TX-32LM70P a TX-32LX70P

jpk78

New member
Kolego różnice są znaczne w plynności obrazu, jakości obrazu oglądanego pod kątem. Wynika to z rodzaju zastosowanej matrycy. Lepiej wez Lx70P mam ten tv od wczoraj i jest super - nie zaluje zakupu - kupilem w agito przez neta. Pozdrawiam!
 

ksiegowykoks:)

New member
dzieki chlopaki za odp;)
bez nagrody sie nie obeszlo.
Zastanawiam sie nad tym wyzszym modelem:) na agito za 3200cos jest
Jednak 2 nocki spedzilem na czytaniu tego forum i jeszcze wpadl mi w oko sony d 3000 lecz czy oplaca sie dac 900zl wiecej?
 

radzix

Member
ksiegowykoks:) napisał:
dzieki chlopaki za odp;)
bez nagrody sie nie obeszlo.
Zastanawiam sie nad tym wyzszym modelem:) na agito za 3200cos jest
Jednak 2 nocki spedzilem na czytaniu tego forum i jeszcze wpadl mi w oko sony d 3000 lecz czy oplaca sie dac 900zl wiecej?

Raczej się nie opłaca bo Sony daje tylko 1 rok gwarancji a Panasonic 2 lata. Co prawda do Sony można dokupić dłuższą gwarancję, ale to znowu dodatkowy koszt.
 

rafcio76r

New member
Bez reklam
ksiegowykoks:) napisał:
dzieki chlopaki za odp;)
bez nagrody sie nie obeszlo.
Zastanawiam sie nad tym wyzszym modelem:) na agito za 3200cos jest
Jednak 2 nocki spedzilem na czytaniu tego forum i jeszcze wpadl mi w oko sony d 3000 lecz czy oplaca sie dac 900zl wiecej?


Nie opłaca sie ;)
 

ksiegowykoks:)

New member
kupilem:) jest zajebisty...
tylko mysle dokupic
doradzcie:)
Mam glosniczki logitech z5500 i... mysle czy dokupic dvd zeby ogladac filmy??? ktos podlanczal je do tv? bedzie razem to wspolpracowalo?

Dzis kupilem kabel pc-monitor i zbytnio nic sie nie dzieje mimo ze zmieniam w ustawieniach na PC...MOZE KTOS COS PORADZI:)?
 

Buti

New member
Cześć.
Przeznaczenie rzuciło mnie na ten wątek o panasie lx70p. Poszukuję już telewizora od miesiąca. Historia moich kolejnych wyborów jest nieźle pokręcona i chyba moje dwa poprzednie posty są tego dowodem. Każdy z modeli, które wymienię miał wadę, ż którą nie mogłem się pogodzić. Wydawało mi się również, że każdy z następnych wyborów jest lepszy od poprzedniego ale zawsze czegoś brakowało do szczęścia. Pierwszy model był najtańszy i byłem ciekawy czy warto kupić tani telewizor ale szybko doszedłem do wniosku, że - nie warto.
Tak to się układało: LG lc52 (ogólna klapa), samsung 32 R81b (wyraźnie smuży), sharp 32WD1E (słabe kąty, słaby kontrast, nieostry obraz nawed na materiale hd) , JVC g80 (brak wejścia vga i reszty nie sprawdzałem), panas 37pv70p (porównałem tą plazmę z WD1E stojacym obok i zrobiła na mnie kolosalne wrażenie i wydawało mi się, że naprawde jest lepsza od telewizorów LCD pod kątem kolorów a napewno z uwagi na kąty widzenia ale czar prysł gdy spotkałem obok siebie tą plazmę i panasa LCD LX70p). W międzyczasie jeszcze rozważałem możliwość zakupu plazmy samsunga c91h ale przeszło mi gdy zobaczyłem kiepskie formatowanie obrazu i jeszcze jakieś inne wady, które opisałem w poprzednim poście. Teraz prawie zdecydowałem się na panasa LX70p
LX70p wyświetla obraz płynnie podczas gdy w tym samym czasie pv70p na drugim planie pokazuje coś, co przesadnie można nazwać pokazem slajdów. To mnie naprawde zaskoczyło jednak nie wchodziłem do menu i nie wiem co akurat było w opcjach ustawienia obrazu plazmy choć oba tv mają przecież 100hz. LX70p zrobił na mnie pozytywne wrażenie jeśli chodzi o kąty widzenia obrazu. Jest naprawde dobrze. W dodatku obraz plazmy był widocznie mydlany w stosunku do tego lcd. Dotychczas uznawałem wyższość plazmy ale lx70p to zmienił. Jutro rezygnuję z zamówionego pv70p.
Czy ktoś z was może mnie utwierdzić w moim przekonaniu, że LX70p to najlepszy wybór jeśli chodzi o jakość w tej cenie i w odniesieniu do wymienionych poprzedników? Jednej rzeczy dodatkowo jestem ciekaw i nie mogłem tego sprawdzić. Czy przy oglądaniu np. gry w tenisa piłeczka jest rozmazywana czy nie?
Liczę na opinie i argumenty osób użytkujących panasa lx. Dzięki za dotarcie do końca.
 

