kurde, czytam i glupieje ;) (th-42pv7p czy th-42pv70p)

krukens

New member
Naczytalem sie forum kilka godzin i przed oczami lataja mi juz najprzerozniejsze literki i cyferki :roll:

Zastanawiam sie na Panasonicami th-42pv7p i th-42pv70p, no i czytam sobie o slowackich stronach na ktorych dane sa inne niz na naszych (kontrast, szarosc, itd.) i juz sam nie wiem co robic. Roznica w cenie, jakby nie bylo, ok. 700zl, a ja jakims wielkim maniakiem tv nie jestem, chodzi mi glownie o ogladanie kablowki (multimedia), jakies dvd lub divxy i to wszystko. Troche mnie boli, ze th-42pv7p nie ma wejscia d-sub, czyli nic z podlaczenia komputera. No i to HDMI, 1 wejscie, czy 2, a jak 2 to po co mi az tyle, w czym roznica? :confused:
Laikiem jestem troche, pomozcie dobrzy ludzie, bo jakos w przyszlym tyg. bede chcial kupic.

A moze th-37pv70? cena ok 3200.

Aha, jeszcze jedno, w Avansie sprzedaja siakis th-42pv45k za 2999, ale internet milczy :hmm:
 

jak30

Member
Wybrałem PV7.Porownywałem w sklepach,wg.mnie obraz taki sam
jak PV70.Róznice sprowadzaja się do obudowy i iklości wejś.Najlepiej samemu obejrze i wybrac.Oglądam na kablówce i nNa kablówce obraz dobry,na n podobny.Hd to to zdecydowanie wyższa jakośc obrazu.Z dvd
obraz bardzo dobry.
 

krukens

New member
Wlasnie wracam z MM, obejrzalem sobie obydwa modele i, kurcze, obraz pv70 jakis taki wyrazniejszy. kolory w zasadzie dla mnie identyczne, ale pv7 ma taka lekka "mgielke".

Jeszcze 1 sprawa. Czy jedno wyjscie HDMI starczy by ogladac DVD wyposazone w te funkcje? Koles w MM powiedzial mi, ze musza byc 2 i z jednym nie dam rady.

Zaczynam sie sklaniac ku nieco mniejszemu pv70, 37'', chyba mi starczy na niewielkie mieszkanie (3m odleglosc kanapa-sciana).
 

rumcais1

New member
krukens napisał:
obraz pv70 jakis taki wyrazniejszy. kolory w zasadzie dla mnie identyczne, ale pv7 ma taka lekka "mgielke".

A próbowałeś regulować ostrość?

Ja miałem odwrotnie tzn. pv70 miał mgiełkę ale regulacją ostrości można było to skorygować.
 

zolw1

New member
Fachowość sprzedawców w MM zwykle jest równa zeru - do oglądania DVD na czymkolwiek wystarczy JEDEN kabel HDMI (przesyła i obraz i dźwięk) :-D
Jesli chodzi o pytanie, jesli nie będziesz oglądać HD to pv7 powinien Ci wystarczyc :)
 

rumcais1

New member
zolw1 napisał:
Jesli chodzi o pytanie, jesli nie będziesz oglądać HD to pv7 powinien Ci wystarczyc :)

mam rozumieć że pv7 do HD sie nie nadaje?
czy pv70 i pv700 bardziej sie nadają do hd?
ja tam sądze, że pv7 czy 70 i 700 lub nawet pioneer 427, nadają się tak samo (w uproszczeniu).
 

thinkrun

New member
Przy 3 metrach to 42 cale co najmniej, a pewnie w sam raz,
w wielu forach znajdziesz info, że 70 jest lepsza o 7 (700 ma już tylko lub aż zależy co kto lubi) lepszy dźwięk i różne bajery (a może i coś więcej, nie jestem pewien, np. powłokę antyodblaskową).
Jak możesz lepiej pewnie 70,
oczywiście jak możesz lepiej 700,
a jak dużo, dużo możesz to pioneer 428 pewnie jeszcze lepszy
dobrego wybierania ;)
thinkrun
 

krukens

New member
Dziekuje wszystkim za odpowiedzi. Podjalem decyzje i jutro zamawiam 37 PV70 :grin: Zdecydowalem sie jednak poswiecic 5 cali w zamian za D-Sub, mam nadzieje, ze nie bede zalowal ;)
 
Do góry