Seria PV70

tommm

New member
kowal510 napisał:
Nowych TV jeszcze nie mają dystrybutorzy a co dopiero sklepy nawet info na stronie się co chwile zmienia i jest nie pełne.A w sklepach internet. i na alle.. niestety jak z innymi nowymi modelami sprzedaje się coś czego się nie ma(chyba żeby wyciągnąć kasę).Natomiast jesli chodzi wogóle o sprzęt nowy jestem zwolennikiem kupowania czegoś co jest co najmiej pół roku,rok w produkcji (można poczytań na forach) bo nie chcę się stać betatesterem sprzętu dla fabryki ,choć może w tym wypadku tak nie będzie.

ktoś zawsze musi być pierwszy i liczyć sie z ryzykiem.
 

pete2

New member
dlatego napisałem "abstrahując co do dostępności" bo faktycznie, połowy rzeczy w sklepach internetowych po prostu NIE MA!!!
 

(Cy)Gorg

New member
Bez reklam
pete2 napisał:
nowe plazmy pojawiły się już w sklepach internetowych (cena: 3939 PLN za 37"), abstrahując od dostępności itd. to chyba jest to niezła konkurencja dla 37pv 45eh - 3899 PLN w tym samym sklepie!

Moża powiedzieć że nie jest to żadna konkurencja (w modelach 37"). Każdy kupi model PV70, ładniejszy design, więcej funkcji. PV45 móglby konkurować z cena 3400-3500zl do modelu PV70 więc jak nie zmienią polityki cenowej, PV45 umrze szybciej niż się pojawił. Model 42" spokojnie jeszcze konkuruje, różnica 800 zlociszy jeszcze jest warta zastanawiania się czy może nie PV45. Czekam na testy, chociaz nie spodziewam się wiekszych "ochów i achów" niż miało to w przypadku poprzednich modeli Panasonica.

Pzdr. (C)G
 

(Cy)Gorg

New member
Bez reklam
Jak się przyglądam, podstawka jest w standardzie, przytwierdzona do TV. Mam nadzieje, że będzie możliwe jej "dopięcie" nie sądzę że każdy będzie chciał by TV stał, niektórzy pewnie by go woleli powiesić.

Ogólnie Panasonic mnie zaskoczył ceną, pozytywnie. Nie spodziewałem się że zejdą poniżej 5k, a tu w topmarket 4,7k (za Mabri) szok.

Pzdr. (C)G
 

(Cy)Gorg

New member
Bez reklam
Dru liczyłem na Ciebie, wstrzymywałeś się z kupnem PV45 przed pojawieniem się PV70 (wiem, wiem, pamiętam, planujesz zakup za dwa miesiące) do tego czasu pewnie testów tu na forum będzie conajmniej pięć.

Sam z ciekawością bym wziął go na tydzien i potestował porównując go do PV45, może jakiś chętny do oddania :).

Pzdr C(G)
 
Ostatnia edycja:
Niestety, w wersji teraz oferowanej do sprzedaży (ostatnia literka P lub F) nie ma w standardzie podstawki, bynajmniej w sklepie www.pansonic.totu.pl. Nie wiem jak w innych,ale chyba podobnie, gdyż oznaczenie jest takie same. Ciekawe, czy ktoś zauważył, że zdjęcie jest modelu TH42PV70F, a oferują wszędzie z ostatnią literką P. Podobno nie ma żadnej różnicy, ale dlaczego w takim razie nie ma zdjęcia wersji P ???
 

drosophilia

Active member
Bez reklam
cholera, a ja 1,5 m-ca temu kupiłem LCD 32" JVC za 4000 zł, a teraz te nowe plazmy Panasa 37 za te same pieniadze, eh takie zycie...
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
wszystkie modele serii PV mają mieć podstawki w komplecie - taka informacja od Panasonic Polska / Rafał Wilczopolski/.
Dostępność za tydzień.
 

