Nie Będzię Polskiej Premiery Tx-37ldz70f??!!

WooDY143

New member
Witam.
W oczekiwaniu na Polską premierę pierwszego LCD FullHD 37'' od Panasonica postanowilem zaczerpnąć info u źródła i napisałem maila do Panasonic Polska z zapytaniem o polską premierę tego modelu. W odpowiedzi dostalem coś takiego:

"Witamy!
Uprzejmie informujemy, że Panasonic Polska nie planuje wprowadzenia do oferty poniższego odbiornika.

Z poważaniem,
Info / Panasonic Polska"


Czy rzeczywiście nie będzie polskiej premiery tego TV czy poprostu pracownicy Panasonic Polska są niedoinformowani??
 

wa12

New member
Dvb-t

pitbull napisał:
No i maja racje, bo w Polsce pewnie bedzie dostepna wersja: TX-37LZ70P

Mimo zapowiedzi czynionych i przez rząd i przez prywatnych nadawców, nic nie wskazuje, żeby w najbliższych latach powstała ogólnopolska sieć naziemnej TV cyfrowej. A dopóki nie powstanie, dopóty wielu producentów nie będzie wprowadzało modeli z tunerem cyfrowym na nasz rynek, bo to się nie opłaca, zbyt mały popyt, a koszty wyższe. Podawanie przykładu Czech czy Niemiec, nie ma sensu, tam działają multipleksy cyfrowe i jest strategia rozwoju, a w Polsce ciągle trwają transmisje testowe w kilku miejscowościach.
 

danesi

New member
Próbowałem gdzieś wyczytać na czym to polega.
Mam platformę N, na tunerze i w specyfikacji wyraźnie napisane jest, że jest to DVB.

Wyobrażałem sobie, że kupując telewizor z cyfrowym tunerem będę mógł do niego bezpośrednio podłączyć talerz. Zwłaszcza, że w wiekszości telewizory z DVB mają slot na kartę.

Czy moje rozumowanie jest właściwe?
 

gol70

New member
danesi napisał:
Czy moje rozumowanie jest właściwe?
Twoje rozumowanie jest logiczne ale niestety nie działa to tak w PL....
Różne "n-tv" czy nadawcy kablowi (Aster, UPC itp) zmuszają klienta do używania wyłącznie ich dekoderów, do których dopiero podłącza się TV przez złącze component albo HDMI.
Czyli tuner w TV jest na tzw "grzyba" a kanały musisz zmieniać pilotem od dekodera.
Krótko mówiąc jest fatalnie i nie widać szansy na zmianę podejścia :/
 
Do góry