HDR HGL na kanale Insight TV

AnTurek

New member
Witam,

Czy też tak macie, że na tym kanale wygasza / przyciemnia się obraz na 1 sekundę co jakiś czas ? Tak jakby w tym momencie było SDR (brak napisu "HDR" w Menu obrazu, gdy mam akurat uruchomione)
 

AnTurek

New member
No ale na jakiej platformie? Bo u mnie w UPC nic takiego się nie dzieje. Obraz w HDR jest cały czas.

W UPC. Nie występuje to często, ale się pojawia i trochę irytuje, zwłaszcza, że TV kupiłem tydzień temu. Poza tym HDR w Netflix (Dolby Vision), YouTube działa poprawnie.

Jakieś sugestie?
 

wysio

Member
Bez reklam
Nie wiem, nie oglądam aż tyle tego kanału. Wydaje mi się, że to raczej wina UPC, bo przecież nie telewizora. Sprawdź, jak się zachowuje materiał w 4k z HDR z YouTube na dekoderze.
 

AnTurek

New member
Nie wiem, nie oglądam aż tyle tego kanału. Wydaje mi się, że to raczej wina UPC, bo przecież nie telewizora. Sprawdź, jak się zachowuje materiał w 4k z HDR z YouTube na dekoderze.

Ale jeśli u ciebie w UPC nie występuje ten problem, to chyba nie wina UPC. W streamingu jest wszystko OK. Tylko na wspomnianym kanale jest temat.

Problem moim zdaniem występuje w rozpoznaniu przez TV sygnału HDR (transmitowanego w HLG) i dlatego telewizor dekoduje HLG na SDR. HLG to taka hybryda tych dwóch formatów.

Nie wiem, czy winę też może ponosić sama karta CI+
 
Do góry