość kanałów jakościowo bardzo dobra (odległość ok. 3m);
- najlepiej nadal TVNy i Canal + ;
- dźwięk w miarę ok.;
- 2 wejścia HDMI;
- DVD – scart - tuner cyfry - scart - TV – obraz super;
- laptop wspaniale współgra z TV

Wady (czyli co mnie męczy)::-(
- brak podstawowych gniazd z przodu TV (tak jak np. w PV600);
- brak gniazda słuchawkowego (ale nawet mi nie jest potrzebne);
- nie zawsze radzi sobie a trybie auto z wyświetlaniu obrazu (trzeba troszkę czasem pokombinować na pilocie);
- kurzy się (ale przecież to jest „mebel” );

To są me kolejne spostrzeżenia, w miarę oglądania podzielę się kolejnymi.:cool:

Pytania::niewiem:

- połączenie DVD – composit – TV – dlaczego jakość jest zdecydowanie gorsza od połączenia opisanego w zaletach?
- mam problemy z ustawieniem obrazu w trybach „Dynamiczny” i „Zwykły”. Dlaczego wg mnie najładniejszy obraz chodzi w trybie „Kinowym”, a w pozostałych jakoś tak sztucznie, jaskrawo i jakoś nienaturalnie?
- jak macie ustawione w trybie „Dynamicznym” i „Zwykłym”? Czy częściej oglądacie w trybie „Kinowym”?
- zauważyłem dziwne „cykanie” w odstępach 10, 15 minutowych przy włączonej plazmie (coś podobnego jak się włącza plazmę, ale tylko jedno, dwa „cyknięcia”….
CO TO MOŻE BYĆ???

Proszę o pomoc w odpowiedziach na me pytania i spostrzeżenia co do wad, jak i zalet.
Pozdrawiam Adi
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Połączenie kompozytowe, czyli jeden chinch, przesyła jednocześnie sygnał luminacji (jasności) i chrominacji (koloru). Telwizor musi je później rozdzielić, co nie jest zadaniem łatwym. Generalnie nie uda się idelanie rozdzielić tych dwóch składowych, stąd słaba jakość takiego sygnału. Już połączenie S-Video (S-VHS) daje sporo lepszą jakość, gdyż obie składowe są przesyłane niezaleźnie.

Jeśli chodzi o ustawienia obrazu, to powiem tak. Jest to kwestia indywisualna i jednemu bardziej będzie odpowiadac tryb dynamiczny (jak sama nazwa wskazuje, przerysowany), a drugiemu tryb kinowy (czyli stonowany). Ja osobiście lubię stonowany obraz i wygląda na to, że Ty też.

To cykanie jest niepokojące. Nie powinno być nic takiego.

ArtS :)
 

oskimos

New member
U mnie też cyknięć nie mam. Ja oglądam na trybie NORMALNY. Z tym trybem auto to się zgodze, do tego na trybie ZOOM1 jest troche za duże powiekszenie. Gdyby dało się je jakoś zmniejszyć to było by super.
 
Witam wszystkich.
Pytam po raz kolejny, gdyż nie uzyskałem satysfakcjonującej odpowiedzi.
Mam 42PV70 i n-box recorder połączone kablem HDMI, w n-box ustawione na DVI.
Za każdym razem jak przełączam z TV na AV (HDMI) to po kilku lub kilkunastu sekundach zanika mi obraz. Dzieje się to średnio dwa, cztery razy i później już wszystko jest OK. Sprawdzałem na zwykłym kablu HDMI i na kablu za ok.100,-zł i dzieje się to samo. Czy to może być wina TV ? Czy ktoś ma podobny problem i wie jak się z nim uporać ? Ten problem staje się denerwujący, gdyż kilak razy trzeba manipulować pilotem, a żona (z uporem maniaka) pyta się co jest grane (co jest winne).
Proszę o poradę.
 

JaW

New member
piotrh1975 napisał:
Witam wszystkich.
Pytam po raz kolejny, gdyż nie uzyskałem satysfakcjonującej odpowiedzi.
Mam 42PV70 i n-box recorder połączone kablem HDMI, w n-box ustawione na DVI.
Za każdym razem jak przełączam z TV na AV (HDMI) to po kilku lub kilkunastu sekundach zanika mi obraz. Dzieje się to średnio dwa, cztery razy i później już wszystko jest OK. Sprawdzałem na zwykłym kablu HDMI i na kablu za ok.100,-zł i dzieje się to samo. Czy to może być wina TV ? Czy ktoś ma podobny problem i wie jak się z nim uporać ? Ten problem staje się denerwujący, gdyż kilak razy trzeba manipulować pilotem, a żona (z uporem maniaka) pyta się co jest grane (co jest winne).
Proszę o poradę.

