Kupic plazmę, czy może...

lennox2

New member
Cholera, miałem zamiar po tym, jak padł mój stary 29-calowy Panasonic, kupić sobie 32-calowego lcd tej marki w cenie do ok. 3000 zł. No więc rzuciłem temat na forum o lcd precyzując, że telewizor ma mi służyc do oglądania kablówki (kanały sportowe, popularnonaukowe i TVN24) i filmów z dvd; podłączaniem komputera do TV nie jestem zainteresowany. Ale niemal natychmiast odezwało się kilku dobrych ludzi, po których sugestiach byłem już praktycznie zdecydowany na panasonica 37PV70P, jako optymalnego gabarytowo i relatywnie przystępnego cenowo.
Zarzuciłem więc czytanie wątków o LCD, przechodząc na forum plazmy. No i... kolejny ból głowy. Przeczytałem blisko 170 stron wątku o tych własnie modelach i stwierdziłem, że jest wręcz najeżone wypowiedziami w rodzaju :"Ta plazma nie jest idealna, ziarnistosc, slaba czern, czesto widac z bliska pionowe dziwne pasy przy sygnale sd, miga, zielone krawedzie, cykanie, troche tego za duzo...".
Posiadaczy, którzy byli by po prostu zadowoleni ze swoichy telewizorów jest w tamtym wątku jakieś 10 na 100 "malkontentów". A to jakieś cykanie, a to problemy z dźwiękiem, a to zielone pasy nie nadążające za ruchem kamery i cały szereg innych często skrajnie negatywnych opinii sugerujących, że jednak ten model jest po prostu telewizorem nieudanym, a ci, którzy użytkowują go bezawaryjnie, są wielkimi szczęściarzami.. A i to nie do końca, bo wiele jest tam opinii zadowolonych właścicieli, informujących o swojej satysfakcji, którzy po jakimś czasie dołączają do innych zrozpaczonych awaryjnością posiadaczy tego telewizora. Czytając forum o LCD mówiąc szczerze nie spotkałem się z aż tak wielką liczbą negatywnych opinii.

Powiedzcie mi proszę, czy powyższe jest jakimś zjawiskiem generalnym, z którego powinienem jednak wyciągnąć wniosek, żeby trzymać się od plazmy jak najdalej, czy też dotyczy tego konkretnego modelu i nadal proponujecie mi plazmę, tylko jakiś inny model (innej firmy?).

Bardzo proszę o sugestie w zakresie cenowym do 3.500 zł.
 

dnc

Moderator
VIP
Od razu muszę jedną rzecz wyjasnić jako posidacz plazmy od 1,5 roku. Na pewno nie wymiene jej na LCD!!!
To po pierwsze. Po drugie za 3000 zł dobrej plazmy nie kupisz. Tu wymagana jest gotówka przynajmniej 3 razy większa. Wiem, że można kupić taniej i dobrze, ale akurat model Panasa, o którym wspominasz nie został tak dobrze przyjęty jak poprzednik, którego mam cały czas PRZYJEMNOŚĆ użytkować. Jesli już chcesz coś kupić to w tej cenie jednak zdecydowałbym się albo na dołożenie jeszcze troche i kupienie lepszego LCD, albo jeszcze raz tyle i dobrej, wiekszej plazmy.
Za 3000 zł to można conajwyżej dobry monitor LCD do PC kupic. Z TV już bywa różnie.
Problemem jest także to, że opierasz się o źródła analogowe, które z natury rzeczy powodują sporo kłopotów przy wyświetlaniu ich na TV cyfrowych.
Pamiętaj, że najlepszym sposobem jest sprawdzenie różnych modeli TV w domu. Jak to zrobić, sprawa jest opisana na naszym forum.
 

jaroslavus

New member
dnc napisał:
Od razu muszę jedną rzecz wyjasnić jako posidacz plazmy od 1,5 roku. Na pewno nie wymiene jej na LCD!!!
To po pierwsze. Po drugie za 3000 zł dobrej plazmy nie kupisz. Tu wymagana jest gotówka przynajmniej 3 razy większa.
A Swojej plazmy nie polecasz. Jest teraz tania.
 
Witam.
Ja też bardzo dużo czytałem przed zakupem i cieszę się, że nie kupiłem LCD. Był to wynik czytania, oglądania w sklepach i u znajomych i ... zmiany mieszkania, gdzie duży pokój ma ponad 20 m kw. Zdecydowałem się na plazmę Panasa i czekałem na coś "czarnego" czyli PV70. Kupiłem ją pod koniec marca i gra średnio po 12 godzin dziennie. Jestem z niej zadowolony... do dzisiaj, gdyż pojawił się jeden pionowy pasek na ekranie. Jutro dzwonię do serwisu.
Ogólnie polecam plazmę, szczególnie za jakość sygnału SD - w porównaniu do LCD. Teraz to chciałbym jedynie sprzedaćte 42 cale i kupić 50.
Pozdrawiam.
 

dnc

Moderator
VIP
jaroslavus napisał:
A Swojej plazmy nie polecasz. Jest teraz tania.

