Jak ustawic Panasonica TH 37PV7P

jancuss

New member
Witam!!!!
Kupilem dzisiaj za dobra cene Panasonica TH 37PV7P Jezeli ktos jest zorientowany i moze mi pomoc w ustawieniach tego telewizora to bardzo prosilbym o informacje Odbieram sygnal z Cyfrowego Polsatu
Dziekuje i pozdrawiam
 

Myszkin

New member
jancuss napisał:
Witam!!!!
Kupilem dzisiaj za dobra cene Panasonica TH 37PV7P Jezeli ktos jest zorientowany i moze mi pomoc w ustawieniach tego telewizora to bardzo prosilbym o informacje Odbieram sygnal z Cyfrowego Polsatu
Dziekuje i pozdrawiam

Nie ma na to recepty, wszystko zależy od indywidualnego gustu. po prostu baw sie ustawieniami. Ten model jest wolny od różnych powidoków, smużenia, czy słynnych węży, a przynajmniej mój egzemplarz. Ja używam ustawień fabrycznych. Moim zdaniem wszystkie ulepszacze tylko pogarszają jakość. Najbardziej odpowiada mi tryb kinowy. Nigdy nie lubiłem zbyt mocnego kontrastu bo daje nienaturalny, przejaskrawiony obraz. Na razie nie ma wielu nabywców tego modelu na tym forum. Zdaje się, że jesteś trzecim, ciekawe czy zadowolonym. Trzeba poczekać na kolejnych nabywców, a wtedy rozgorzeje dyskusja.

Życzę zadowolenia z użytkowania produktu Panasonic TH-37PV7P
 

deha

New member
th-42pv7p

a czy jest jakas metoda na docieranie w pierwszych godzinach uzytkowania?czego unikać a co jest najlepsze na dotarciu i jak długo to dotarcie powinno trwać?
 

Przemcio73

New member
deha napisał:
a czy jest jakas metoda na docieranie w pierwszych godzinach uzytkowania?czego unikać a co jest najlepsze na dotarciu i jak długo to dotarcie powinno trwać?
Właśnie wysłałem podobną treść na pw więc pozwalam sobie ją wkleić tu: Tak, Ustaw wszystko na połowę (mniej więcej:grin: ). I jeszcze jedno- dość często zmieniaj tzw. ASPECT z pilota (tzw. formatowanie obrazu) które pomaga przed wypalaniem plazmy i powstawaniem tzw. duszków (powidoków). Oglądasz np tvp1 w proporcjach 4:3 to po jakimś czasie zmień na np. ZOOM 1 itp itd.
Podobno docierac trzeba przez jakieś 150-200h (chyba DRU o tym pisał;) ) Aha, obraz mam ustawiony na KINOWy i ten najbardziej mi odpowiada.
 

Dru

Moderator
heh, no pisałem o docieraniu, a jakże :). Tyle, że wg opinii wielu proces docierania najlepiej jeśli będzie trwał około 300 godzin. Potem możemy już trochę bardziej sobie pofolgować z ustawieniami obrazu.
 

jjb

New member
Witam,

w przypadku modeli PV70 i PV71 "docieranie" powinnmo trwac minimum 100 godzin (oficjalne stanowisko panasonic deutschland).

pozdrawiam
 

abey

New member
czyli wystarczy zmieniac ustawienia co jakis czas przez te 200h? i czy dokladne informacje na temat "docierania" znajde w instrukcji?
 

fazer58

Member
Bez reklam
Witaj! Ja mam TH-42PV7P,więc chyba to samo.Pamietaj,że każde wejście AV i każdy rodzaj obrazu,trzeba ustawiać oddzielnie.Ja oglądam cyfrową vectre,podłączoną po EURO(70zł), tryb NORMALNY:kontrast 45%,jaskrawość 40%,kolor 40%,ostrość MAX,odcień bieli normalny,dalej wszystko wyłączone,aż do MPEG NR- pośredni.Obraz jest super!!! Na większości programów,krystalicznie czysty o idealnej ostrosci,szczególnie na reklamach i programach "na żywo".Dla mnie tryb kinowy troche jakby za mgiełką.Pozdrawiam.
 

fantattoo

Member
Ja osobiście mam w chwili obecnej wszystko poustawiane na 50%. Nawet ostrość, bo przy ustawieniu na max obraz jest moim zdaniem przeostrzony. Tryb kinowy. Formatowanie obrazu mam zrobione na auto, dzięki czemu obraz sam co jakiś czas zmienia format, najczęściej na filmach jest 16:9, a jak ruszają reklamy to obraz przełącza się na zoom. Ogólnie jestem bardzo zadowolony z tego TV. Jak na razie żadnych problemów. Obraz bajeczny, pomimo kiepskiego sygnału z osiedlowej kablówki. W instrukcji nie ma nic na temat docierania. Mam trochę ponad 200 h na liczniku i dla pewności pociągnę jeszcze 100 h na takich ustawieniach.
 
Do góry