Dru

Moderator
kiki napisał:
wszystkie modele serii PV mają mieć podstawki w komplecie - taka informacja od Panasonic Polska / Rafał Wilczopolski/.
Dostępność za tydzień.

ale będzie możliwość odłączenia podstawki?
 

slimak

New member
Bez reklam
Próba analizy (trochę złośliwa) :oops: różnic pomiędzy 42pv60 a 42pv70.
Źródło danych:

http://www.panasonic.pl/serwis_prasowy.php?kat_id=&news=224&szukaj=VIERA+Link+


1) Technologia V-Real II jest rozwinięciem technologii V-Real

Punkt dla pv70

2) Chip-Set1 1080p
Sygnał wysokiej rozdzielczości 1080p przetwarzany przez płyty Blu-ray gwarantuje najwyższą jakość na tle innych źródeł cyfrowego sygnału video. Procesor VIERA przetwarza ten sygnał w jego oryginalnej postaci, bez konwersji do niższych formatów. Dzięki temu możliwe jest odtwarzanie wyrazistych obrazów o wyjątkowym nasyceniu szczegółami.


Punk dla pv70, ale trzeba pamiętać że trzeba najpierw mieć sygnał 1080p czyli Blu-ray lub HD-DVD, a ostatecznie i tak w ostatniej fazie w tv obraz zostanie przeskalowany do 1024 x 768

3) Digital Re-mastering2 1080p
Procesor cyfrowy 1080p konwertuje różne typy sygnałów video, np. z analogowych transmisji TV lub filmów DVD, do formatu zapewniającego jakość zbliżoną do parametrów HD. Konwersja „w górę” nie powoduje obniżenia jakości sygnału video oraz wyświetlanych obrazów. Zapewnia także progresywną konwersję w celu przejścia z sygnału 1080i HD na 1080p. Może się zatem zdarzyć, że obrazy na ekranie telewizora VIERA będą doskonalsze i bardziej realistyczne niż w oryginalnej wersji.


Punk dla pv70, ale efekt końcowy może być gorszy niż bez tego układu, ponieważ w ostatniej fazie w tv obraz zostanie przeskalowany do 1024 x 768. Czyli mamy o jedną konwersje obrazu więcej niż w pv60.

4) Układ Motion Pattern Noise Reduction
Układ wykrywa typy ruchu generujące szumy i wprowadza niezbędne poprawki podwyższające końcową jakość obrazu. Efektem redukcji „obcych” szumów jest uzyskiwanie jasnych, ostrych ruchomych obrazów o wyjątkowej gradacji, nawet w dynamicznych scenach, czyli uzyskanie najwyższej jakości sekwencji.


Remis. Identyczny system posiada pv60.

5) Technologia Real Black
Dzięki dwóm technologiom opracowanym przez Panasonic – Real Black Drive System i Deep Black Filter – możliwe jest uzyskanie głębokiej, bogatej czerni w ciemnych obszarach obrazu.


Minus. Usunięto czujnik oświetlenia (Automatyczna regulacja kontrastu (C.A.T.S.) i zastąpiono oprogramowaniem w celu zmniejszenia kosztów produkcji. Pv70 nie będzie reagował na zmiany oświetlenia w pomieszczeniu.


Ponadto, zoptymalizowany stosunek przestrzeni między pikselami do wielkości piksela.

Chyba minus. Nie chwalą się otwarcie, że zmniejszyli przestrzeń pomiędzy pikselami. Czyli zoptymalizowany stosunek przestrzeni między pikselami do wielkości piksela może polegać na zwiększeniu tej przestrzeni. I z ładnego hasła robi się już tylko informacja o uproszczeniu i obniżeniu kosztów produkcji.;)


oraz poprawiona skuteczność wyładowań w telewizorach VIERA HD zapewnia doskonały kontrast (max. 10 000:1)


Punkt dla pv70. Kontrast taki sam jak pv60, ale poprawiona skuteczność wyładowań może mniej obciążać elektronikę i tv będzie mniej brzęczeć (mój pv60 nie brzęczy, ale ja mam słaby słuch).