Według dotychczasowych wypowiedzi w trybie DVI obraz jest stabilny, nie spotkałem sie z zanikami obrazu. Wyglada mi to na problemy z protokołem HDCP, jakby n-box z oporami nawiązywał połączenie z telewizorem. Mozesz to łatwo sprawdzic: wez n-boxa do najblizszego sklepu w ktorym są PV70 i poproś o podłączenie.
 

Adi

New member
Dziekuję Arts.

Ja również osobiście lubię stonowany obraz, stąd tryb "kinowy"

Myślałem, że to "cykanie" minie, może plazma musi sie rozgrzać, dotrzeć... Muszę udac sie do serwisu i porozmawiać z serwisantem, bo ponowny przewóz w tym mega :( kartonie za bardzo mi sie nie uśmiecha :???:

pozdrawiam Adi

Mam jeszcze pytanie!!

Zamierzam zmienić cyfre + na n . Jestem z cyfrą + od 4 lat, ale po zmianie TV :D teraz dostrzegam słabą ich ofertę dostosowaną do PDP.
Bardzo prosze o opinie osób, którzy mają "naszego" Panasa połączonego z n-ką o jakość obrazu. A może są osoby, którzy zamienili cyfre + na n (jakie są Wasze spostrzeżenia)- czy warto było ?

Adi
 

aLien01

New member
Witam

Mam prosbe czy moze ktos mi podac jaki jest rozstaw otworow z tylu pod uchwyt (TV 42"). W opisie uchwytu ktory che kupic razem z plazma jest opis: Spełnia standard VESA 100x100, 200x100, 200x200, 400x200, 400x400 oraz 600x400 mm, czy ten uchwyt bedzie pasowal pod ta plazme? Za odpowiedz z gory dziekuje

P.S. Juz nie moge sie doczekac kiedy w czerwcu kupie 42PV70

pozdrawiam
alien01
 

alz

Klub HDTV.com.pl
VIP
Adi napisał:
Zamierzam zmienić cyfre + na n . Jestem z cyfrą + od 4 lat, ale po zmianie TV :D teraz dostrzegam słabą ich ofertę dostosowaną do PDP.
Bardzo prosze o opinie osób, którzy mają "naszego" Panasa połączonego z n-ką o jakość obrazu. A może są osoby, którzy zamienili cyfre + na n (jakie są Wasze spostrzeżenia)- czy warto było ?

Adi
Jeśli chodzi o ofertę programową N-ki to sam musisz sobie odpowiedzieć, ale jeśli chodzi o tuner to nie ma nawet co porównywać rzęchów z C+ z N-boxem. Miałem z C+ 6110 i 1460 i tutaj już była spora różnica w jakości obrazu na korzyść 1460 ale N-box bije na głowę te popierułki. Ponadto możliwość odbioru N-boxa kanałów HD oraz dżwięku przestrzennego przemawia na jego korzyść.
 

q123456123456

New member
Podziekowania

Chcialem tylko podziekowac uzytkownikom forum, za ciekawe i tresciwe opinie.
Wlasnie z zonka stalismy sie dzieki Wam posiadaczami Pana 42PV70P i jestesmy bardzo zadowoleni :))) Obraz piekny, na razie "wygrzewamy", piekna czern, zadnych duszkow nie widzimy, obraz ze zrodla SD: Aster jest po prostu super - myslalem, ze jakies pixele beda, a tu jest po prostu pieknie.
DVD ladnie odbiera. Tuner mily w obsludze. No i jest wieeelki ekran :)

(A pudlo kartonowe do niego moze przestraszyc ;) - zona sie przestraszyla)
 

okocz

New member
Mam następujące pytanie

Chce kupić 42" plazmę. Od razu uprzedzam że nie interesuje mnie żadne docieranie i wygrzewanie. Chce go od razu włączyć i cieszyć się oglądaniem!

Czy nadaje się do takich celów 42PV70p? A może muszę wybrać Samsunga 42Q91H, w którym ponoć nie ma zjawiska wypalania?

Co mi doradzicie?
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Moim zdaniem każdą plazmę można wykorzystywać bez uprzedniego wygrzewania. W początkowym okresie należy:

1. Bezwzględnie unikać statycznych obrazów (to zawsze).
2. Nie oglądać non-stop jednej stacji (logo).
3. Starać się oglądać jak najwięcej w formacie 16:9, czyli unikać czarnych pasków po bokach lub na górze i na dole.

