Py70 + PC

studio

New member
Witam, od 2 tygodni jestem szczęśliwym posiadaczem plazmy 42" PY70. Chciałbym ją podłączyć do PC kablem DVI-HDMI (ewentualnie przejściówka DVI-HDMI + kabel HDMI-HDMI). Zależy mi żeby można było wyświetlić obraz w 1080p i tu się pojawia moje pytanie - czy to będzie działać? W instrukcji obsługi napisano, że "Podłączenie komputera osobistego za pomocą pełnożyłowego kabla HDMI nie jest przewidziane" :/
 

Eldandil

New member
Musisz się tylko liczyć, że obraz w pełnej rozdzielczości 1920x1080 będzie trochę przycięty. Jest o tym w FAQ dla PV60. Na moim TH42PY700 też to występuje. Ale generalnie jakość obrazu super.
 

szwajcar

New member
Eldandil napisał:
Musisz się tylko liczyć, że obraz w pełnej rozdzielczości 1920x1080 będzie trochę przycięty. Jest o tym w FAQ dla PV60. Na moim TH42PY700 też to występuje. Ale generalnie jakość obrazu super.
Nie do końca :hmm: .
Podłączyłem laptopa po HDMI i miałem przycięte brzegi lecz jest opcja w ustawieniach ekranu która to wyłącza i jest obraz 1:1.:eek:k:
Jak będę w domu to sprawdzę jak się nazywa i gdzie się znajduje.
 

Eldandil

New member
Czytałem o tym w instrukcji, ale niestety po podłaczeniu kompa do TV przez kabel DVI-HDMI nic takiego nie mogę znaleźć w menu. Może źle szukam. Będę wdzięczny za dokładniejsze info. Myślałem nad złożeniem MediaCenter i to by rozwiało moje wątpliwości czy warto.
 

szwajcar

New member
Sprawdziłem.
Pojawia się to tylko w trybie HDMI.
Menu --> Ustawienia --> Powierzchnia obrazu.
Jeżeli chcemy pełny pulpit Windows to ta opcja musi być na "Wyłączony".
 

aldam

New member
Witam wszystkich

Podepnę się pod temat.

Planuję zakup plazmy 42". Współpraca z PC jest bardzo istotna ponieważ z kompa chciałbym odtwarzać filmy HD. Kabel DVI-HDMI.
Generalnie odpowiada mi niższy model PV700 (nie fullhd), jednak moje wątpliwości budzi to co przeczytałem w FAQ

Pamiętać należy, że sygnał HDMI jest skalowany do rozdzielczości matrycy i następuje tzw. overscan, co oznacza, że część obrazu (około 5 %) znajduje się po za ekranem. Jest to zjawisko normalne. Aby obraz był na całym ekranie najlepiej podłączać PC do złącza D-SUB

Jak to wygląda w praktyce? Czy przez kompa nigdy nie uzyskam rozdziałki np 1080i skoro obraz będzie skalowany do rozdzielczości matrycy czyli 1024x738?:???:
 

bleid

New member
obraz zostanie przeskalowany prawidłowo ja jak ustawie rozdzielczosc 1920 na 1200 to mam na calym ekranie i pod guzikiem I na pilocie pokazuje mi 1080p
 

aldam

New member
czyli ustawiasz na karcie graficznej rozdzielczość 1920 na 1200 i wtedy otrzymujesz obraz 1080p. Dobrze rozumiem?
Czy występuje wtedy overscan?
 

panicz

New member
witam

z gory sie tlumacze ze jestem laikiem stad moje pewnie glupio oczywiste pytania

1. czy podlaczajac komputer kablem VGA do telewizora (py70pa) uzyskuje obraz full hd chodzi mi o te filmy ktore puszczam czy to maks jaki wyciagne czy moge wyciagnac znacznie wiecej

2. jak moge to w jaki sposob ( w laptopie mam wyjscia vga i s-video) tylko prosil bym wytlumaczyc jak laikowi

3. podlaczajac xbox360 mialem problem i obraz mam kiedy zmienie w opcjach xbox na 1080i na 1080p mi nie dziala (podlaczony jest poprzez componenta) <--czy to dlatego ??

i ogolnie w jaki sposob jakimi kablami i z jakim odtwarzaczem/ odtwarzaczami wyciagne maks obrazu tak zeby mi kopara opadla jakie musza byc spelnione warunki

dziki za odpowiedzi porady
i wesolych swiat wszystkim

pozdrrawim
 
Do góry