Różnica miedzy PV7P a PV70P

phmizar

New member
Różnica pomiędzy Pv7 a PV70

Witam
Jakie są różnice pomiędzy tymi plazmami poza tym, że pv7 ma jedno wejście HDMI a pv70 dwa? Różnica w cenie to prawie 600 PLN więc po co przepłacać jeżeli nie warto;)
 

pamil68

New member
Witam. Również interesowałem się tym modelem. Porównałem opisy na stronie Panasonica oraz rozmawiałem z przedstawicielem. Różnica jest w ilości stron telegazety, jest o jedno mniej złącze HDMI oraz inna jest podstawa. O innych różnicach nie wiem. Jeśli miałby ktoś wiadomości o jakimś innym "koniu trojańskim" w tym tv to proszę o informację. Cena w max24 jest atrakcyjna 3300 dla 37''
 

Slots123

New member
tez chetnie sie dowiem jakie sa dokladnie roznice ...

..... bo jezeli roznica jest tylko w ilosci HDMI i stron telegazety to z mojego punktu widzenia nie warto dokladac do "70-tki" .... ale zanim sie zdecyduje to chcialbym byc tego pewien
 

Dru

Moderator
PV7 nie ma także wejścia D-SUB, które za to posiada PV70. Nie wiadomo także do końca czy PV7 nie jest wykonany z gorszej elektroniki.
 

juggler

New member
Czy ktos wie jaka jest roznica pomiedzy tymi modelamu oprocz obudowy i ilosci gniazd. Czy jest roznica w jakosci wyswietlania ???
 

juggler

New member
Strona panasonic polska to jakas żenada. Pytam o roznice bo mialem okazje porownac dwa panasy 42" jeden pv7 a drugi pv70 i mam wrażenie ze ten drugi mial o niebo lepszy obraz,material byl z dvd.
 

graf von

New member
Dzwoniłem w tej sprawie do obsługi klienta w Panasonic Polska.
Powiedzieli mi, że różnica jest tylko w ilości wejść, obudowie no i pobór mocy jest większy w PV70.
Jeśli by tak było to skąd taka różnica cenowa ?
W końcu kupiłem 42PV70 bo jakoś nie zaufałem informacją z obsługi klienta Panasonic.
Miałem przez to małą wojnę z żoną bo jej o wiele bardziej podobała się obudowa PV7.
Mam nadzieje że jakieś różnice w wyświetlaniu jednak są bo jeśli nie to przepłaciłem niepotrzebnie.
W MM oglądałem obie wersje które nadawały jakiś sygnał demo HD i ja różnic nie widziałem.
Mimo wszystko jestem zadowolony z tej plazmy. Świetnie radzi sobie z kablówką.
 

jak30

Member
Ja również rozmawiałem z Panasonic Polska i pan stwierdził,że dane
które publikują w prospektach otrzymali z centrali.Jednocześnie stwierdził,że przy takim samym sygnale nie ma róznicy w obrazie
wyświetlanym przez PV7 i PV 70.Różnica to obudowa,iloś wejśc i telegazta.Też mam dylemat ,ponieważ planuję zakup plazmy i nie wiem
co o tym sądzic.
 

graf von

New member
W tej chwili kupił bym PV7. Kasa mniejsza a 2 złącza HDMI nie są mi potrzebne, do komputera też nie podłączam, więc mini D-sub też nie jest potrzebne.
No i PV7 zdecydowanie bardziej mi się podała. W PV70 mam taką błyszczący plastik dookoła ekranu. Już się przyzwyczaiłem ale na początku mnie wkurzał.
Na Twoim miejscu poszedł bym do MM i kazał ustawić obok siebie te TV, dać sygnał z tego samego źródła i na tych samych ustawieniach. Jeśli będzie obraz taki sam to brać PV7.
 

jjb

New member
Witam,

ja roznice miedzy modelami PV7F i PV71F znalazlem na niemieckiej stronie Panasonic. Poniewaz PV71 i PV70 to te same telewizory to wydaje sie ze analogicznie jest z modelami PV7 na polskim i niemieckim rynku. Roznice miedzy PV71 a PV7 to:

- Kontrast ( w PV7=>8000:1, PV71=>10000:1 )
- Ilosc odcieni szarosci ( PV7=>2048, PV71=>3072 )
- Pamiec stron telegazety
- Ilosc HDMI ( PV7=>1, PV71=>2 )
- Wyjscie DSUB (PV7=>brak, PV71=>1)


Jak pierwsze dwie roznice wplyna na jakosc obrazu to kazdy musi odpowiedzeic sam, wydaje mi sie jednak oczywiste ze polska strona Panasonic oraz ich Infolinia wprowadzaja klientow w blad... Przykre jest ze image doskonalej firmy psuty jest przez tak paskudne podejscie do klienta.

pozdrawiam
 

graf von

New member
Odwiedziłem za Twoim przykładem stronę niemiecką firmy Panasonic i znalazłem jeszcze kilka istotnych różnic.
W modelu PV7 jest sterownik V-Real a już w modelu PV71 V-Real 2.
V-Real odpowiedzialny jest za głębszą czerń, lepszą gradację oraz ostrzejszy obrazy.
Model PV71 ma Sub Pixel Controller odpowiadający za korekcje ruchomego obrazu a PV7 tego nie posiada.
Dokładając do tego mniejszy kontrast 8000:1 i mniejszą ilość odcieni szarości 2048 czyni model PV7 zasadniczo słabszym odbiornikiem od PV71.

