TX-65HZ100 po tygodniu używania.

_MarSs_

New member
Dzień Dobry,
Wracam po dłuższej przerwie opisać moje doświadczenia z używania nowego Panasonica.
Całość mógłbym wyrazić jednym zdaniem - źle się dzieje w firmie Panasonic!

Jestem wierny marce Panasonic od kilkunastu lat. Miałem poprzednio od 2008 TX-42PV700, potem od 2013 TX-L47DT60 i z obu byłem bardzo zadowolony.
Niestety obecny model OLED jest bardzo irytujący nawet dla wiernego użytkownika marki, a nowych zapewne jeszcze bardziej zniechęca.

Wygląda na to, że programiści Panasonic nie używają telewizorów Panasonic!
Zmiany w oprogramowaniu MyHomeScreen w TX-65HZ1000E poszły w złym kierunku.
Już samo strojenie początkowe zostało przebudowane w ten sposób, że utrudnia także użytkowanie.
W poprzednim DT60 strojenie i sortowanie było bardzo wygodne i intuicyjne. Teraz są tylko dwie metody sortowania (alfabetycznie i wg. numerów sieciowych), ale zawsze nazwa kanału powiązana jest z numerem sieciowym. Prowadzi to do tego, że gdy chcę szybko z pilota włączyć program, który na mojej liście jest trzeci, to muszę wprowadzić numer np 803, a 5 to 34. Jest to bardzo niewygodne.
Pobrałem najnowszą aktualizację i niestety nic się nie poprawiło.
Nawet napisałem do supportu żeby przywrócili poprzedni sposób sortowania kanałów, albo w inny sposób umożliwili utworzenie listy kanałów z kolejnymi numerami.
Programistycznie to prosta sprawa, którą na pewno da się wprowadzić aktualizacją oprogramowania, a dużo zmieni dla użytkowników.
Teraz jest przykładowo:
1. TVP1
2. TVP2
803. TVN
804. TVN7
34. TVP Sport

A powinno dać się zrobić tak:
1. TVP1
2. TVP2
3. TVN
4. TVN7
5. TVP Sport

Kolejny problem w nowym telewizorze, to komunikat każdorazowo przy wchodzeniu do EPG, że utracę zapis timeshift.
Dodatkowo wejście do EPG wyłącza dźwięk z aktualnie oglądanego kanału na 2-4 sekundy i ponownie przy wychodzeniu.
W poprzednich modelach tego nie było i wejście do EPG było szybkie i rzeczywiście kasowało timeshift, ale nie przerywało programu!!!
Teraz wejście do EPG (czyli jednej z podstawowych funkcji telewizora) wymaga dodatkowych 3 kliknięć z pilota KAŻDORAZOWO!
Czy ktoś to w ogóle testował?
Napisałem do supportu i dostałem odpowiedź, że komunikat wdrożono, bo użytkownicy skarżyli się, że tracą TimeShift po wyświetleniu EPG, no to tak "poprawili"!
Można było dodać w menu opcję włącz/wyłącz ostrzeżenie, a nie tak na stałe utrudniać użytkowanie.

Kolejny frustrujący jest nowy układ menu, gdzie zastosowano ciągłość kategorii i np. z Obraz można teraz przechodzić do Dźwięk itd, ale tylko na pierwszym poziomie menu. W głębi jest już normalnie. To jest bez sensu i nie poprawia nic, a tylko komplikuje obsługę. Poprzednio będąc w Obraz można było modyfikować tylko parametry dotyczące obrazu.
Jak chciałem zmienić jakąś opcję na końcu obrazu, to mogłem przytrzymać dół i momentalnie byłem na końcu opcji obrazu, a teraz trzeba klikać ostrożnie.

Nie rozumiem komu przeszkadzało, że TV rozpoznawał poprawnie DTS. Teraz to usunięto i praktycznie wbudowany odtwarzacz video jest bezużyteczny.

No i jeszcze to wrzucanie wszystkiego do zakładki Urządzenia! Chyba w dziale interfejsu użytkownika w Panasonic zatrudnili jakiegoś kreta od LG.

Na szczęście obraz jest bardzo w porządku.
Jedyne czego mu brakuje to obsługi 3D - to byłby szok! Dlaczego z tego zrezygnowali właśnie wtedy gdy można było uzyskać najlepszy odbiór?! Moja sterta BluRay 3D będzie się tylko kurzyć :-(
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Panasonic idzie w kierunku B2B. W wielu krajach już nie sprzedaje telewizorów.
Zapowiada się , że w Europie też tak może skończyć.
 

