Tx-32le7p

temp

New member
Jestem posiadaczem tego TV od 2 dni i zauważyłem dwie usterki:
1.Brak liniowości w poziomie przy bokach - najbardziej to widać na przesuwającym sie napisie na dole ekranu.
2.Dziwny efekt przy obracającej sie wolno głowie na obrazie widać jakby twarz nie nadążała.
Pytanie moje jest czy można wejść w tryb serwisowy tego TV i zmienić tą liniowość w poziomie?
A może ktoś wie jak te usterki usunąć?
 

temp

New member
Oceńcie sami!
14 09 2007r zgłosiłem to jako usterki TX-32LE7P do serwisu w Gdańsku.
03 10 2007r przyjazd fachowca który potwierdza moje zastrzeżenia
odnośnie pkt 2. i pisze zapytanie do Panasonic-Polska!!!!!!!!!
C I S Z A (brak reakcji serwisu)
26 11 2007r dzwonię do fachowca z zapytaniem co z moją reklamacją i
uzyskuję odpowiedż że to wina softu i Panasonic-Polska
o tym wie.

REASUMUJĄC: TEN TYP TAK MA !!!!!!!!! i wszyscy chcący go kupić powinni o tym wiedzieć.

Może ktoś poradzi co dalej z tym fantem począć???
 

qazar

Member
Bez reklam
sprzedac i dolozyc pieniadze do np. LX70p ewentualnie isc do UOKIK i wstapic na wojena sciezke <sadowa> z panasonic...
 

FUCHS

New member
To ze glowa "nie nadaza" wydaje mi sie jest wynikiem po prostu czasu reakcji i jakosci sygnalu z anteny. Sprawdz czy masz ten efekt np. plyty dvd. Moze sie okazac zwyczajnie ze wymiana telewizora nic nie pomoze bo na kazdym lcd z tego przedzialu cenowego i z tym czasem reakcji bedziesz mial ten efekt. Ten sam efekt pewnie masz z pilka tenisowa i to nie jest nic dziwnego. LCD to nie CRT i nalezy o tym pamietac
 

temp

New member
Nie jest to efekt "nienadążającej głowy" lecz efekt "nienadążającej twarzy za obracającą się wolno głową" gdy ta głowa zajmuję np. więcej niż 1/3 powierzchni ekranu.Żeby było śmieszniej to mecze np. piłki nożnej są odtwarzane prawidłowo - nie ma smużenia za piłką czyli nie jest to opóżniony czas reakcji matrycy.Podejrzewam że soft który analizuje treść obrazu nie potrafi wykryć przesuwających się dużych powierzchni a wykrywa prawidłowo ruch krawędzi które są kontrastowe.Powiem tak - jest to bardzo głupi efekt "nienadązającej twarzy (oczu,nosa,ust) za przesuwającą (obracającą) się wolno głową" Prosiłbym kogoś kto posiada taki TX-32LE7P czy widzi też to samo na scenach które się bardzo powoli zmieniają (przesuwają).Sceny dynamiczne są prawidłowo odtwarzane,czyli jest to wina oprogramowanie tego TV - takie jest moje zdanie!
 
Ostatnia edycja:

Cezary

New member
W telewizorze jest opcja 3DCOMB, która powoduje stabilność obrazów nieruchomych czy coś takiego (doczytać instrukcje obsługi). Należy ją wyłączyć i wtedy daj znać co i jak.
 

rpa

New member
Oglądałem ten Tv przez jakieś 3 miesiące i nigdy tego nie zauważyłem,a akurat widzę najmniejsze felery - taki zawód.Może akurat trafiłeś na taki fragment programu.Gdyby nie to że zbieram na tego 37" FULLHD,to pewnie bym przy nim został.Za cenę ok. 2500zł rewelacja.Możliwe że ten 3DCOMB miałem wyłączony,ale nie pamiętam.
 
Do góry