Polecam, jeśli ktoś zdaje sobie sprawę, że to jest model, który został wprowadzony do sprzedaży tak dawno temu.
Dla mnie ten TV jest bardzo dobry. Zarówno na kanałach SD jak i HD, a zwłaszcza na nich, gra dobrze lub bardzo dobrze. Jednak powtarzam, to jest stary model. Lepiej jednak kupić coś z rocznika 2007.
 

mosca

New member
Dziwie się osobom, które tak negatywnie wypowiadają się na temat telewizorów LCD. Mam JVC 37P80 i jestem niesamowicie zadowolony - żadnych smużeń, piękne kolory, czerń, płynność - 100hz clear motion drive. A najlepsze jest to, że wszystko to z sygnału z anteny dachowej, którą niestety muszę użytkować (no jedynie TVP 1 jest nie do zaakceptowania). Już za 2 tygodnie będę miał kabłowkę z Aster - wtedy jakość obrazu jeszcze się poprawi. W tym modelu nie dostrzegłem żadnych cykań, hałasowania, długiego uruchamiania czy wyłączania. Kanały przeskakują bardzo szybko. No i przede wszystkim niesamowite skalowanie JVC w trybie panoramicznym. Obraz rozciągając się na boki zachowuje swoje proporcje w centralnej części ekranu - wygląda to tak jakby obraz wogóle się nie rozciągnął tylko zyskał nowe elementy. Dodatkowym atutem telewizorka jest dźwięk - MaxxAudio, MaxxBass, MaxxStereo - sprawiają, że nie potrzebne mi żadne kino domowe. Polecam wszystkim!!!!
 

bankrootghost

New member
Dziwie się osobom, które tak negatywnie wypowiadają się na temat telewizorów LCD.

Są ich miliony

Mam JVC 37P80 i jestem niesamowicie zadowolony - żadnych smużeń, piękne kolory, czerń, płynność - 100hz clear motion drive. A najlepsze jest to, że wszystko to z sygnału z anteny dachowej, którą niestety muszę użytkować (no jedynie TVP 1 jest nie do zaakceptowania).

wybacz, ale nie wierzę.
Ważne, że jesteś b. zadowolony i tego będziemy się trzymać.
 

mosca

New member
Masz dostęp do testów - to sam zobacz jak gra JVC P80. Kiedyś rzeczywiście plazmy lepiej chodziły od LCD jednak obecnie różnice całkowicie się zatarły - i coraz częsciej LCD mają przewagę w wielu elementach.
 

lennox2

New member
Dziękuję Wam kochani za zajęcie się "moim" tematem i Wasze rady. Jako że nie należę do ludzi, któzry lubią ryzyko, chyba na kilka miesięcy dam sobie w ogóle spokój z zakupem i pociągnę na 14-calowym telewizorku córki. Kwota 4.000 zł jest dla mnie ostateczną, najwyższą możliwą granicą, jakiej nie mam ani ochoty ani możliwości przekroczyć przy zakupie telewizora. No ale skoro wielu z Was twierdzi, że jest to zbyt mało aby kupić "dobry" (czyli w miarę bezawaryjny i nadający się do komfortowego oglądania kablówki i dvd) TV plazmowy lub LCD, to chyba jednak się poddam...:(
 
Ostatnia edycja:

Hawkmoon

New member
heh.... koledzy mieli na myśli dobry (czytaj dla hdmaniaka dobry) odbiór... Jeżeli nie masz takich ambicji to znajdziesz w tym przedziale bez problemu tv, choć nie da się oszukać, że możnany lepszy... tylko, że idąc tą filozofią to zawsze możnaby znaleźć coś lepszego....
 

Piotrbim

New member
Telewizor plazmowy VIERA najlepszy w superteście
2007-08-13
break_540.gif
268.jpg

37-calowy płaski telewizor Panasonic VIERA zajął pierwsze miejsce w superteście przeprowadzonym przez magazyn “What Hi-Fi” będąc jedynym telewizorem plazmowym w zestawieniu

Warszawa, 13 sierpnia 2007 r. – Panasonic, czołowa marka koncernu Matsushita Electric Industrial, światowego lidera w dziedzinie rozwoju i produkcji urządzeń elektronicznych, informuje, że 37-calowy telewizor plazmowy VIERA HD-Ready zajął pierwsze miejsce w teście porównawczym 7 modeli telewizorów przeprowadzonym przez prestiżowy brytyjski magazyn “What Hi-Fi? Sound and Vision”. Nagroda jest tym cenniejsza, że TH-37PX701 był jedynym telewizorem plazmowym w zestawieniu obok konkurencyjnych telewizorów LCD innych marek.

