Kupiłem 42PV70 i mam problem z nbox

cammus

New member
Juz kilka godzin go mecze, oczywiscie co do obrazu nie mam zastrzezen ale problemy sa z nboxem, podlaczylem pod hdmi1 i na poczatku nie moglem nic znalezc, troche poklikalem, wyjalem wtyczke z pradu boxa, zmienilem res na hd i wskoczylo, wybralem kanal 40 i jest extra. Nastepnie wrzucilem dvd przez euro (na razie nie mam kabla component), jak na ten kabel tez ladnie ale problem sie zrobil jak chcialem z powrotem z AV na hdmi1, juz do tej pory nie moge uzyskac obrazu i dzwieku przez hdmi, jest tylko czarny obraz, tv szuka po rozdzielczosciach i co jakis czas wskakuje na pol sek. dzwiek - jest tez raz na dluuuuuzszy czas obraz ale tez na ulamek sek., resetowanie czy RES juz nic nie daje, jedyne co uzyskalem to jak dlugo przytrzymalem RES to sie wlaczylo dvi i mam obraz hd ale dzwiek tylko przez kino, prosze o pomoc bo tv szukalem dlugo (takiego zeby dzialal z nbox przez hdmi) i tutaj znalazlem opinie ze dziala (no i dzialal dopoki nie wlaczylem dvd).

EDIT:
aha kabel hdmi to Vivanco - 1m
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Witam.
Jeżeli szukałeś w tym wątku to dobrze wiesz, że te TV działają różnie po HDMI.
Ja rozwiązałem to w ten sposób: kabel HDMI (w n-box ustawienie na DVI) i dzwięk audio "rozgałęziłem" na dwa wyjścia - jedno do TV, a drugie do KD.
z DVD: obraz i dzwięk kablem euro do TV, a wyjście 5.1 audio do amplitunera.
I jakoś to wszystko hula.
Pozdrawiam.
 

drzezi

New member
Też mam PV70 i u mnie chodzi ok. N-box podłączony do HDMI1. Jeśli chodzi o dźwięk to w boxie trzeba zmienić w ustawieniach tv DD na "nie" wtedy jest i obraz i dźwięk po HDMI. A może zmieniłeś rozdzielczośći w nboxie ? Na SD1 SD2 SD3 nic nie widać ani nie słychać po HDMI
 
Ostatnia edycja:

cammus

New member
drzezi napisał:
Też mam PV70 i u mnie chodzi ok. N-box podłączony do HDMI1. Jeśli chodzi o dźwięk to w boxie trzeba zmienić w ustawieniach tv DD na "nie" wtedy jest i obraz i dźwięk po HDMI. A może zmieniłeś rozdzielczośći w nboxie ? Na SD1 SD2 SD3 nic nie widać ani nie słychać po HDMI
latam RES-em po wszystkich rozdzialkach, nic nie dziala, DD tez probowalem, jak juz pisalem wczesniej na poczatku udalo sie uruchomic i bylo po hdmi i obraz i dzwiek ale jak zaczalem probowac z dvd i przelaczylem zrodlo na av2 to z powrotem juz nie dalo rady, jutro bede walczyl dalej (znaczy dzisiaj)

ps. czy to moze byc problem z tym konkretnym boxem? moze wymienic?
 

cammus

New member
piotrh1975 napisał:
Witam.
Jeżeli szukałeś w tym wątku to dobrze wiesz, że te TV działają różnie po HDMI.
Ja rozwiązałem to w ten sposób: kabel HDMI (w n-box ustawienie na DVI) i dzwięk audio "rozgałęziłem" na dwa wyjścia - jedno do TV, a drugie do KD.
z DVD: obraz i dzwięk kablem euro do TV, a wyjście 5.1 audio do amplitunera.
I jakoś to wszystko hula.
Pozdrawiam.

chcesz przez to powiedziec ze problem jest po stronie tv? Myslalem ze te problemy z niektorymi sprzetami to kwestia nbox i kolejne aktualizacje oprogramowania eliminuja te niezgodnosci
 

drzezi

New member
Jeżeli masz boxa ustawionego na DVI i masz obraz to raczej kabel jest dobry.Dźwięk wtedy idzie na kino albo oddzielnymi kabelkami do audio telewizora. Moim zdaniem coś się spsuło w boxie.Być może dostałeś ze starą wersją oprogramowania bo przed ostatnią aktualizacją podobno były problemy.Spróbuj to sprawdzić albo zadzwoń na infolinię n-ki do tech.może oni coś poradzą.Powodzenia:)
 

cammus

New member
drzezi napisał:
Jeżeli masz boxa ustawionego na DVI i masz obraz to raczej kabel jest dobry.Dźwięk wtedy idzie na kino albo oddzielnymi kabelkami do audio telewizora. Moim zdaniem coś się spsuło w boxie.Być może dostałeś ze starą wersją oprogramowania bo przed ostatnią aktualizacją podobno były problemy.Spróbuj to sprawdzić albo zadzwoń na infolinię n-ki do tech.może oni coś poradzą.Powodzenia:)

wkleje tutaj wypowiedz gostka z forum n-ki, mysle ze troche rozjasni

"Kilka dni temu kupiłem plazmę Panasonic TH-42PV7P i po podłączeniu do nboxa przez HDMI okazało się, że nie mam obrazu i dźwięku. Przełączyłem nboxa w tryb DVI, miałem obraz ale bez fonii, fonia tylko analogowo.