Przy zachowaniu powyższych zasad można założyć, że jest to właśnie wygrzewanie matrycy.

Panasonic (być może inni producenci również) wprowadził w swoich telewizorach możliwość wyświetlania szarych pasów po bokach w trakcie oglądania obrazu 4:3. Jest to dobry sposób na wyrównanie szans między środkiem ekranu, a jego bokami. Może wygląda to trochę nieestetyczne, ale jest z pewnością praktyczne. Wcześniej, czy później ilość programów w standardzie 4:3 będzie malała i oby nadawcy telewizyjni nie przesadzali z jaskrawością swoich logotypów.

Ostatnio TVN24 wprowadziło bardzo antyplazmowe rozwiązanie kolorystyki swojego interfejsu. Zmienili pasek zdarzeń i duży pasek bieżących chaseł na kolor biały. Ciekawe, jak radzą sobie z tym telewizory plazmowe i to również te wyposażone w technologie antyduszkowe?

Swoją drogą byłem ostatnio w MM i stwierdzam, że subiektywnie przeważały tam odbiorniki LCD (mówię o rozmiarach 40+). Co Wy na to? :confused:

ArtS :)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
jesli ogladasz telewizor normalnie - czyli przełaczasz się na równe programy w ciagu dnia - to spokojnie kupuj Panasonica PV 70 , ale jesli zasypiasz przy telewizorze alebo ogladasz jeden program po kilka godzin dziennie - to sięgnij po LCD 40 M 68 Samsunga - będzie ildealny do Twoich celów.
 

iw1

New member
q123456123456 napisał:
A pudlo kartonowe do niego moze przestraszyc

...a to pudło chyba jest wymagane na wypadek jak by sie plazma zapsuła i trzeba by było ją oddać do serwisu, czy się mylę ? Jak to jest ?
 

okocz

New member
A to jak jest w końcu z tą jakością PV70? Tyle było tu gadki o pixelozie, nieostrości złym odwzorowaniu kolorów... Chce kupić tani i pewny telewizor... Jeśli LCD traci na jakości , ale nie takiej możliwości, że mi sie coś wypali albo będą jakieś zielone pasy czy węże, wezmę LCD!

I może faktycznie to by było rozwiązanie po co mam sie bać ze w mojej plazmie za 5czy 6 tysięcy coś będzie nie tak :/
 

motobartcompany

New member
zielone krawedzie są i to nie ma watpliwości, najlepiej sam zobacz jak gra ten TV na róznych sygnałach i oceń.

Każdy inaczej widzi, moja zona np. tego nie zauważa, ale ja mam bardziej spostrzegawczy wzrok:)

węży nie zauważyłem, pikseloze bedziesz miał jak podlączysz zły sygnał ale nic w tym dziwnego....

jeszcze co do wad w obrazie, zauwazyłem, że robią się delikatne cienie.

Przykładowo lecą napisy na środku ekranu i dają cień na cały ekran po lewej jak i po prawej stronie, nie jest to mocno zauważalne, ale np. w dashu xboxa 360 to widać, nawet jeżeli się wejdzie w menu tv i kursorem będziemy poruszać się w góre lub dół to cień będzie cały czas podązał za kursorem na całą szerkość ekranu.

Ciężko mi to wytłumaczyć ale mam nadzieje że coś zrozumiełeś.

Ja np. jestem rozczarowany tymi zielonymi krawędziami i napewno poraz drugi nie kupił bym plazmy. Mimo, że ma wspaniałe kolory, ale co z tego jak z dominacją zielonego w ruchu, wyglada to naprawdę fatalnie.
 
Ostatnia edycja:

q123456123456

New member
iw1 napisał:
...a to pudło chyba jest wymagane na wypadek jak by sie plazma zapsuła i trzeba by było ją oddać do serwisu, czy się mylę ? Jak to jest ?

O chyba tak. Ja zostawiam.


PS. O zielonych pasach: przestraszylem sie wczoraj jak obejrzalem demo HD puszczone z laptopa: nasa/andrews_18.mpg
Jest ich tam mnostwo. I co sie okazalo? Na laptopie tez sa - po prostu tak nagrane. Wiec na razie z plazma wszystko OK.
Drobne szczegoly typu bialy i czarny razem i delikatne przeswity to i mialem na kinseskopowym monitorze. Na razie jest super - moglaby byc wieksza ;)
 
Do góry