32LX70 i buczenie :(

kozikpl

Member
Witam
Jestem zadowolonym użytkownikiem w/w modelu Panasonica, ale jest jeden problem:
niestety mój model buczy i to dość głośno, czasami ciszej czasami głośniej.
Nie jest to niestety ciche buczenie transformatora, często przeszkadza w normalnym ogladaniu TV- a dokładnie chodzi o to, że dźwięk nie jest aż taki głośny ale specyficzny, że po prostu wkurza. (odległość 3.5 m)

Jeżeli ktoś ma podobny problem dajcie znać, a może trzeba oddać na gwarancje.
 

kozikpl

Member
mój tv to 32lx70
Buczenie nasila się jak podłącze komputer do tv (jutro sprawdze tylko czy zmiana rozdzielczości na kompie ma jakiś wpływ)
Może coś kiki odpowie- jako sprzedawca może coś o tym powiedzieć.
 
Ostatnia edycja:

dagie

New member
kozikpl napisał:
mój tv to 32lx70
Buczenie nasila się jak podłącze komputer do tv (jutro sprawdze tylko czy zmiana rozdzielczości na kompie ma jakiś wpływ)
Może coś kiki odpowie- jako sprzedawca może coś o tym powiedzieć.

U mnie buczało po podłączeniu kompa pod tv i wzmacniacz audio. Pomogło wpięcie izolatora galwanicznego w obwód kablówki.:)
Pozdrawiam
 

Holt_

New member
Bez reklam
kozikpl napisał:
komputer też podłączasz (napisz jak) i jest cicho?

też. Laptop Toshiby. VGA-VGA kabelkiem 1,8 m (rozdzielczość natywna TV wymuszana Powerstripem) i dźwięk cinchami do wieży Sony (do TV nie podłączam, bo trzeba go bardzo mocno pogłośnić). Buczenia nie słyszałem, może zagłuszał je szumek napędu optycznego, z którego odtwarzałem divixa. Sprawdzę w najbliższych dniach.

Na pewno przy odtwarzaniu DVD jedyne co słychać, to szumek wiatraczka nagrywarki Sony 820.
 

Holt_

New member
Bez reklam
no więc sprawdziłem - przy podłącznieu do kompa TV jest chyba jeszcze cichszy - nie słyszę nawet transformatorka, gdy się nad nim pochylam.
 

laki

New member
posiadam lx70p

ja naprzyklad slysze jakies syczenie jak podglaszam pilotem do telewizora tak na 1/2. ale zrobilem tak ze przyciszylem prawie na maxa i glosnosc reguluje pilotem od polsatu cyfrowego i wtedy jest cicho i nie buczy. ale tez sie zastanawiam od czego to moze byc. nie wiem czy to to co u ciebie.
pozdrawiam
 

kozikpl

Member
To syczenie o którym piszesz to odrębna sprawa związana z Polsatem cyfrowym, podobnie miałem na starym crt.
Najlepiej rozgłosić w tunerze na maxa, nast. w TV by było głośno (tak że więcej już nie potrzeba) i wtedy głośność regulować tylko tunerem i syczenia nie słychać :)
Mój tv buczy/piszczy po podłączeniu do kompa i raczej cichym oglądaniu ten dźwięk tak "świdruje" uszy, że naprawdę przeszkadza.
Zdecydowałem się, że zadzwonie do serwisu ale jakoś mimo tego buczenia szkoda się rozstawać z tv :)
 

Holt_

New member
Bez reklam
kozikpl napisał:
To syczenie o którym piszesz to odrębna sprawa związana z Polsatem cyfrowym, podobnie miałem na starym crt.
Najlepiej rozgłosić w tunerze na maxa, nast. w TV by było głośno (tak że więcej już nie potrzeba) i wtedy głośność regulować tylko tunerem i syczenia nie słychać :)
Mój tv buczy/piszczy po podłączeniu do kompa i raczej cichym oglądaniu ten dźwięk tak "świdruje" uszy, że naprawdę przeszkadza.
Zdecydowałem się, że zadzwonie do serwisu ale jakoś mimo tego buczenia szkoda się rozstawać z tv :)

a jeszcze jedno pytanie - próbowałeś przed podłączeniem kompa odłączyć o TV kabel antenowy?

Ktoś tu pisał o LX700, że przy jednoczesnym podłączeniu kompa i kablówki wywala mu korki
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=10851&page=28

- może u Ciebie robi się tylko jakieś "skwierczenie"???
 
Ostatnia edycja:
Do góry