Testy tv plazmowych.

SCOTI

New member
Witam. W najnowszym wrześniowym magazynie audio-video jest zamieszczony test 3 telewizorów plazmowych, 42 calowych. Dodam że testy są dość szczegółowe z bardzo ciekawym opisem oraz zdjęciami czerni poszczegółnych modeli. Jak można było przypuszczać wygrał Pioneer ale jest zdecydowanie za drogi. Samsung wypadł bardzo dobrze i ma najlepszą relację jakość-cena. Panasonic w teście był ostatni choć ma też wiele zalet. Oto testowane modele: Pioneer 4280XD, Samsung 42Q96HD, Panasonic 42PV70P. Polecam.
 

thinkrun

New member
Tak czytam tą recenzję (na www, nie w magazynie papierowym) i z opisu to wcale panasonic nie jest najgorszy, jeśli nie przeciwnie, zjechali Pioneera za jakość SD (bardzo ważne dla większości), nie mówiąc że dwa razy droższy, więc co tu porównywać, najwięcej zastrzeżeń mieli do Samsunga,
Scoti - co napisali jeszcze w wersji papierowej?
thinkrun
 

Myszkin

New member
Panasonic TH-37PV7P

Według tej recenzji Panasonic jednak wypada najsłabiej ale co mnie to obchodzi :D jestem z mojego Panasonica bardzo zadowolony!
 

SCOTI

New member
thinkrun napisał:
Tak czytam tą recenzję (na www, nie w magazynie papierowym) i z opisu to wcale panasonic nie jest najgorszy, jeśli nie przeciwnie, zjechali Pioneera za jakość SD (bardzo ważne dla większości), nie mówiąc że dwa razy droższy, więc co tu porównywać, najwięcej zastrzeżeń mieli do Samsunga,
Scoti - co napisali jeszcze w wersji papierowej?
thinkrun

Witam. Wersja internetowa testu jest wersją skróconą. W magazynie jest jeszcze test lcd Sharp 52HD1E oraz zasady działania ekranów plazmowych, ich wady i zalety. Pozdrawiam.
 

tkirmuc

New member
Szczerze mówiąc, już się trochę pogubiłem. Od dłuższego czasu choruję na 37PV7 i już bym go prawie kupił, gdyby nie rzut okiem na dwu letnią plazmę Panasonica (nie pamiętam modelu) u znajomego. Otóż miała ślicznie wypalone loga stacji telewizyjnych. To raczej zniechęcające.
Z drugiej jednak strony, dzisiaj w MM na Ostrobramskiej w W-wie przyglądałem się plazmom na których zdaje się cały dzień leci TVN i pomimo przełączenia na inny kanał duszek z logiem stacji i trójkącikiem ograniczenia wieku nie był widoczny. Albo nowe plazmy radzą sobie lepiej z tym problemem albo ja czegoś nie wiem.
Pytanie do posiadaczy 37PV7: można spokojnie oglądać np. 3 jeden kanał bez ryzyka powstania efektu wypalenia czy raczej nie.
Swoją drogą - oglądanie telewizji na współczesnych telewizorach, to teraz jakieś stresujące zajęcie. Wyobraźmy sobie, że zasnę przy plazmie włączonej na TVP1. Rano mam pięknie wypalony obraz kontrolny!
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Nie musisz mieć żadnych śladów. Wystarczy że ustawisz telewizor w odpowiednim formacie. Nowe plazmy i tak zdecydowanie lepiej sobie radzą z zabezpieczeniem.
Jeśli ktoś twierdzi , że Pioneer gra słabo w SD - to poprostu się myli.
Aktualnie to najlepsza plazma na rynku. O ile nam wiadomo na tych samych matrycach mają się pojawić też plazmy NECa / ta sama fabryka/ . Ciekawe jaka będzie cena?
 

Gozel

New member
Mam ta gazete i w niej Pioneer wypada zdecydowanie najlepiej. Prawie z wszystkich ocen za kolor, ostrośc itp. ma 10pkt/10. A jako jedna z wad ( w końcu musieli cos napisac w tej rubryce) napisali że mógłby lepiej sobie radzic z sygnałem 576i i 480i. I to tyle. Ale Samsunga i Panasonica ocenili również dobrze ( kosztuja 2 razy mniej więc róznica 4000 zł to naprawde dużo).
 

timbot

New member
Bez reklam
ja tam ekspertem nie jestem, do pioneera podchodze chlodno (chyba ze chodzi o car audio :) tym bardziej ze ceny ma zatrważajace,
ale przyznac musze ze jak ostatnio widzialem pionka za 9 tysiakow obok plazm po 4-5, wszystkie na slabym sygnale, to nie moglem uwierzyc ze pioneer ma ta sama rozdzielczosc - zadnych artefaktow, linie ostre i wyrazne, zadnego plywania... miodzio, ale i tak sobie sobie nie kupie ;]
 

cirocco

New member
tkirmuc napisał:
Szczerze mówiąc, już się trochę pogubiłem. Od dłuższego czasu choruję na 37PV7 i już bym go prawie kupił, gdyby nie rzut okiem na dwu letnią plazmę Panasonica (nie pamiętam modelu) u znajomego. Otóż miała ślicznie wypalone loga stacji telewizyjnych. To raczej zniechęcające.
Z drugiej jednak strony, dzisiaj w MM na Ostrobramskiej w W-wie przyglądałem się plazmom na których zdaje się cały dzień leci TVN i pomimo przełączenia na inny kanał duszek z logiem stacji i trójkącikiem ograniczenia wieku nie był widoczny. Albo nowe plazmy radzą sobie lepiej z tym problemem albo ja czegoś nie wiem.
Logo TVN jest przeźroczyste i nie powinno zostawiać żadnego śladu na plazmie, nie wiem czy to samo robią z trójkącikiem ograniczenia wieku.
 
Do góry