Zulus

Member
Problem z tworzeniem po swojemu listy kanałów ulubionych jest od wielu lat. Nic do nich nie dociera. Widzę, że w nowym sofcie 6.0 też będzie podobnie. Jedynie programem ChanSort będzie można sobie poukładać i ponownie wgrać listę w tv, o ile i tej możliwości nie usunęli. Na pocieszenie powiem, że w sumie wszystkie telewizory tak mają, LG też /
 

citisus

Member
Da się normalnie ustawić listę :))
Mam co prawda GZ, ale myślę, że w Twoim będzie podobnie.
Jest upierdliwe, ale można poukładać sobie wg upodobania.
Zakładki: Konfiguracja --> Menu strojenia --> Edytor listy kanałów
Masz dwie kolumny - z lewej - odnalezione kanały, z prawej - wszystkie kanały DVB-T
Wchodzisz na prawą listę na konkretny kanał i naciskasz zielony przycisk na pilocie ( zmiana) ....wtedy podświetli się ten kanał w lewej kolumnie --> a w okienku wpisujesz numer kanału, na którym ma być ten program...i OK. I tak po kolei pozostałe kanały.
Może się to komu przyda.

P.S. Osobiście używam TV jako monitora ....steruje Technisatem Combo. O niebo lepsza obsługa. Poza jednym minusem - czasem "strzela"....to znany problem Panasonica
 

Zulus

Member
Co można zrobić w DVB-T, to nie da się zrobić z ulubionymi z satelity. Zajmę się tym jak pojawią się nowe oledy w sprzedaży.
 

citisus

Member
Za 10 dni, bo jestem na wyjeździe....Na razie będę testował LG OLED 48C1 :)
Ale możesz samemu spróbować opisanym sposobem.

Acha, ja ustawiam listę główną według ulubionej kolejności.....bo jak pisałem korzystam głównie z zewnętrznego tunera Technisata. Z telewizyjnego jedynie gdy na Technisacie nagrywam programy.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
LG 48C1 jest poza klasą - jakość bezkompromisowa.
Jest teraz w wyjątkowej ofercie.
Dużo poniżej 4999 z pakietem gratisów dodatkowo.
 

citisus

Member
LG 48C1 jest poza klasą - jakość bezkompromisowa.
Jest teraz w wyjątkowej ofercie.
Dużo poniżej 4999 z pakietem gratisów dodatkowo.
Z tą super jakością to gruba przesada.... :)
Menu jeszcze bardziej upierdliwe jak w Panasonicu. Pilot ubogi w przyciski wymaga wielokrotnego klikania by się

dostać do funkcji.

Ekran jak super lustro....powłok antyrefleksyjnych brak lub są słabe.

Fabryczne ustawienie ekranu fatalne....Panasonic praktycznie nie wymaga regulacji od razu po włączeniu.
Na prawie wszystko wymaga naszej zgody na przekazywanie naszych danych wrażliwych ....
Nie działają moduły CI....tylko CI+.

To tak wstępnie :)
 

citisus

Member
Z tą super jakością to gruba przesada.... :)
Menu jeszcze bardziej upierdliwe jak w Panasonicu. Pilot ubogi w przyciski wymaga wielokrotnego klikania by się

dostać do funkcji.

Ekran jak super lustro....powłok antyrefleksyjnych brak lub są słabe.

Fabryczne ustawienie ekranu fatalne....Panasonic praktycznie nie wymaga regulacji od razu po włączeniu.
Na prawie wszystko wymaga naszej zgody na przekazywanie naszych danych wrażliwych ....
Nie działają moduły CI....tylko CI+.

To tak wstępnie :)
I jeszcze jedno, słaba jasność....z pomiarów fachowców wynika, że jest ciemniejszy od CX. W słoneczny dzień bez spuszczonych zasłon nie bardzo się da oglądać......ale za to nie będzie się wypalać :)


Niemniej obraz jak u OLEDA ....bardzo dobry.....
 

Rowitt777

Member
Witam

Jak wygląda w tym Panasonicu działanie modułu CI ? Posiadam kablówke Inei.
I jak z wypalaniem chociaz to za krótki okres?
Jest jakaś funkcja ja w Philipsach OLED tzw czyszczenie obrazu ?

Dzięki za odpowiedź
 

citisus

Member
Witam

Jak wygląda w tym Panasonicu działanie modułu CI ? Posiadam kablówke Inei.
I jak z wypalaniem chociaz to za krótki okres?
Jest jakaś funkcja ja w Philipsach OLED tzw czyszczenie obrazu ?

Dzięki za odpowiedź
Chodzi tylko CI+. Starszych CI (mam z szyfrowaniem Conax ) nie rozpoznaje.
Mam półtora roku i na razie nic się nie dzieje. Chociaż dla bezpisczeństwa przy dłuższym oglądaniu programów informacyjnych korzystam z funkcji zoom i wycinam pasek informacyjny :)
W Panasoniku co jakiś czas włącza się automatyczna konserwacja panelu...
 
Do góry