Panasonic TH 42PZ70B

j.jarecki

New member
No i stalo sie! Dzis kupilem ta plazme Panasonica, czekam na przywoz ma byc jutro, okaze sie tez czy dobrze zrobilem. Jesli jestescie zainteresowani to postaram sie go dla Was troche pomeczyc, dodam ze w Polsce odpowiednik tego modelu to TH42PY70P. Pozdrawiam wszystkich forumowiczow
 

j.jarecki

New member
panas tx-42pz70b "test"

Postaram sie krotko opowiedziec o swoich odczuciach i wrazeniach.
Tv podlaczony do tunera sat. ferguson 8800hd poprzez zlacze hdmi. pakiet cyfry+ oraz naziemna tv dvb (anglia) dvd lg (model podstawowy podlaczony poprzez component. Tyle jesli chodzi o sprzet.
Obraz
Kanaly SD typu pr1, pr2, tvn-y c+, polsat2, oraz wiele innych rewelacjyjnie. widac, ze upscalowanie cos tu daje. Ogladam tv z 2.5m i nie odczuwam dyskomfortu. Co do kilku innych programow sd, to nawet najlepsze upscalowanie im nie pomoze, ale z tego co tu juz wyczytalem na tym forum to nawet crt nie zapewni cudu.
Kanaly HD
Kiedy wlaczylem NG HD bylem w szoku. obraz idealny i moim zdaniem duzo lepszy i naturalniejszy od analogicznego obrazu wyswietlanego na LCD.
Kanaly c+ HD tez sa wysmienite. Jakosc tej plazmy nie pozostawia zludzen. Napewno sa jedak lepsze, ale ile kosztuja? W tej klasie to numer 1. Biel wrecz idealna, kolor twarzy naturalny, kiedy ma byc cos w kolorze jaskrawym to jest a kiedy nie to nie. Wybaczcie, nie jestem profesjonalista w testach robie to po raz pierwszy, wiec brak mi jezyka technicznego. Opowiadam o tym co widze patrzac i ogladajac obraz z roznych zrodel.
DVD.
Podlaczony przez componet obraz jest wysokiej jakosci, ale pod pewnym warunkiem. Jesli masz nagrywarke DVD nie nagrywaj w systemie LP lub EP, tu juz widac znieksztalcenia. Sam zastanawiam sie dlaczego? Pewnie jest to wynikiem mniejszej ilosci linii.
Dzwiek.
Coz to nie jest amplituner kina domowego, ale dla mnie przyzwoity.
Ocena ogolna
Uwazam, ze za cene ktora zaplacilem i 5-cio letnia gwarancje Panasonica ktora otrzymalem, nie mialem alternatywy. Oczywiscie widzialem lepsza plazme (pionka) ale cena jaka trzeba bylo zaplacic byla rowniez duzo wyzsza. Panas posiada matryce full hd i szereg innych innowacji o ktorych zapewne wiecie, wydaje mi sie, ze wart jest swojej ceny. Jesli macie jakies pytania, pytajcie. Postaram sie odpowiedziec.

Pozdro dla wszystkich forumowiczow!!!
 

tunio

New member
Dlugin2 napisał:
Ile zapłaciłeś za to cudo u Angoli.
Ja mieszkam w Irlandii i szukam tego modelu w możliwie najniższej cenie.

Jutro badz pojutrze smigam kupic to cudo w rgbdirect.co.uk za 919L z vatem i cala reszta

Mam nadzieje ze bedzie warte swoje ceny
 
Do góry