Kupiłem telewizor i w związku z nim mam kilka pyań.

loky

New member
Witam.
Telewizor to 37PV7P połączony z DVD Pioneer DV-490V kablem HDMI.
1. Po włączeniu DVD (telewizor przełączony na AV-HDMI) obraz przez dobre 10 sekund mocno skacze w pionie i najpierw pokazuje mi się komunikat "480i input", dopiero kiedy przestaje skakać pokazuje się "1080i input" i dopiero wszystko jest Ok. W DVD mam ustawione HDMI na 1080i. Czy to tak ma być, musi tak skakać za każdym razem jak włączam DVD?
2. Przy ustawieniu w DVD 720p, na górze obrazu mam jakby dodatkową linię. Jakby dół się zawinął na górę czy coś... Ktoś wie co to, dlaczego to?
3. Przez pierwszych kilka dni po zakupie miałem DVD podłączone scartem, po włączeniu DVD telewizor przełączał się oczywiście automatycznie w AV. Czy da się tak też przez HDMI? Teraz po włączaniu DVD nic się nie dzieje, muszę za każdym razem przełączać "input" na pilocie na HDMI.
4. Banalik na koniec :) Czy ten telewizor ma zegarek? No wiecie, wciskasz przycisk na pilocie i widzisz która godzina...

Pozdrawiam i będę wdzięczny za odpowiedzi.
 

gatar

Active member
Bez reklam
Witaj.
ad 3. Przy scarcie tak jest przy hdmi raczej nie. Mam/miałem podobnie.
ad 4. W instrukcji nie ma ?
 

Jasiek_31

New member
U mnie przy HDMI działa automatyczne przełączanie, ale moje DVD to Panasonic S53.
A no i działa jeżeli ustawie w odtwarzaczu że HDMI jest nadzrezędnym wyjściem.
Co do skakającego obrazu to moze to być wina samego Pionnera, gdzieś czytałem że odtwarzacze Pioneera z upscalerami nie radzą sobie najlepiej, dlatego wybrałem Panasonica pomimo że porzednie moje DVD to był Pioneer 380 i byłem z niego super zadowolony.

Pozdrawiam.
PS.
Telewizor też 37PV70
 

loky

New member
No tak, jak masz sprzęt do pary to się załącza. Upscaler w DVD radzi sobie bardzo dobrze, wydaje mi się że to TV za każdym razem sie przez te 10s przestawia na taką rozdzielczość.
Właściwie to to wszystko nie ma większego znaczenia bo działa i to bardzo ładnie, nieelegancko po prostu trochę...

pozdrawiam
 
Do góry