Plazma czy LCD 42 cale co wybrać? :)

Alienpl

New member
Witam :)

Od jakiegoś czasu zastanawiam się nad kupnem nowego telewizora. Ponieważ nie jestem zbyt obcykany w tym temacie, więc proszę o fachową pomoc co wybrać? Czy plazmę czy LCD i jakiej firmy? Telewizor będzie wyświetlał sygnał z Polsatu cyfrowego. Chciałbym żeby miał ładny obraz oraz aby nie był awaryjny. Obecnie mam Sonkę ale już jest leciwa i mi się znudziła, niestety nie chce się popsuć :p Czas na zmianę.
 

fidon72

New member
Polecam Pioneer 427XA. Używam z Polsatem Cyfrowym i innymi źródłami. Super. Jeżeli masz dodatkowe pytania to służę pomocą.

Grzegorz
 

Alienpl

New member
Szczerze mówiąc myślałem nad odrobinę tańszym telewizorem w granicach 5 tys. :)








bo szczerość...
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Kuman

New member
> Alienpl

To udaj się do sklepu i pooglądaj sobie telewizory sam. Masz swój gust, czy ktoś ma ci pisać, co ci się podoba?

Pioniery są oczywiście tutaj przedstawiane jako boskie, szczególnie, że handlarze, którzy piszą tutaj nagminnie, mają na nich największą prowizję, ale jak się udasz do salonu RTV, to zobaczysz, na cudach Pioniera za kilkanaście tysięcy złotych, powypalane loga, paski i inne artefakty.

Sam oglądnij, oceń i zdecyduj, fora traktuj jedynie jako papierek lakmusowy, ujawniający awaryjność danego modelu i marki.

Pozdro.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
No to zobaczmy jakie są fakty ?
Wybór kilkunastu tysięcy osób
http://plebiscyt.hdtv.com.pl/kategorie.html
http://plebiscyt.hdtv.com.pl/pdp2.html
opinie kilkunastu tysięcy osób :
http://hdtv.com.pl/forum/forumdisplay.php?f=67
opinie tych co kupili:
http://hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=13254&page=45
od kilku lat wybór najlepszego produktu w Europie
http://www.eisa-awards.eu/2007/node/718
od kilku lat najlepsze oceny w USA
http://www.cnet.com/
od kilku lat najlepsze oceny w japonii:
http://www.visualgrandprix.com/vgp2007_summer/index-e.html
To najbardziej miarodajne opinie na świecie zarówno sepcjalistów którzy siedzą w branży kilkanascie lat na codzień - jak i kilkunastu tysięcy uczestników tego forum którzy również wybrali Pioneera.

i do tego super specjalista Kuman - który argumenty zachował dla siebie szermujac wyświechtanymi sloganami nic nie znaczącymi.

Oczywiście ze polecam Pioneera - bo to extraklasa. O ułomnościach plazm wszystkich rodzajów musisz przeczytać. W nowych generacjach plazm - problem juz rozwiązany.




 

thinkrun

New member
KIKI, jeżeli cytujesz EISA to powiedz, że najlepszy jest Panasonic PV70 w kategorii HD Ready - kolega chce wydać do 5k PLN, więc Pioneer Full HD 50" odpada...
thinkrun
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
sprawdź Eisa za ostatnie lata - to spotkasz modele o których wypowiada się przedmówca.
Nie zmienia to oceny jakości plazm Pioneera na rynku światowym. A pisanie o "mają na nich największą prowizję" jest nie na miejscu - chyba że mówi z autopsji.
 

Skibus

New member
Nie mam dużego doświadczenia odnośnie TV jednak się troszkę wtrącę.

Porównywałem 2 tv 40" Samsung LCD 40R71 ( jka sie nie mylę ) i plazmę Panasonica 70PV.

1. W nasłonecznionym pokoju w dzień lepiej sprawował sie LCD, równiez lepszy był przy podłączeniu komputera.

2. We wszystkich pozostałych przypadkach plazma okazała się lepsza

Generalnie lepsze kolory, lepszy obraz ( mimo mniejszej rozdzielczości i większego ekranu ) miała własnie plazma.

U mnie w pokoju zaśłony reguły są zasłonięte ( w miarę światło przepuszaczają ) i bez problemu o dowolnej godzinie moge ogladać TV ( 70PV ustawiony w trybie kinowym, z lekko skręconą jaskrawościa i kontrastem ). W salonie u kolegi ( ma duże okna ) został LCD ale do oglądania filmów wieczorem dokupił projektor bo LCD nie zapewniał odpowiedniej jakości.

