Jaki LCD doXboxa360?

Zak_PL

New member
Witam, dzisiaj moj wysluzony Samsung 32LEN71B mial ekstremalna przygode spadla na niego 20kg polka z ksiazkami :( . Telewizor przelecial okolo 1,5 metra ulamala sie podstawa na ktorej stal, troche pekl na gorze i pojawila sie tylko mala ryska na ekranie TV:eek: . Co jest dla mnie niezlym szokiem, a najlepsze jest to ze telewizor dziala i wyswietla obraz normalnie:krol: szoker totalny:mrgreen: , jednak po glebszym zastanowieniu doszlem do wniosku ze wyladuje w pokoju rodzicow:twisted: a ja sprawie sobie cos nowego. Tyle tytulem wstepu.
Dodam jeszcze ze kiedys interesowalem sie telewizorami LCD ale juz od dluzszego czasu przestalem. Jestem ciekawy co ciekawego sie w tym czasie wydarzylo mojego LCDeka LE32N71B kupilem mniej wiecej 8 miesiecy temu za 4000zl teraz jest pewnie warty z 2500zl.
Telewizor ktory chce teraz kupic ma sluzyc glownie do grania na Xboksie360 i po podlaczeniu do komputera kablem DVI-HDMI albo normalnym HDMI bede ogladal na nim filmy w 720p, 1080i i normalne Divixy. Chcialbym zeby dalo sie na nim ustawic w prosty sposob obraz z pulpitu komputerowego zeby nie byl nigdzie poucinany i nigdzie nie wyjezdzal zeby mozna bylo przegladac strony internetowe i ustawic dobre odswiezanie. Na moim Samsungu po ustawieniu rozdzialki 1152x864 obraz byl praktycznie na calej dlugosci i wysokosci ekranu brakowalu mu okolo 1cm do idealu ale mi to nie przeszkadzalo, chcialbym zeby teraz bylo tak samo albo jeszcze lepiej:) . Ktory tv oferuje najlepsze rozwiazania jesli chodzi o wspolprace TV-komputer? Jesli chodzi o telewizje to bede podpinal n-ke wiec tutaj powinno byc raczej w porzadku jesli chodzi o wiekszosc TV. Obraz jest raczej podobny na wszystkich LCD w cenie 3000zl -4000zl, czyli dobry;).
Dzwiek nie ma dla mnie znaczenia, bede podpinal pod kino domowe.
Teraz jeszcze napisze co mnie najbardziej wkurzalo w moim Samsungu. Chodzi oto ze po podlaczeniu Xboxa do LCD kablem VGA oryginalnym Microsoftu obraz byl wyblakly i nie dalo sie tego zbytnio naprawic opcja odpowiedzialna za kontrast chyba - juz dokladnie nie pamietam, byla nieaktywna trzeba bylo zwiekszyc kolory i przyciemnic, ale to nie dawalo dobrch rezultatow, natomiast po podlaczeniu komponentem, tez oryginalny Microsoftu kolory byly zywe i o wiele bardziej nasycone. Mi jednak obraz po VGA podoba sie bardziej, daje rozdzialke, blizsza natywnej rozdzialki LCD, a w tym przypadku bylem skazany na komponent. Chcialbym wlasnie taki TV ktory po podlaczeniu kablem VGA daje mi pelne mozliwosci konfiguracji wszystkimi skladowymi obrazu.
Jak kupowalem Samsunga to uzytkownik Ortax360 polecal jakiegos Panasonica chyba LX600 ktory to umozliwial, ale sie nie posluchalem;) .
Dlatego teraz wlasnie zastanawiam sie nad Panasoniciem 32LX70p lub 32LX700 - przeczytalem caly przyklejony temat o LX700P ale nadal nie wiem czy do niego doplacac, czy wziasc LX70, albo jakims samsungiem:twisted: ktory umozliwia regulacje po VGA:twisted:, albo jeszcze jakis inny ktorego tutaj nie wymienilem:rolleyes: .
Mam na ten cel przeznaczone od 3000zl do 4000zl ale chcialbym wydac jak najmniej.
Czy przez te 8 miesiecy duzo sie zmienilo w temacie LCD czy jak kupie teraz nowy TV to bedzie on nieprownywalnie lepszy od mojego poprzedniego czy raczej nie zauwaze duzej roznicy w obrazie??
O co chodzi z tymi wejsciami PC in i D-Sub wiem ze one maja cos ze soba wspolnego jesli chodzi o podlaczenia do kompa, ale nie wiem dokladnie jakie sa roznice, co daje jedno a co drugie??? Pod to wejscie PCin podlaczalem kabel VGA, D-Sub nie ma u mnie wtelewizorze.

Wiem ze sie za bardzo rozpisalem, ale bardzo licze na wasza pomoc.:eek:k:
 

Zak_PL

New member
mataman napisał:
Po pierwsze D-sub i PC-in to to samo a po drugie bierz Panasonica 32LX70. Na agito kosztuje teraz ok. 3200 zł


A jesli chodzi o polaczenie kablem VGA do Xboxa360 to wiesz cos na ten temat, problem opisalem wyzej.
I jesli chodzi o LX700 to jak myslisz warto doplacic, czy to nie ma sensu??
Aha i jeszcze jedno jak sie sprawuje ten LCD - LX70 po podlaczeniu do komputera jaka mozna ustawic rozdzialke i odswiezanie i jak wyglada obraz po podlaczeniu??
 

mataman

New member
Bez reklam
Jeżeli chodzi o różnice między lx 70 a lx 700 to tu masz cytat z testu lx700 "Jeśli chodzi o matrycę i obraz to LX70 i LX700 to jest to samo. LX700 ma natomiast dodatkowe bajery typu czytnik kart, dodatkowe złącze HDMI, cyfrowe wyjście audio, lepszy układ dźwiękowy Różnica w cenie to ok. 700 zł " więc raczej nie warto dopłacać. Co do wsółpracy z komputerem to jest bardzo dobrze. Test lx70 http://hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=14502. Natomiast nie wiem jak to będzie po podłączeniu x360 po VGA.
 

Zak_PL

New member
oswieze troche temat, bo nie chce zakladac nowego a moze ktos bedzie wiedzial jak zachowuje sie telewizor po podlaczeniu do niego Xboxa360 kablem VGA, problem opisalem na poczatku posta. To dla mnie najwazniejsza sprawa jesli chodzi o kupno tego telewizorka:) 8)
 
Do góry