Trzaski, cykanie i inne odgłosy w plazmach

ZIBIT

New member
Przeglądając to forum i przymierzając się do zakupu plazmy (PV70) zauważyłem, że niektórzy użytkownicy skarżą się na dziwne i przeszkadzające odgłosy wydawane przez plazmy. Nie dotyczy to tylko Panasonica ale też innych marek telewizorów. Znajomy "znawca" powiedział mi, że plazma to system wysokonapięciowy i dlatego mogą wydawać te trzaski oraz, że serwis niewiele tu pomoże. Proszę o ewentualne opinie w tym względzie. Czy jest to częste niedomaganie i czy jeżeli się pojawi, daje się to skutecznie naprawić ? Pzdr.
 

grudzi

New member
Nie ma co naprawiać, trzeba z tym żyć. Można się do takich efektów przyzwyczaić. Słychać to tylko nocą przy bardzo cichym tle. Ale osobom wrazliwym, może to przeszkadzać.

Pozdrawiam
 

doc38

New member
Niestety akurat w moim egzemplarzu 42PV70 cykanie (kliknięcia) są całkiem głośne i bardzo przypominają odgłos, jaki słychać w momencie włączania telewizora. Żyć się z tym pewnie da, jednak jest to dosyć uciążliwe. Kilka tygodni temu zawiadomiłem o usterce serwis w moim mieście. Ich reakcja mogłaby świadczyć o tym, że słyszą o tym zjawisku po raz pierwszy. Mieli się zorientować co może być przyczyną i dać mi odpowiedź. Jak dotychczas milczą...

Pozdrawiam.
 

grudzi

New member
Bo to serwis Panasonica. Jak jest wiekszy problem to staraja się zlewać klientów. Szczególnie, gdy sprzęt nie odpowiada wymaganiom, o czym klient dowiaduje sie po jakimś czasie uzytkowania. W moim PV60 syczenie jest do zniesienia, ale za to kolory tragedia (po wymianie modułu).

Pozdrawiam
 
Do góry