Dzisiaj zrobiłem "setup 0359157 - ustawienia fabryczne" i po restarcie wszystko działa po HDMI obraz i dźwięk, ale tylko do czasu wyłączenia nboxa.
Po ponownym uruchomieniu dekodera nadal brak obrazu i dźwięku po HDMI.

Po rozmowie z konsultantem BOA, wymieniłem dekoder na nowy i nie mam już problemu z połączeniem przez HDMI, wniosek - wina dekodera."

ps. u mnie jest dokladnie tak samo wiec bede walczyl o wymiane
 

ARbuczek

New member
miałem ten sam problem z plazmą panasonica czyli nie działało po HDMI-oczywiście to nie wina plazmy tylko dekodera.Wczoraj wymieniłem jest głos i obraz po hdmi.Starsze dekodery ja miałem go z sierpnia zacinały się teraz jest wszystko oki.Aha lepszy kabel HDMI ja mam za 130 zł. MUSI BYC OBRAZ I DZWIEK PO HDMI INACZEJ DEKODER DO WYMIANY!!!!
Pozdrawiam wszystkich AREK
 

cammus

New member
ARbuczek napisał:
miałem ten sam problem z plazmą panasonica czyli nie działało po HDMI-oczywiście to nie wina plazmy tylko dekodera.Wczoraj wymieniłem jest głos i obraz po hdmi.Starsze dekodery ja miałem go z sierpnia zacinały się teraz jest wszystko oki.Aha lepszy kabel HDMI ja mam za 130 zł. MUSI BYC OBRAZ I DZWIEK PO HDMI INACZEJ DEKODER DO WYMIANY!!!!
Pozdrawiam wszystkich AREK

wymienilem i bylo dobrze przez jakis czas, teraz od ok. tygodnia fatalnie sie wiesza tak po ok. 1h ogladania, musze wylaczyc z pradu, nie musze mowic jak wkurzajace to jest, jutro jade znowu wymienic

ps. zwiesil sie wczoraj na meczu - wkurzenie siega zenitu.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
nie potrzebnie się irytujesz :D.
Wszystkie nieprawidłowości zgłaszaj od razu do N-ki.
Plazma gra bez problemu a wina leży po stronie softu tunera.
Nie eksperymentuj tylko żądaj zmiany tunera.
 

Alehandro

New member
Sorry Panowie, że lekko spóźniony, ale szukałem rozwiązania na ten problem i znalazłem wasze Forum.

Kupiłem wczoraj plazmę Panasonica 42PV70P i komplet kabli. Od 10.2006 r. jestem użytkownikiem n-Boxa i do tej pory na zwykłym TV-SD było OK.

Symptomy miałem takie same jak rozpoczynający forum użytkownik. Pierwsze podłączenie n-Boxa po HDMI (wcześniej wypiąłem wszystkie inne kable w tym EURO, światłowód do amplitunera A/V, czincze do audio stereo od starego TV, podpiąłem porządny kabel BANBRIDGE'A - o ile dobrze napisałem) i leci. W n-Boxie na RES ustawione 1080 i pierwsze uruchomienie jest ok. HDMI1 rozpoznało 1080i (16:9 Auto). Programy SD - wiadomo (takie sobie, ale i tak 2 lepiej niż na LCD) programy HD - Discovery HD, MCM, trafiłem nawet na "Troję" w HD na TVN HD - MIODEK dla oczu. JUŻ SIĘ CIESZĘ, ale co mi tam. Wyłączam n-Boxa. Podłączam DVD Onkyo przez Component RCA - ustawiam Progresywne Skalowanie do HD. Szok!!! filmy z DVD - w jakości niemalże tak dobrej jak HD z n-0BOX'a. Zachwyt. Już mi się telewizorek zaczyna naprawdę podobać.

I ZONK!!!!!! Ponowne odpalenie - n-BOX'a i nie łapie obrazu po HDMI - objawy takie same jak opisywaliście (skacze po rozdzielczościach, wzbudza na ułamki sekund obraz z dzwiękiem) Wielka LIPA. Nic tam, nie łamię się. Podłączam Euro (w RES przchodzę na SD1) wchodzę do Setup - aktualizacja oprogramowania. Męczy, męczy, nic nie znalazł. Mam "najświeższe". OK. Mam dobry kabel Component to podłączam pod Component. Działa. K_WA MAĆ!!! CO JEST?? Component idzie po HD a HDMI nie?
Inaczej trzeba- myślę sobię. Sprawdzimy czy wszystko ok z HDMI (może kabel może TV??) Kumpel przyjeźdza. Przywozi Cyfrę+HD ze swoim kablem HDMI. Podłączamy, konfigurujemy, przez HDMI idzie i jest OK, podłączamy mój kabel HDMI, idzie wszystko OK? F_CK !!!