Podchodziłem bardzo nieufnie do plazmy a teraz zmienić jej nie zamierzam ( no może kiedyś na wiekszą, tylko czy da radę do 16,4 m2 pokoju ? Zobaczymy ).
 

pooh1968

Klub HDTV.com.pl
VIP
Babidi napisał:
Dokladnie uwazaj na tych Kikiich i innych bo Ci rzyjada do domu i sprzedadza kotleta.

Babidi - za chamstwo, nie trzymanie się regulaminu, wstawianie bezsensownych postów odpoczniesz sobie od pisania. Przy braku poprawy na zawsze. :twisted:
 
Dobrze, że trafiłem Skibus na twojego posta. Mam nagrywarkę DMR-EH67 z HDMI i mam n-kę, a zamierzam kupić Panasonica coś 42".
Widziałem we wszystkich instrukcjach (PV7, PV70, PV700), że nie ma możliwości podłączenia nagrywarki kablem HDMI pod TV tylko EURO, trochę mnie to zasmuciło, bo zamierzałem kupić 42PV70, a tak to wystarczy mi tylko 42PV7.

1. Jak Ty podłączyłeś swój sprzęt ?
2. Czy masz n-kę i DVD podłączone 2 kablami HDMI, czy jest to jednak niemożliwe ?
3. Chcąc nagrywać z n-ki czy muszę mieć z nboxem podpiętą nagrywarkę kablem EURO czy mogą niezależnie (jeżeli to możliwe) podpięte 2 kablami HDMI

Poniżej zamieściłem zdjęcie, gdzie w jednej tabelce jest info, że zalecane połączenie nagr. DVD to EURO i Viera Link a druga tab. informuje, żeby używać kabla HDMI. Trochę tego nie rozumiem i zgłupiałem kompletnie (dlaczego nie ma zaznaczenia przy HDMI dla nagrywarki DVD?).

Trochę chyba namotałem ale na pewno wiesz o co mi chodzi.
Dzięki za wszelkie info pomocne przy wyborze odpowiedniego TV.





 

Skibus

New member
Moja nagrywarka nie ma hdmi.

A podłączone wszystko mam:
TV ( HDMI ) N-ka ( wizja w trybie DVI )
N-ka ( optycznym ) wzmacniacz ( fonia z n-ki )
N-ka ( chinche ) TV ( fonia z n-ki ) ( dodatkowe połączenie by oglądac TV bez wzmacniacza )
N-ka ( euro ) DVD-RW ( fonia i wizja do nagrywania )
DVD-RW ( scart ) TV ( wizja )
DVD-RW ( chinch ) wzmacniacz ( fonia )
DVD-RW ( euro ) TV ( wizja i fonia, w sumie połaczenia zbędne, ale czasem wygodne bo brakuje mi 1 wejścia audio w TV. Używane bez wzmacniacza )

To by było wszystko :D:D:D
 

thinkrun

New member
pooh1968 napisał:
Babidi - za chamstwo, nie trzymanie się regulaminu, wstawianie bezsensownych postów odpoczniesz sobie od pisania. Przy braku poprawy na zawsze. :twisted:
Hmm, a czy ten post jest kulturalny. Wątpię.

Post babidi nie był kulturalny, to prawda.

A niestety prawdą jest że, według mnie, wizyta w domu zazwyczaj nic nie pomoże (chyba, że w temacie rozmiaru, a i to nie zawsze).

Jeśli sprzedawca jest nieuczciwy i skuteczny sprzeda co tylko chce o ile kupującemu starczy kasy. Oczywiście sugerowanie, że KIKI jest nieuczciwy jest co najmniej nieeleganckie, chyba, że ktoś powołuje się na własne doświadczenie, ale tego nie napisał.

Niestety sprzedaż w domu zawsze będzie poddaniem się potencjalnie najwięszej manipulacji, większej niż w sklepie nawet (chyba, że ktoś jest ekspertem, ale większość nie jest)

A swoją drogą, dobrzy sprzedawcy cały czas sprzedają odkurzacze rainbow za jakieś 10 tysięcy złotych, i co z tego że mogliby kupić w sumie lepsze (cichsze, lżejsze, mniejsze, tak samo filtrujące) dużo taniej ;)

pozdrawiam,

thinkrun
 
Ostatnia edycja:

Holt_

New member
Bez reklam
thinkrun napisał:
A niestety prawdą jest że, według mnie, wizyta w domu zazwyczaj nic nie pomoże (chyba, że w temacie rozmiaru, a i to nie zawsze).