Robertus64

New member
Bez reklam
LX70 to jest super maszyna , na pewno nie szkoda wydanego grosza , ładny obraz cieszy oko.Mam porównanie z Philipsem 5322 który też mam w drugim pokoju i oczywiście Panas to jest inna liga ale ten Philips mimo że tańszy o prawie 1000 zł ma naprawdę fajny obraz - dla osób nie mających ekstremalnych wymagań i pod sygnał HD w zupełności wystarczy.
 

koczownik

New member
No dobra dosyc tego wychwalania lx70 :)
a co z tym lm70p? Bedzie dobry do grania na ps3 na przyklad? bo jak ktos ma mniej kasy to wiecie... lx odpada.
 

jpk78

New member
lm70 kiepsko wypada w scenach dynamicznych popatrz w sklepie np na sport mecz pilki noznej czy tenisa i wierz mi nie bedziesz zadowolony ;)
 

_spy_

New member
Właśnie wymieniłem JVC LT-32A80 na TX-32LM70P i nie żałuję dołożonego 1000 zł. Poniżej zamieszczam kilka moich spostrzeżeń dla zainteresowanych tym właśnie telewizorem LCD. Jako referencję traktuję wspomnianego już JVC, bo z nim mogę go w miarę obiektywnie porównywać.

A zatem do rzeczy. Za plusy LM70P uznałbym:
- automatyczne skalowanie. Jeden z głównych powodów, dla których wybrałem Panasonica. Przy ustawieniu Auto, wykrywa czarne pasy u góry i dołu ekranu (dla sygnału 4:3) i rozszerza na cały ekran zachowując proporcje.
- skalowanie sygnału z HDMI. JVC potrafił skalować tylko sygnał pochodzący z wejścia analogowego. Przydaje się, gdy nasz odtwarzacz DVD/DivX nie ma płynnego skalowania a jedynie 1x/2x/4x.
- czas reakcji. Nie znalazłem nigdzie informacji na ten temat, ale w porównaniu do 8 ms w JVC, widać różnicę. Na moje oko, jakieś 5-6 ms.
- kolory. Sprawa subiektywna, ale jak dla mnie (po drobnej korekcji domyślnych ustawień) wyglądają bardzo naturalnie.
- dźwięk. Całkiem niezły jak na tę klasę TV. Niskie i wysokie tony bez większych zniekształceń.
- Viera link (na HDMI). Mała rzecz a cieszy. Po włączeniu DVD TV sam się przełącza na odpowiednie źródło sygnału (podobnie jak w przypadku złącza EURO)

Minusy:
- nie występuje w czarnym kolorze. Niestety, nie pasuje mi do reszty sprzętu :(
- brak konfiguracji trybu skalowania obrazu 4:3. Przy opcji automatycznego skalowania, obraz 4:3 wypełniający cały ekran jest rozszerzany do panoramy i przez to zniekształcony (spłaszczony). Można go dostosować (mamy 9 trybów skalowania), ale trzeba to już zrobić ręcznie.
 
Do góry