Modele TH-42PV71/PX71 są sprzedawane na rynkach Niemiec, Austrii i Francji.
Teraz jest tylko pytanie czy modele oferowane na naszym rynku są takie same jak modele na rynku niemieckim. Nie sądzę żeby Niemcy u siebie sprzedawali gorsze PV7 a u nas lepsze, tak bardzo to oni nas nie kochają.
Jeśli tak to Panasonic Polska nie ma pojęcia co sprzedaje i wprowadza klientów w błąd.

Mam nadzieję, że się mylę i strona internetowa i obsługa klienta w firmie Panasonic ma racje i nie ma żadnych różnic pomiędzy tymi modelami poza ilością złączy.
 

jak30

Member
Zgadza się.Tylko rozmawiałęm z kilkoma serwisami Panasonica w tym w Warszawie i panowie stwierdzili,że parametry techniczne sa takie same.
Ponadto stwierdzili że badali obraz z różnych źródeł na PV7 i70 i według nich nie ma żadnych różnic.Już nie wiem co sądzi o panasonicu.Może kupię samsunga C91.
 

pooh1968

Klub HDTV.com.pl
VIP
Zaznaczam, że to moja subiektywna opinia. Widziałem stojące obok siebie i grające z tego samego sygnały PV70 i PV7. Obraz na PV70 był "krystaliczny", z dobrą czernią, ostry. Natomiast obraz z PV7 był dla mnie nie do przyjęcią - mdły i rozmazany. Nie pomagały zmiany ustawień. Było to widać wyraźnie zarówno na źródle HD jak i SD. Pzdr
 

gatar

Active member
Bez reklam
jak30 napisał:
i panowie stwierdzili,że parametry techniczne sa takie same.
Ponadto stwierdzili że badali obraz z różnych źródeł na PV7 i70 i według nich nie ma żadnych różnic.Już nie wiem co sądzi o panasonicu.Może kupię samsunga C91.
Witam.
Jesli chciesz kupić jednego z tych Panasów to ... sam porównaj obraz.
Wal do jakiegoś MM i jak sa oba modele to sie pobaw ew. zamów prezentacje do domu , razem z C91.
Ja serwisantom juz dawno nie wierzę.
 

jjb

New member
Witam,

jesli slowacy potwierdzaja roznice miedzy tymi modelami podane na stronie niemieckiem tym bardziej zastanawiajace jest postepowanie panasonic polska. Nie ma sie co ludzic, nie sadze zeby specjalnei na polske stworzono odmiane modelu PV7 o duzo lepszych parametrach... a co do gdyban roznych panow sprawdzajacych na oko... dajmy spokoj :)

Tak wiec roznice okazuja sie znaczace wiec i jakosc obrazu musi byc na PV70/71 duzo lepsza.

pozdrawiam

p.s.
Ciagle polecam Panasonica PV70 badz PV71 jako doskonaly wybor w niewysokiej cenie.
 

graf von

New member
niezgodność towaru z umową

No i wszystko jasne. Panasonic Polska nie ma pojęcia co sprzedaje i tym samym oszukuje klienta. Podając złe parametry na stronie internetowej i w katalogu wprowadza w błąd.
Jeśli ktoś kupił telewizor PV7 powinien go zareklamować na piśmie u sprzedawcy powołując się na „niezgodność towaru z umową” w ciągu dwóch miesięcy od stwierdzenia niezgodności.
Jeśli sprzedawca nie ustosunkuje się do żądania konsumenta nieodpłatnej naprawy albo wymiany towaru na nowy wyrażonego podczas składania reklamacji w ciągu 14 dni – uważa się, że reklamacja została uznana.
Jeśli sprzedawca nie reaguje na pisma pozostaje kontakt z rzecznikiem praw konsumenta który jest w każdym mieście.
W tym wypadku w grę wchodzi tylko wymiana na wyższy model w którym parametry podane na stronie są spełnione lub zwrot pieniędzy.

Więcej informacji na stronie stowarzyszenie konsumentów polskich www.skp.pl

W biuletynie (strona 9)
www.skp.pl/pages/files/publikacje/jak_reklamowac.pdf

Teraz pozostała kwestia udowodnienia sprzedawcy i firmie Panasonic Polska niezgodności jego oferty ze stanem rzeczywistym.
Nie jestem przekonany czy wystarczy im wizyta na stronie niemieckiej i słowackiej firmy Panasonic.
 
Do góry