WYBóR LCD - Panasonic TX 32LX700 czy Samsung LE32M87B

Loster

New member
Witam serdecznie;)
Jest to mój pierwszy post wiec przepraszam jesli w czymś się pomylę.

Jestem całkowitym laikiem odnośnie LCD wiec chciałbym sie poradzic bardziej doświadczonych użytkowników LCD.
Interesują mnie wasze spostrzeżenia odnośnie 2 modeli LCD mianowicie :

1. Panasonic TX 32LX700
2. Samsung LE32M87B

Jak oba LCD wyświetlają obraz z normalnej kablówki ( Multimedia lub UPC ) ?
Jach zachowuje sie odwzorowanie palety barw z DVD oraz jak przedstawia się obraz z PC. Będe oglądał TV z odległości 2m w pokoju malo nasłonecznionym ( słońce tylko rano do 12.00 ). Czy taki TV będzie dobrym wyborem?:confused:
Zależy mi na waszych spostrzeżeniach i podpowiedziach o w/w modelach.
Jeśli nie byłoby to utrudnieniem prosiłbym o jakiś test porównawczy tych dwóch modeli razem wraz ze zdjęciami.

No chyba, że Szanowni Koledzy proponują jakiś inny wybór LCD. Chętnie posłucham wypowiedzi użytkowników tych LCD lub innych w cenie do 4000 zl.

Serdecznie pozdrawiam
i dziękuje. ;)
 

ortax360

New member
Witam

Wszystko masz w watkach o Panasonic 32lx700 i Samsung

Z mojes strony moge polecic SONEGO 32D3000 (100HZ) .

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

GigeR

New member
Wkleje Ci test, który przeprowadziłem, brały w nim udział wymienione przez Ciebie telewizorki:

"Cześć, dzisiaj zafundowałem sobie małą prezentację trzech telewizorków:

Samsung 32 m86
Sony D3000
Panasonic LX70

Jako baza pod porównanie posłużył mecz Bayern Monachium vs Hamburger SV (czy jakoś tak :rolleyes: ), mecz był nagrany na dekoder eNki z jakiejś telewizji niemieckiej w wysokiej rozdzielczości HD prawdopodobnie 1366x768. Także bardzo dobra baza porównawcza dla technologii 100Hz.

Samsung:
Bardzo mnie rozczarował w porównaniu do swoich konkurentów. Po pierwsze przy dalekich wykopach (czyli piłka poruszała dosyć szybko) było ewidentnie widać efekt smużenia !! Dodatkowo występowały jakieś dziwne problemy z tzw. przeplotem tuż przed szybko kopniętą piłką widać było drugą piłkę, taki jakby cień.
Odwzorowanie klorów było bardzo kiepskie zielona murawa była tak cukierkowo zielona, jak w jakiejś grze komputerowej, czerwień drażniła oko, ogólnie mocno nienaturalny obraz.
Z odległości jednego metra było widać lekkie problemy z ostrością krawędzi piłkarzy, występowały pikselowania i nieczystości obrazu.

Sony:
Tutaj technologia 100hz była widoczna efekt smużenia mocno zminimalizowany, prawie niezauważalny. Odwzorowanie kolorów o wiele ładniejsze, niż u Samsunga, wszystko sprawiało dosyć naturalne wrażenie.

Jedyną rzeczą do której mógłbym się przyczepić jest to, że tam gdzie u Samsunga występowały problemy z ostrością krawędzi piłkarzy i pikselowania, w Sony sprawia wrażenie rozmytego. W mojej opinii te rozmycia krawędzi wyglądają znacznie lepiej od pikselowań, także tutaj duży plus dla elektroniki, którą daje Sony.

Panasonic:
Jak dla mnie jest to bezapelacyjyn zwycięzca wśród tych 3 telewizorków. Po pierwsze, technologia 100Hz działa tutaj zdecydowania najlepiej, efekt smużenia najmniej widoczny z całej trójki. Po drugie bardzo ładne odwzorowanie kolorów, pokusiłbym się o stwierdzenie, żę naturalniejsze niż w Sony. Po trzecie znakomita ostrość krawędzi piłkarzy na ekranie, tam gdzie Samsung pikselował, a Sony rozmywał, Panasonic świetnie sobie radzi i daje najczystszy obraz.


Nie wiem jak to Panasonic zrobił ale ten telewizor jest naprawdę znacząco i widocznie lepszy od swoich droższych konkurentów, także gorąco polecam wybró LX70P :krol: !! Myślę, że mecz piłkarski w wysokeij rozdzielczośći był znakomitym testem dla tych telewizorków i uzyskane wyniki są bardzo miarodajne.

Pozdrawiam"


A to jest link do całego wątku:
http://hdtv.com.pl/forum/showthread.php?p=120892#post120892
 

rober.gda

New member
Witam
Jestem od niedawna szczesliwym posiadaczem panasonica 26LX70 i szczerze moge polecic ten TV .
Sygnał z kablowki UPC zero smurzen czy pikselozy obraz dosc ostry a wybor padł po wielu wędrówka po sklepach z TV i oczywiscie dzieki temu forum
 

Pompeusz

New member
Od niedawna jestem szczęśliwym posiadaczem LX70. Polecam, mecze w HD powalają na kolana, o smużeniu można zapomnieć. Jedyne do czego moge się przyczepić to odwzorowanie czerni w filmach (ale nie HD ),ale to w końcu LCD a nie plazma.
 
Do góry