Jeśli sprzedawca jest nieuczciwy i skuteczny sprzeda co tylko chce o ile kupującemu starczy kasy.
Niestety sprzedaż w domu zawsze będzie poddaniem się potencjalnie najwięszej manipulacji, większej niż w sklepie nawet

czy większej, to mozna trochę dyskutować, ale.....niewątpliwie masz rację.

Kto w końcu zabroni takiemu sprzedawcy podrasować nieco jeden model który powiedzmy gorzej się w danym momencie sprzedaje lub po prostu jest droższy, a inne modele też lekko podrasować, tyle, że w dół - ot, chociażby nawet przy użyciu menu serwisowego, o którego istnieniu wi ekszośc klientów nie ma pojęcia???

Oczywiście chamstwem jest sugerować coś takiego imiennie Kikiemu.....bez cienia podstaw i dowodów.
 

thinkrun

New member
F_R_A_N_E_K napisał:
Widziałem we wszystkich instrukcjach (PV7, PV70, PV700), że nie ma możliwości podłączenia nagrywarki kablem HDMI pod TV tylko EURO, trochę mnie to zasmuciło, bo zamierzałem kupić 42PV70, a tak to wystarczy mi tylko 42PV7.
Miałem podłączoną nagrywarkę przez HDMI do PV60 i wszystko było ok, teraz mam do PV700 i też jest ok. Euro też mam w sumie, ale używam HDMI (jeśli dobrze pamiętam zalecają DVD do HDMI 2)

Holt_ napisał:
czy większej, to mozna trochę dyskutować, ale.....niewątpliwie masz rację.
to chyba zależy tylko od umiejętności sprzedawcy, jeśli już jest skuteczny, to jak ma na klienta wyłączność to może dużo (sam kiedyś miałe ochotę kupić wspominanego rainbowa po prezentacji, i znam trochę ludzi co strasznie żałują, że kupili - jest super, ale wielki etc. więc i tak nie używają ;)

rainbow może jest off-topic, ale nie widzę powodów, żeby z telewizorami miało być inaczej, tu pokazać co niestety słabo, tu pokazać co super - każdy zobaczy ;) w to nie wątpie, nawet może i nie trzeba oszukiwać w ustawieniach

pozdrawiam,
thinkrun
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
wydaje mi się ,że zboczyliście mocno z tematu.
Nie będę polemizował z osobami , które nie mają pojęcia o czym piszą - z prostej przyczyny - jeśli czegoś nie widziałem to nie udaję że wiem .

Ale z przyjemnością - na podstawie kilku tysięcy prezentacji - dowiem się jak można manipulować w domu. Bo nasze ekipy jeszcze na to nie wpadły że można coś zmanipulować ?
Jak można Cię oszukać w Twoim domu gdy masz pilota w swoim ręku, masz podłączony Twój sygnał, jesteś w swoim domu, masz swoje oświetlenie pomieszczenia, masz swoje przewody.
Czekam z niecierpliwością na odpowiedź.
"Niestety sprzedaż w domu zawsze będzie poddaniem się potencjalnie najwięszej manipulacji, większej niż w sklepie nawet (chyba, że ktoś jest ekspertem, ale większość nie jest)"

Wracając do tematu - popieram wypowiedź Skibusa .


 

thinkrun

New member
kiki napisał:
wydaje mi się ,że zboczyliście mocno z tematu.
Nie będę polemizował z osobami , które nie mają pojęcia o czym piszą - z prostej przyczyny - jeśli czegoś nie widziałem to nie udaję że wiem .

Ale z przyjemnością - na podstawie kilku tysięcy prezentacji - dowiem się jak można manipulować w domu. Bo nasze ekipy jeszcze na to nie wpadły że można coś zmanipulować ?
Jak można Cię oszukać w Twoim domu gdy masz pilota w swoim ręku, masz podłączony Twój sygnał, jesteś w swoim domu, masz swoje oświetlenie pomieszczenia, masz swoje przewody.
Czekam z niecierpliwością na odpowiedź.
"Niestety sprzedaż w domu zawsze będzie poddaniem się potencjalnie najwięszej manipulacji, większej niż w sklepie nawet (chyba, że ktoś jest ekspertem, ale większość nie jest)"

Wracając do tematu - popieram wypowiedź Skibusa .



