Panasonic TX-32LX60P : Format obrazu

maryś

Member
Witam.
Mam problem z prawidłowym wyświetlaniem formatu obrazu 16:9
ASPECT mam ustawione na : Auto Format obrazu.
Podczas nadawania audycji, które są w formacie 16:9 następuje
przeskakiwanie obrazu. Obraz zajmuje całą planszę a niekiedy
nastąpi przeskok i pokazują się dwa czarne pasy u góry i na dole.
Obraz jest zwężony. Po chwili obraz znów jest prawidłowy.
Co może być tego przyczyną ?
 

Piotr1303

New member
maryś napisał:
Witam.
Mam problem z prawidłowym wyświetlaniem formatu obrazu 16:9
ASPECT mam ustawione na : Auto Format obrazu.
Podczas nadawania audycji, które są w formacie 16:9 następuje
przeskakiwanie obrazu. Obraz zajmuje całą planszę a niekiedy
nastąpi przeskok i pokazują się dwa czarne pasy u góry i na dole.
Obraz jest zwężony. Po chwili obraz znów jest prawidłowy.
Co może być tego przyczyną ?

Może Cię to pocieszy, że w 32LX70P jest to samo. Może jednak ktoś wie o co chodzi.
 

mikey2spikey

New member
mikey2spikey napisał:
moze to we wszystkich panasach występuje ? ktos sprawdzał, czy w plazmach tez jest ten 'defekt' ?

definitywnie skopany jest format AUTO w tych Panasach. Na filmach DVD mam podobnie. Sam zmienia sie format obrazu podczas ogldania filmu:(
 

Holt_

New member
Bez reklam
mnie się to na razie nie przydarzyło. Może zależy to od tego, jak jest ustawiony format wyjściowy w urządzeniu odtwarzającym?
 

maryś

Member
Holt_ napisał:
mnie się to na razie nie przydarzyło. Może zależy to od tego, jak jest ustawiony format wyjściowy w urządzeniu odtwarzającym?
Wszystko OK. Tylko co zrobić jeśli chodzi o sygnał telewizyjny z kablówki, np. seriale telewizyjne nadawane w formacie 16:9 i wówczas następują "przeskoki".
 

Holt_

New member
Bez reklam
ja akurat Tv oglądam najczęściej z dekodera kablówki Aster, w którym też mogę ustawić format wyjścia (na audycje nadawane w 16/9 ustawiam "16/9" a na pozostałe "Letterbox"). Zwykle na początku, zaraz po przełączeniu nastepuje jedno autodopasowanie, a potem format obrazu się trzyma.
 

Kwiatek

New member
Panowie bez paniki!
Tryb "Auto" działa poprzez analizowanie sygnału video, TV gdy stwierdzi czarny obraz na górze i na dole przestawia się na 16:9. No ale co ma zrobić biedny telewizor gdy scena aktualnie nadawana jest ciemna i nie widać gdzie zaczynają się czarne pasy? Nic dziwnego że TV się gubi. Moja rada przestawiać sobie ręcznie (po to jest odpowiedni guzik na pilocie) Telewizory innych marek też mają podobne problemy a wiele nie posiada w ogóle trybu AUTO

Pozdrawiam
Kwiatek
TX32LX500
 

Holt_

New member
Bez reklam
Kwiatek napisał:
Panowie bez paniki!
Tryb "Auto" działa poprzez analizowanie sygnału video, TV gdy stwierdzi czarny obraz na górze i na dole przestawia się na 16:9. No ale co ma zrobić biedny telewizor gdy scena aktualnie nadawana jest ciemna i nie widać gdzie zaczynają się czarne pasy? Nic dziwnego że TV się gubi. Moja rada przestawiać sobie ręcznie (po to jest odpowiedni guzik na pilocie)

dokładnie. W końcu Auto to nie jedyny tryb do wyboru.....
 

maryś

Member
Kwiatek napisał:
Panowie bez paniki!
Moja rada przestawiać sobie ręcznie (po to jest odpowiedni guzik na pilocie) Telewizory innych marek też mają podobne problemy a wiele nie posiada w ogóle trybu AUTO
Holt_ napisał:
dokładnie. W końcu Auto to nie jedyny tryb do wyboru.....
Oczywiście wiem, że jest na pilocie klawisz ASPECT do wyboru trybu ekranu.
Cóż z tego jeśli przy wyborze trybu ekranu 16:9 podczas emisji np. serialu
TVP, który jest 16:9 są dwa czarne pasy na górze i na dole.
 

eltar

New member
Jak dla mnie to jedna z ciekawszych funkcji Panasonica - nie trzeba ciągle żąglować ustawieniami obrazu (problematyczne może to być przy reklamach, ale kto je ogląda :confused:)

Telewizor sam sprawdza co jest na górze i dole obrazui i jeżeli jest taka potrzeba (są czarne pasy) rozciąga obraz w górę i dół (może troszkę na boki, ale nieznacznie), tak że kółka nie są eliptyczne a okrągłe.

BTW: jakie TV jeszcze to mają (SONY nie, LG nie - chyba że się mylę)?
 
Do góry