42pv60 i podobne

kredek

New member
Bo się zastanawiam nad FAKTYCZNĄ żywotnością...?:confused: Powód jest prozaiczny: rodzina dość dużo ogląda TV (do dobrego się człowiek szybko przyzwyczaja:eek:k: ) po 10 m-cach posiadania plazmy wychodzi na to, że... - 300 godzin miesięcznie.:hmm: :grin:
Czy komuś już - odpukać - umarła plazma albo czy dociągnął ktoś do zakładanych przez Panasonica 20.000 godzin pracy?
Jak w ogóle plazma "umiera": przygasa, kolor się pogarsza... jakieś szczegóły?:???:

P.S. Co do wypalania się logo to informuję "nowych" posiadaczy, że w Panasonicu problem raczej... nie istnieje.:eek:k: Nawet po zarąbiście czerwonym logo AXN powidok jest widoczny na białym tle przez bardzo krótki czas.:eek:k:
 
Ostatnia edycja:

dnc

Moderator
VIP
Jeśli założysz te 300 godzin miesięcznie to masz po roku 3600 godzin. Ja mam obecnie ponad 4100 godzin i nie zauważyłem dotychczas niczego niepokojącego. Co więcej dzięki kanałom HD wreszcie TV może pokazać swoje możliwości!!! I oto chodzi!!!
Nawet oglądając 20 godzin dziennie (4 godziny snu!!!) to po roku masz 7200 godzin. Po 1,5 roku miałbyś może z 10 tyś!!! A gdzie tam do 20 tyś!!! :roll:
 

kredek

New member
Z jednej strony racja: też sobie to tak tłumaczę.:mrgreen:
Z drugiej strony: jeśli producent zakłada 20.000 godzin, to wolałbym wiedzieć co to dokładnie znaczy - czy może już dokonać żywota po 15.000 godzin, czy może 20.000 godzin to tzw. "pewne na 100% minimum" czy może jakaś inna ewentualność...:hmm:
I dlatego pytam - słowem: nie wiem czy dzieciarni nie kupić jakiegoś małego TV LCD na bajki: z drugiej strony taki też kosztuje i jestem... w kropce.:roll:
A tak swoją drogą - w nawiązaniu do dokonanych wcześniej kiedyś pomiarów energii pobieranych przez plazmę, potwierdzam, ze moja też bierze gdzieś średnio 160-180 W: poza białymi planszami, gdy na chwilę skacze do 260-280 W.
Ale i tak IMHO wydaje mi się, że jak na taki duży TV (i w porównaniu do innych producentów nie jest źle).:eek:k:
 
Do góry