Panasonic TH-42PY700 - opinia użytkownika

tom

New member
Witam. Od tygodnia jestem posiadaczem plazmy th-42py700. Chciałbym podzielić się z Wami moimi spostrzeżeniami.
Po rozpakowaniu pozytywne pierwsze wrażenie dotyczące wyglądu, spodobał mi się wygląd. Ekran matowy, podobno miał zredukować efekt lustra, w praktyce jest tak sobie, widać i tak odbicia w matrycy, wolałbym chyba tradycyjną matrycę. Jakoś ta plazma przypomina mocno telewizor LCD (subiektywne wrażenie), chodzi tu oczywiście o poziom czerni, już się to tego przyzwyczaiłem, ale na początku byłem trochę zaniepokojony tym faktem.
Automatycznie wstroiłem kanały mojej kablówki, nie było z tym problemów. Bardzo pozytywne wrażenie - jakość obrazu bardzo dobra, poprzednia moja plazma LG nie radziła sobie z tym dobrze.
Kolory przepiękne, bardzo dobra gradacja szarości, do czerni trzeba się przyzwyczaić, przypomina raczej kinową, ale to kwestia gustu ... do Kuro na pewno jej brakuje, ale cóż to inna bajka...
Niestety ta plazma nie współpracuje poprawnie z dekoderem n-ki przez złącze HDMI (ma wbudowany dekoder dolby digital - myślałem że z tego skorzystam a tu nic, dźwięk analogowo a obraz w trybie DVI)...
Na razie tyle ...
Pozdrawiam
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
podaj gdzie kupiłeś?
Przekażę sprawę do Panasonic Polska . Od rzecznika prasowego p. Jaworskiego dostaliśmy zapewnienie że wszystkie nowe ekrany grają z N-ką bez zarzutu.
 

tom

New member
Kupiłem plazmę w salonie firmowym Panasonica w Gliwicach.
Sprawdzałem kilka razy - plazma nie współpracuje poprawnie z recorderem n-ki.
Proszę o sygnały od innych uzytkowników...
Pozdr
 

Skibus

New member
PV70 ( mimo, że nie takie nowe ) ma tez problemy z n-ką. Z tego co udąlo mi sie dowiedzieć, jest to wina uszkodzonego softu w n-ce a nie TV. Trzeba czekac na wersje poprawioną.
 
Ostatnia edycja:
V

visiorek

Guest
Witam, ja też jestem szczęśliwym posiadaczem tego TV do niedawna. Mam problem - na sygnale z kablówki na TVP1 (tylko) w poprzek ekranu mam cos w rodzaju pasków (tak jakby składających się z kropeczek ale w nieregularnych odstępach - coś jakby zakłócenia od pracującego innego sprzętu elektrycznego). Proszę pomóżcie co zrobić.

Dzięki z góry
 

mery 1976

New member
Proszę o pomoc.
Od trzech dni testuję PV700 na tunerze Fergusona HF8800HD. Jakość obrazu po scarcie jest zadawalająca, natomiast po hdmi tragiczna. W poprzedniej plaźmie PV60, która mi padła po 10 miesiącach obraz był rewelacyjny po scarcie jak i hdmi. Jak uważacie czym może być to spowodowane ? Myślałem o wymianie kabla na droższy ale poprzedni model tego nie potrzebował i nie jestem pewny czy da to zamierzony efekt. Wyczytałem w instrukcji, że przy hdmi nie działają żadne funkcje porawiające jakość obrazu, może w tym tkwi przyczyna ? Jeżeli mieliście podobny problem i sobie poradziliście to proszę napiszcie.
 

sylwia33

New member
problemy z TH-42PY70

Dziś kupiła m televizor- niestety nie mogę go włączyć, uruchamia się nba 10 sec i sam wyłącza, w instruykcji nie jest nic na temat takich problemów napisane, pomóżcie
 

mieto

New member
sylwia33 napisał:
Dziś kupiła m televizor- niestety nie mogę go włączyć, uruchamia się nba 10 sec i sam wyłącza, w instruykcji nie jest nic na temat takich problemów napisane, pomóżcie

Jeśli nie odczekałaś min. godzinę po przyniesieniu go do ciepłego pomiesczenia, to może to być wilgoć po skondensowaniu się na zimnych elementach pary. Po tym czasie powinien się bez problemu włączyć. Jeżeli dalej tak się dzieje, to musisz niestety skontaktować się z serwisem.
 

darmaz

New member
Planuję zakup TH-42PY700P obecnie w moim salonie w domu stoi samsung LE40F86BD tak więc mam do wyboru plazmę panasonica lub lcd samsunga , odległośc między TV a kanapą 3,5 do 4 m, salon mocno nasłoneczniony, TV będzie podłączony do tunera sat z HDTV i dvd. Przeczytałem b.dużo różnych opini, oglądam obecnie dvd i programy c+ SD na samsungu LE40F86BD kolory super jasnoś i kontrast super dising również super ale nie odpowiada mi czerń, wszystko co jest czarne jet bez głębi, (poprostu czarna plama). Wg rad kolegi sprzedającego TV, plazmy odchodzą do lamusa, twierdzi, że się praktycznie nie sprzedają, mieli awaryjne egzemplarze ( w tym panasonic), że do słonecznego pokoju najlepszy bedzie LCD. Nadal nie wiem na co się zdecydowac, czy może mi ktoś coś podpowiedzic?Proszę o podpowiedzi
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Z tymi plazmami odchodzącymi do lamusa, to (mam nadzieję) tylko plotki. Jednak generalnie do nasłonecznionego pokoju to raczej jednak LCD. Kup sobie model z regulacją podświetlenia matrycy.

ArtS :)
 

darmaz

New member
Dzięki ArtS007Ten model LCD samsung LE40F86BD ma regulację podświetlenia matrycy. Regulacja od 0 do 10, teraz mam ustawioną na 4 przy 10 Tv świeci jak potężny reflektor. Coraz wiącej przemawia jednak za samsung LE40F86BD, ale zechcę porównac go w domu z plazmą TH-42PY700P. mam nadzieję na większą głebię czerni.Jeśli ktoś ma doświadczenia z porównywaniem LCD i plazm w jasnych i słonecznych wnętrzach to proszę o opinie.
Boggio. Dzięki za link. Z tej treści wynika, że LCD mają większą jasnośc, co jest na plus w jasnych wnętrzach.
 
Ostatnia edycja:
Do góry