Dzwonie do technicznych w BOK n-BOX 0-801-055-555.
Tłumaczę facetowi całą sytuację i wszystkie moje kroki przez 15 minut, i co słyszę? Że to nie wina n-Boxa tylko telewizora, "że TV nie współpracuje". "Ale nie rozumiem" - mówię do niego, "przecież wszystko inne chodzi, a n-Box nie". "Nic tu nie da się zrobić, ew. może Pan podłączyć przez Component, będzie taka sama jakość"-mówi. Ja do niego "Gdybym miała drugie wolne miejsce Component to bym się podłączył (a nie zawracał bym dupę innym), a że nie mam (bo pod pierwsze mam podłączone DVD bez HDMI i żadnym innym kablem nie mam zamiaru podłączać - zbyt duży spadek jakości) to korzystać z tego co firma "n" oferuje swoim klientom, czyli HDMI" Czy to tak trudno pojąć, do szewskiej pasji???? NIC .. skończyłem tę jałową rozmowę, bo miałem wrażenie że facet czyta zdania z kartki i nic do niego nie trafia.

Pojechałem do punktu sprzedaży "n". Oczywiście nowego mi nie dadzą bosprzęt i aktywacja są ze sobą powiązane. U nich mój n-Box działa (podłączali pod wystawkę "n" z LCD'kiem SONY). Z litości dał mi gość takiego samego staruszka (tego z wystawki reklamowej) jakiego ja mam, który u nich stoi też chyba od 10/2006 r. Szybko do domu podłączam - TO SAMO.

Ręce mi opadają. JAK, chłopaki zrobiliście wymiane sprzętu na nowy. Pomóźcie.
 

Alehandro

New member
Muodzian,

chodzi o to, że wina nie leży po stronie TV. Z telewizorem jest wszystko OK. Powiem więcej, cieszę się że kupiłem właśnie ten model PANASONIC'a, bo pięknie matuje niedoskonałości kiepskiego (nieoszukujmy się) sygnału SD (w przeciwieństwie do LCD'ków, które testowaliśmy. Matryce LCD wyolbrzymiają, każdy piksel, każdą plamę i każdego "ducha" - kompresja bije po oczach. Przy obecnej dostępnej w Polsce technologi przesyłania obrazu (niezależnie od platwormy cyfrowej) kupowanie LCD powyżej 32" to wielka pomyłka. Jeżeli masz odpowiednią przestrzeń życiową (czytaj dobrą odległość sofy/fotela od TV) to polecam tylko i wyłącznie Plasmę, a w tej materi rządzą dwie firmy PANASONIC i PIONEER, z czego przy tym drugim zauważysz może do 20% lepszej jakości, ale cena jest 2 razy wyższa. Zastanów się czy warto.

Co do n-TV to wysmarowałem do nich takie pismo reklamacyjne (3 strony) że im kapcie spadną, a może nawet skończy się w Sądzie i UOKiK'u.
 

autorus

New member
A próbowałeś wejść w tryb DVI? Słyszałem ze to pomaga.

Autorus

Alehandro napisał:
Muodzian,

chodzi o to, że wina nie leży po stronie TV. Z telewizorem jest wszystko OK. Powiem więcej, cieszę się że kupiłem właśnie ten model PANASONIC'a, bo pięknie matuje niedoskonałości kiepskiego (nieoszukujmy się) sygnału SD (w przeciwieństwie do LCD'ków, które testowaliśmy. Matryce LCD wyolbrzymiają, każdy piksel, każdą plamę i każdego "ducha" - kompresja bije po oczach. Przy obecnej dostępnej w Polsce technologi przesyłania obrazu (niezależnie od platwormy cyfrowej) kupowanie LCD powyżej 32" to wielka pomyłka. Jeżeli masz odpowiednią przestrzeń życiową (czytaj dobrą odległość sofy/fotela od TV) to polecam tylko i wyłącznie Plasmę, a w tej materi rządzą dwie firmy PANASONIC i PIONEER, z czego przy tym drugim zauważysz może do 20% lepszej jakości, ale cena jest 2 razy wyższa. Zastanów się czy warto.

Co do n-TV to wysmarowałem do nich takie pismo reklamacyjne (3 strony) że im kapcie spadną, a może nawet skończy się w Sądzie i UOKiK'u.
 

Alehandro

New member
autorus napisał:
A próbowałeś wejść w tryb DVI? Słyszałem ze to pomaga.

Autorus

Prosiłbym o rozjaśnienie tematu. Wiesz, DVI kojarzy mi sie tylko z wyjściem grafiki z mojego PC. Potrzebuje więcej informacji - co masz na myśli?

Nota-bene podłączałem PC kablem DVI do HDMI i pięknie wszystko śmiga.

Pozdrawiam
 
Do góry