Zaiste należałoby założyć nowy wątek pod tytułem "Zalety i wady prezentacji TV w domu". Nie potrafię przenieść wątku/fragmentu wątku więc odpowiem tutaj.

Ale po kolei. Pisanie, że piszący wcześniej nie mają pojęcia to praktycznie przyznanie się, że mają rację, bo skąd wiesz, że nie mają?

Jeśli jestes dobrym sprzedawcą detalistą sprzedającym w domu doskonale powinieneś wiedzieć jak można manipulować. Jak może manipulować osoba która zna produkt osobę która chce kupić produkt, nie zna się, jest pod wpływem dużych emocji, szczególnie jak są to duże pieniądze (a dla wielu są). Pytanie chyba retoryczne. Podstawową zasadę wskazałem w poprzednim poście. Inną, wskazał Holt_

Chyba, że uważasz, że tak się nie da...

Pewnie można na wiele innych sposobów, ale nie chćę nikomu podpowiadać ;)

pozdrawiam,
thinkrun
 

pooh1968

Klub HDTV.com.pl
VIP
thinkrun napisał:
Hmm, a czy ten post jest kulturalny. Wątpię.

Post babidi nie był kulturalny, to prawda.

A niestety prawdą jest że, według mnie........ thinkrun


Hmmmmmm, przepraszam ale nie rozumiem. Widzę, że znajomość regulaminu jest wśród forumowiczów słaba. Nie pozwolę nigdy na takie teksty jak pisał babidi, czy się to komuś podoba, czy nie.
 

thinkrun

New member
pooh1968, po prostu wyraziłem opinie, ze nie lubie kiedy moderatorzy wyrazaja sie w taki sposob, choc moze czasami jest to wlasnie skuteczne, masz wiecej doswiadczenia, przyznaje racje, ale wybacz, odnosze wrazenie, ze atakowanie niektorych jest traktowane inaczej niz atakowanie innych

kiki, Twoja odpowiedz i wstawienie mega zdjecia jest nie na miejscu,

pooh1968 - czy wstawianie takiego zdjecia jest zgodne z regulaminem?

thinkrun
 

pooh1968

Klub HDTV.com.pl
VIP
thinkrun napisał:
pooh1968, po prostu wyraziłem opinie, ze nie lubie kiedy moderatorzy wyrazaja sie w taki sposob......
thinkrun


Hmmmmm... wydaje się mi, że nikogo nie uraziłem, bo poziom tego pana było widać w jego wszystkich postach i był już ostrzegany. I nie chodzi mi o atakowanie kogokolwiek, mogę powiedzieć, że tym stwierdzeniem uraziłeś mnie. Jeżeli dyskusja jest rzeczowa, krytyka może dotyczyć wszystkich i nie ma znaczenie kogo dotyczy. Ale na ten temat koniec, to nie ten dział. Tak, że wracamy do tematu:) POZDR.
 

grah

New member
Skibus napisał:
Nie mam dużego doświadczenia odnośnie TV jednak się troszkę wtrącę.

Porównywałem 2 tv 40" Samsung LCD 40R71 ( jka sie nie mylę ) i plazmę Panasonica 70PV.

1. W nasłonecznionym pokoju w dzień lepiej sprawował sie LCD, równiez lepszy był przy podłączeniu komputera.

2. We wszystkich pozostałych przypadkach plazma okazała się lepsza

Generalnie lepsze kolory, lepszy obraz ( mimo mniejszej rozdzielczości i większego ekranu ) miała własnie plazma.

U mnie w pokoju zaśłony reguły są zasłonięte ( w miarę światło przepuszaczają ) i bez problemu o dowolnej godzinie moge ogladać TV ( 70PV ustawiony w trybie kinowym, z lekko skręconą jaskrawościa i kontrastem ). W salonie u kolegi ( ma duże okna ) został LCD ale do oglądania filmów wieczorem dokupił projektor bo LCD nie zapewniał odpowiedniej jakości.

Podchodziłem bardzo nieufnie do plazmy a teraz zmienić jej nie zamierzam ( no może kiedyś na wiekszą, tylko czy da radę do 16,4 m2 pokoju ? Zobaczymy ).

Witam

Moje 3 grosze do dyskusji - nie kupię plazmy głównie z tego powodu:
http://www.hdtvtest.co.uk/news/2007/04/01/plasma-phosphor-trail/

Niestety, należę do tej wąskiej grupy nieszczęśliwców, którzy widzą ten efekt :|

Pozdrawiam
 
Do góry