Problemy i usterki w plazmie Panasonic TH 37/42PV70 wersus LCD Panasonic TX 32 LX 70P

Liteon

New member
Witam.
Od kilku ładnych dni śledzę intensywnie forum, przeglądam setki stron wątków i komentarzy w poszukiwaniu odpowiedniego dla mnie telewizora LCd lub plasmy 32- 37 calowego do 3500 tys ( kablówka i DVD ). Dotychczas byłem niemal przekonany do zakupu plasmy Panasonica 37 PV70P ale przyznam się szczerze, że opinie użytkownikow forum dotyczące szerokiej gamy różnych usterek i wad fabrycznych matrycy ( zielone linie, cykanie, trzeszczenie itp ) mocno poddały w wątpliwośc wybór akurat tego modelu. Na tyle mocno,że zaczynam się poważnie zastanawiać nad 32 calowym LCD Panasonic LX 70P, nawet kosztem 5 cali mniej ( póki co nie ma jeszcze modelu LCD 37-calowego ,a jak wejdzie w październiku to jego cena przekroczy mój budżet ), gorszej czerni i ewentualnego smużenia ( choć myślę,że w tym modelu 1OO hz jednak sprawdza się na tyle dobrze iż jest ono mocno zminimalizowane). Tym niemniej mam dylemat,gdyż sygnal będzie pochodził póki co głównie z kablówki, czasem DVD i obawiam sie o jakość odbioru na tym LCD, stąd moje wcześniejsze zainteresowanie powyższą plasmą, która z założenia powinna lepiej sobie radzić z sygnałem SD. No i w związku z tym dalej się wacham. Czy w chwili obecnej coś wiadomo na temat tych usterek w plaźmie? Czy dostępne obecnie na rynku i np. w agito modele są może już ich pozbawione i była to wina wcześniejszych partii ? Co radzicie? Co wybrać ? Bo już mam totalny mętlik w głowie..... :(
 

Liteon

New member
Widzę,że mój dylemat nie zdołał zainteresować kogokolwiek z forum lub wybór jest dla wszystkich oczywisty:eek: . Nie byłoby tego pytania i problemu i pewnie wybrałbym spokojnie plazmę gdyby nie te zgłaszane fabryczne usterki matrycy. Czy może wiadomo komuś ,że firma Panasonic rozwiązała jakoś ten problem i wycofała z rynku wadliwe egzemplarze ? I pytanko do użytkowników wymienionych przez serwis wadliwych plazm- czy nowe egzemplarze sprawują się już dobrze ???
 

Liteon

New member
bovima napisał:
A dlaczego nie 42-calowa plazma np. LG? Nie powinna być droższa, a świeci nie gorzej.

Przesiadam się z 21 calowego Phillipsa a odległość od telewizora to 2,5 metra i dlatego 37 cali to jak dla mnie maks,żeby nie mieć rozbieganych oczu :)
 

pamil68

New member
Na początek powiem, że musisz sam zdecydować - czyli nic nowego. Ale piszę to , gdyż do niedawna miałem te same dylematy, zacząłem od przyglądania się 37pv70p, potem czytając opinie trochę wymiękłem i zacząłem się przyglądać Lcd 32lx70, a zakupiłem th-42pv7p. Też nie mam więcej jak 2,5m i choć na początku miałem wrażenie, że jest za duży to obecnie myślę, że w sam raz. Modelu nie odważę się ci polecać, ja jestem zadowolony, ale czytałem też negatywne opinie. Ja miałem ten komfort, że mogłem wziąć telewizor na dwa dni do domu celem sprawdzenia. Życzę owocnych poszukiwań.
 

rafcio76r

New member
Bez reklam
Liteon napisał:
Witam.
Od kilku ładnych dni śledzę intensywnie forum, przeglądam setki stron wątków i komentarzy w poszukiwaniu odpowiedniego dla mnie telewizora LCd lub plasmy 32- 37 calowego do 3500 tys ( kablówka i DVD ). Dotychczas byłem niemal przekonany do zakupu plasmy Panasonica 37 PV70P ale przyznam się szczerze, że opinie użytkownikow forum dotyczące szerokiej gamy różnych usterek i wad fabrycznych matrycy ( zielone linie, cykanie, trzeszczenie itp ) mocno poddały w wątpliwośc wybór akurat tego modelu. Na tyle mocno,że zaczynam się poważnie zastanawiać nad 32 calowym LCD Panasonic LX 70P, nawet kosztem 5 cali mniej ( póki co nie ma jeszcze modelu LCD 37-calowego ,a jak wejdzie w październiku to jego cena przekroczy mój budżet ), gorszej czerni i ewentualnego smużenia ( choć myślę,że w tym modelu 1OO hz jednak sprawdza się na tyle dobrze iż jest ono mocno zminimalizowane). Tym niemniej mam dylemat,gdyż sygnal będzie pochodził póki co głównie z kablówki, czasem DVD i obawiam sie o jakość odbioru na tym LCD, stąd moje wcześniejsze zainteresowanie powyższą plasmą, która z założenia powinna lepiej sobie radzić z sygnałem SD. No i w związku z tym dalej się wacham. Czy w chwili obecnej coś wiadomo na temat tych usterek w plaźmie? Czy dostępne obecnie na rynku i np. w agito modele są może już ich pozbawione i była to wina wcześniejszych partii ? Co radzicie? Co wybrać ? Bo już mam totalny mętlik w głowie..... :(


Zarówno plazmy jak i LCD mają swoje wady i zalety. W przypadku kablówki lepiej sprawdza się plazma, aczkolowiek Panas LCD LX70P dobrze radzi sobie z sygnałem kablówki dzięki szybkiej matrycy i technologi 100Hz. Jeśli planujesz w przyszłości jakąś TV HD (n-kę, polstat czy c+), podłączenie konosoli do gier czy kompa to LCD będzie z kolei lepszym wyborem niż plazma. Plazmy się z czasem wypalają i pobierają znacznie więcej energii elektrycznej niż LCD. Weź pod uwagę wszystkie plusy i minusy obydwdu technologii - LCD i plazmy i sam podejmij decyzję - koniecznie po wcześniejszym przetestowaniu w jakimś sklepie, bo oceny, opinie - ocenami i opiniami a najważniejsze aby Tobie się podobało jak chodzi dany TV;)
Trafionych wyborów życzę i pozdrawiam:)
 
Do góry