hałasy w PV70P

mario.79

New member
No i zaczęło się. Co jakiś czas z tyłu mojego 37PV70P słychać pstryknięcie.
czy telewizor musi sie przegrzać i to minie czy może już można pożegnac się z tv i albo go zaakceptować albo wyrzucić:-( Poza tym ładnie gra. Ale boje się że będzie gorzej z tym pstrykaniem.
 

Filipek2821

New member
Z tego co pamiętam to wina jakiegoś modułu czy coś takiego. Serwis powinien to naprawić. Najlepiej zadzwoń do serwisu i zapytaj, wtedy będziesz wiedział na czym stoisz i co masz z tym "fantem" zrobić
 

bogass

New member
Mam ten sam model TV i też czasami słychać pstrykanie.
Występuje b.rzadko i raczej bez związku z tym czy jest zimny, czy rozgrzany.
Nie jest to na razie dokuczliwe więc biorę na przeczekanie - może "ten typ tak ma"?

Jakoś na forum nic nie znalazłem na ten temat ale przebrnąłem jedynie przez 1/3 ze 186 stron na temat wątku seria PV70 bo przeczytanie całości przekracza moją wytrzymałość.
 
Ostatnia edycja:

athcx

New member
Ja przebrnąłem przez cały watek pv70 (masochista ze mnie) i jest tam temat dot. głośnej pracy tv z tego, co wypowiadają sie userzy problem dot. jakiegoś wadliwego modułu po wymianie w serwisie problem znika tyle ze serwis trwa prawie do miesiąca, sam producent do chwili obecnej nie przyznał sie do wydania jakiejś wadliwej serii pv 70 i nie wiadomo czy ta wada występuje w tych tv z początku produkcji czy po prostu dalej jadą z koksem i sprzedają jak leci. Jak możesz napisz, od kiedy masz ten tv i ile godzin juz przepracował?



Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

bogass

New member
athcx napisał:
Ja przebrnąłem przez cały watek pv70 (masochista ze mnie) i jest tam temat dot. głośnej pracy tv z tego, co wypowiadają sie userzy problem dot. jakiegoś wadliwego modułu po wymianie w serwisie problem znika tyle ze serwis trwa prawie do miesiąca, sam producent do chwili obecnej nie przyznał sie do wydania jakiejś wadliwej serii pv 70 i nie wiadomo czy ta wada występuje w tych tv z początku produkcji czy po prostu dalej jadą z koksem i sprzedają jak leci. Jak możesz napisz, od kiedy masz ten tv i ile godzin juz przepracował?

TV mam od dwóch tygodni, a na liczniku ma 84h pracy. Pstryknięcia są podobne do pstryknięcia występującego przy włączeniu TV chociaż znacznie cichsze i zdarzają się (przynajmniej u mnie) b. rzadko - raz / dwa razy na kilka godzin. W sumie do zignorowania o ile efekt nie zacznie się nasilać. Generalnie z telewizora jestem bardzo zadowolony.

Pozdrawiam
 

mario.79

New member
ja mam 3 tygodnie. pstryka co jakieś 20-30 minut. niezbyt głośno ale mecząco w nowym tv za kilka tyś. oddaje do serwisu i trudno się mówi. to musi być naprawione. teraz sie wsłuchuje więc mnie to bardzo denerwuje. mam nadzieje ze serwis to naprawi
 

rychu

New member
mario.79 napisał:
ja mam 3 tygodnie. pstryka co jakieś 20-30 minut. niezbyt głośno ale mecząco w nowym tv za kilka tyś. oddaje do serwisu i trudno się mówi. to musi być naprawione. teraz sie wsłuchuje więc mnie to bardzo denerwuje. mam nadzieje ze serwis to naprawi



daj znać jak długo serwis panasa się z tym bawił.
 

mario.79

New member
ok, tylko najpierw muszą go zabrać. Mieli wziąć wczoraj a okazuje sie ze w tą dzielnice wawy jeżdzą tylko w środy i będą za tydzień (serwis klasy A)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
Widziałem jak to naprawiają - trwa to 1 min. I kłopot z głowy.
U nas robili to na sklepie . Ale chyba normalnie to nie "wypada".
Tylko sprawdź przy odbiorze dobrze.
Wówczas będziesz miał łatwiej.
 

mario.79

New member
Wybacz ale Cię nie zrozumiałem. Co tzn "wypada" ? Tylko jak sprawdzić jak przywiezie tv kierowca z serwisu:-( Oj nie popisał sie Panasonic z tymi plasmami. Oby to zrobili bo teraz ogladam na 20" CRT rodziców(sic!)
 

doc38

New member
KIKI, czy ta naprawa polega na wymianie jakiegoś modułu? Mam podobny problem z "klikaniem - cykaniem" w moim 42PV70. Kontaktowałem się już dość dawno temu z serwisem Panasonic w Suwałkach, ale serwis nie odzywa się do mnie, ignorując moją sprawę, nie odpowiada także na mój e-mail (gdy z nimi rozmawiałem kompletnie nic nie wiedzieli o tego typu usterce w tym modelu plazmy). Z kolei sam nie bardzo miałem czas, żeby się tym zająć, ale moja cierpliwość dobiega końca... Chyba spróbuję skontaktować się z centralą Panasonika.

Pozdrawiam, miłego weekendu.
 

mario.79

New member
czy ktoś może mi napisać jak sprawdzić ile godzin przepracował mój tv ? wciskałem i ciszej i głośniej i 3 razy 0 i nic
 

drzezi

New member
Najpierw w tv naciskasz ściszanie głosu ( ale wcześniej przyciskiem "F" należy wybrać właśnie regulację głosu) i jednocześnie na pilocie naciskasz trzy razy 0. Po krótkiej chwili pojawia się menu serwisowe. Wychodzi się z tego naciskając exit na pilocie.
"time" - ilość godzin, "count" - ilość włączeń
 
Ostatnia edycja:
Do góry