6) Stopnie gradacji
Telewizory plazmowe VIERA w pełni wykorzystują możliwości technologiczne swoich paneli full-HD i przetwarzają sygnał video z maksymalną rozdzielczością 16 bitów. Umożliwia to stałe odwzorowywanie obrazu z dokładnością 4096 stopni gradacji3. Szumy i zaczernienia występujące przy niewystarczającej gradacji są natychmiast eliminowane. Jasne i ciemne obszary poszczególnych obrazów są oddawane niezwykle wyraźnie.



Remis. Pv70 nie jest full-HD nie ma 16 bitów i 4096 stopni gradacji tylko 3072 tak jak pv60.

7)Panel full-HD


Remis. Nie występuje w obydwu tv.

8 Piękne obrazy pod każdym kątem


Remis. Występuje w obydwu tv.


9) Znakomity wyświetlacz ruchomych obrazów


Remis. Występuje w obydwu tv.


10) Wierne odwzorowywanie kolorów


Remis. Występuje w obydwu tv.

11) System Advanced 3D Color Management
System ten umożliwia precyzyjną kontrolę w oparciu o trójwymiarowe zarządzanie zróżnicowaniem kolorów i kierunkami zmian jasności. Kontroluje zróżnicowanie kolorów bez oddziaływania na kolory sąsiadujące. Niezależnie dopasowuje odcień, gęstość i jasność poszczególnych kolorów.


Remis. Prawdopodobnie moduł PDROM 41.03 w pv60 daje podobny rezultat.


12) Sterownik działający na poziomie subpikseli
Sterownik ten eliminuje nierówności i rozmycia linii ukośnych oraz wygładza krawędzie. Zapewnia ostry, wyrazisty obraz w scenach zawierających mnogość szczegółów. Trzy kolory składowe R, G i B przetwarzane są oddzielnie, co daje bardziej naturalny obraz.



Remis. Występuje w obydwu tv (Sub-Pixel).


13) VIERA Link8
VIERA Link to nowy, inteligentny sposób zapewniania wysokiej jakości dźwięku i obrazu. Dzięki złączom HDMI sygnały audio i video oraz sygnały sterujące można przesyłać jednym kablem łączącym dwa elementy cyfrowe. Jednym naciśnięciem przycisku można włączyć cały zestaw kina domowego i natychmiast rozpocząć odtwarzanie. Obsługa nagrywarki DIGA, odtwarzacza Blu-ray oraz kamery cyfrowej HD jest także łatwiejsza i bardziej efektywna — można użyć tego samego pilota, który służy do obsługi kina domowego.
Pod nazwą VIERA Link kryje się system HDAVI Control. Tylko urządzenia oznaczone „VIERA Link” są wyposażone w ten system.



Remis. Występuje w obydwu tv

14) Zaawansowany zestaw głośników Smart Sound
Nowy system dźwiękowy VIERA został gruntownie zmodernizowany z myślą o zapewnieniu doskonałego odtwarzania basów i czystego, naturalnego dźwięku przy średnich częstotliwościach. Panasonic opracował także specjalną membranę dla głośników, która wykonana jest z ekologicznych włókien bambusowych. Zapewnia ona doskonale czysty dźwięk przestrzenny. W głośnikach basowych zastosowano oryginalny, rozbudowany system pasywnych radiatorów, który zapewnia dokładne odtwarzanie basów.



Remis. Zmiana obudowy wymusiła zmniejszenie głośników, a że nie jest to powód do chwalenia wymyślili bambusowe głośniki.;)


15) W modelu pv70 jest dodany system informacji o programach EPG.

Punkt dla pv70.

16) W modelu pv70 została zmniejszona pamięć telegazety o 500 stron.

Punkt dla pv60.

17)W modelu pv70 zostało usunięte jedno eurozłącze.

Punkt dla pv60.

18 Cena początkowa 42pv70 1300 €
Cena początkowa 42pv60 2300 €


Punkt dla ???????????


Podsumowanie.

Wygląda na to, że okres wypasionych telewizorów HD ready już mija, księgowi szukają oszczędności i mimo rozwoju technologii jakość będzie taka sama lub gorsza. Telewizory HD ready kusić będą przede wszystkim ceną. Super jakość za duże pieniądze zostanie zarezerwowana dla Full HD 1080p.


Ślimak
 
Do góry