źródło ;http://panasonic.pl/serwis_prasowy.php?kat_id=&news=268

Ciekawostka.
 

lennox2

New member
Hawkmoon napisał:
heh.... koledzy mieli na myśli dobry (czytaj dla hdmaniaka dobry) odbiór... Jeżeli nie masz takich ambicji to znajdziesz w tym przedziale bez problemu tv, choć nie da się oszukać, że możnany lepszy... tylko, że idąc tą filozofią to zawsze możnaby znaleźć coś lepszego....

Nie, nie jestem hdmaniakiem, ale nie chciałbym, aby mój nowy, cudowny telewizor, na którego zakup wywalę 3500 - 4000 zł miał obraz gorszej jakości od mojego poprzedniego 29-calowego, 100 Hz CRT Panasonica... No a czytając wypowiedzi wielu forumowiczów (zaciąganie, smużenie, sykanie, zielone pasy i coś tam jeszcze) można naprawdę nabrać wielkiego stracha przed kupnem plazmy lub LCD....
 

qnrad

New member
No tak, chcesz powiedzieć, że w takim razie nic nie kupisz. Brawo! Jeszcze tupnij nogą.

Ja przez pewien czas zachowywałem się tak jak Ty - miałem totalny mętlik w głowie, czytałem o wężach w telewizorach i nie wiadomo jeszcze czym.

Receptą na ten problem jest banalne stwierdzenie: kup taki telewizor, z którego TY będziesz zadowolony, a nie Forumowicze.

Ja poszedłem właśnie tą prostą drogą. Budżet na telewizor mam identyczny: 3,5-4 tys. I zdecydowałem się na plazmę Samsunga. Jeszcze tylko kwestia wyboru między C91 i Q91.

Byłem w różnych sklepach, oglądałem różne telewizory. Owszem, widziałem pewne różnice w wyświetlaniu obrazu. Ale nie są one tak wielkie, żeby dokładać, tak jak sugerują Forumowicze, drugie, a nawet trzecie tyle. Zdecydowanie nie. Telewizor będzie stał w domowym zaciszu i nie będzie w pobliżu innego telewizora, żeby zobaczyć, że tamten drugi wyświetla obraz o 2,37% ładniejszy...

To jest oczywiście moja filozofia. A, wiadomo, ile ludzi, tyle opinii :)
 

lennox2

New member
Rozbawiłeś mnie tym postem o tupaniu nogą:) Krótko, ale jakże celnie... Dzięki za przywołanie do porządku.

Wracając do tematu. No więc praktycznie zdecydowałem się już na plazmę - z jednej strony Panasonic TH-37PV70P (choć bardzo kusi mnie tańszy sporo TH-37PV7P, którego już można klupić już za niecałe 2.800 zł - o ile moja ignorancja była w stanie dobrze zrozumieć to, co wyczytałem na tym forum - nie różni się on zbyt wiele jeżeli chodzi o jakość obrazu od droższego modelu, a kalkulacja ceny wynika różnic w wyposażeniu, [np. większa ilość gniazd), tak?), z drugiej natomiast najnowszy wypust LG 42PC51, który - jeżeli chodzi o parametry (wiem, wiem, parametry to nie wszystko...), zostawia troszeczkę panasonica z tyłu... No i ta cena - 42 cale za ok. 3.100 zł!

Pewnie zdecydowabym się na tego LG i nie zawracał już Wam głowy swoim niezdecydowaniem, ale mam jeszcze jeden dylemat - odległośc od ekranu. Czytałem posty, instruujące, jak obliczyć pdrawdłową odległość, ale i wielokrotnie na tym forum spotkałem się z wypowiedziami posiadaczy plazm, żałujących, że nie kupili tv "o numer większego", bo po tygopdniu okazało się, że ten wielki, 37- lub 42-calowy "potwór" mógłby z powodzeniem mieć więcej cali i wcale by to w niczym nie przeszkadzało...

U mnie odległość od telewizora do miejsca, z którego będzie oglądany, to ok. 3 metry. Sygnał to kablówka i dvd (o satelitarnej tv cyfrowej na razie nie myślę). Powiedzcie mi więc kochani, czy plazma 42-calowa da sie oglądać przy takiej niewielkiej relatywnie odległości, czy też patrząc np. na walkę bokserską zamiast zawodników widział będę przesuwające się po ekranie męczące składowisko pikseli? (O obraz z dvdv nie pytam, bo domyśłam się, że tutaj chyba większych problemów nie będzie?).

Tak więc wracam do pytania początkowego - co kupić? Plazmę LG 42, czy plazmę Panasonic 37 (to chyba jedyna fiorma, produkująca takie małe plazmy, prawda?). No, a jeżeli panasonica, to który model - "7" czy "70"?

Będę bardzo wdzięczny za wszelkie sugestie, porady i podzielenie się ze mną swoimi doświadczeniami.

Pozdrawiam ciepło.
 
Ostatnia edycja:
Do góry