Co się stało z zestawami plazmowymi?

raviawana59

New member
W moim pokoju rodzinnym mam plazmę Panasonic 50 cali. Obraz na plazmie jest cholernie dobry i zastanawiałem się, dlaczego wyginęły? Obraz na planie rywalizuje z tym, co jest teraz. Czy nie mogliby zrobić 4k czy coś takiego?
 

Caparzo

New member
Bez reklam
to tak jakby zapytać czemu mercedes czy bmw odszedł od silników 4 litry powyżej i kilkaset koni albo amerykańskie smoki już nie są 8 litrowe tylko 2,5 .. technologia poszła w inną stronę a prądożerne plazmy zastępują mniej żernymi oledami
 

SDman

Banned
Energia raczej nie była przyczyną, obecny np. LG B9 55" pobiera tyle samo co PDP 50ST60 no może z 5% mniej i ma tylko 5" więcej.
Osobiście uważam, że PDP do 55" FHD powinni utrzymać w produkcji dając sprawną obsługę programów TV z różnych źródeł + smart TV
-byłby na takie TV popyt na bank.
4K jak ktoś by chciał to już nie PDP.
 

pantomima

Banned
W moim pokoju rodzinnym mam plazmę Panasonic 50 cali. Obraz na plazmie jest cholernie dobry i zastanawiałem się, dlaczego wyginęły? Obraz na planie rywalizuje z tym, co jest teraz. Czy nie mogliby zrobić 4k czy coś takiego?

Problem plazmy polegał na dużym zużyciu energii. UE narzuciła ograniczenia zużycia i był to jeden z czynników rezygnacji z produkcji pdp, choć dziwne, bo rynek europejski nie był głównym miejscem zbytu .

Pomimo dużego zużycia plazmy i tak nie świeciły tak jasno , jak się tego oczekiwało.
Wyświetlacze 4k to oczywiście większe przekątne.
Szczytowa jasność powiedzmy w plazmie 77" przy ograniczonym zużyciu była praktycznie nieosiągalna.
W przypadku hdr byłby to jeszcze większy problem .
 

janunio

New member
Bez reklam
Plazmy zostały uśmiercone z trzech powodów: wypaleń, braku UHD i HDR. Jasność PDP jest tak niska, że o HDR nie ma mowy. Producenci przewidując "temat" wycofali się.
Inna sprawa, ze plazmy stanowiły zawsze margines sprzedażowy mimo nachalnej propagandy na forach.
 
Ostatnia edycja:

barburian

New member
Bez reklam
Były plazmy KURO potem długo nic, potem Panasonic Plazma - niestety dinozaury odeszły w niepamięć, podobnie będzie z OLED-ami
 

SDman

Banned
Nie dało się zrobić plazm 4k. A kto by nadal kupował 50" FHD?
Zdziwiłbyś się ale takich osób jest bardzo dużo.
do 55" nie ma różnicy czy to 4K czy FHD no chyba, że ktoś ogląda TV z 1m.
Sygnały gorszej jakości nie muszą być skalowane i zwyczajanie wyglądają lepiej w natywnej rozdzielczości.
 

citisus

Member
Plazmy zostały uśmiercone z trzech powodów: wypaleń, braku UHD i HDR. Jasność PDP jest tak niska, że o HDR nie ma mowy. Producenci przewidując "temat" wycofali się.
Inna sprawa, ze plazmy stanowiły zawsze margines sprzedażowy mimo nachalnej propagandy na forach.

Zadziałało prawo Kopernika-Greshama - "gorszy pieniądz wypiera lepszy". :)
LCD były tańsze, a dla 90% ludzi ich jakość była wystarczająca. A potem to się już samo nakręcało - wielkość produkcji skutkowała dalszym obniżaniem cen - a zyski z plazm nie były na tyle duże by finansować rozwój tej technologii.
Pozostałe problemy plazm były już tylko marginalne, choć to one dobiły ich produkcję.

OLEDY też niedługo odejdą. Jak tylko koncerny opanują produkcję paneli z diod mineralnych.
 

SDman

Banned
W Łodzi w 2003 "Gladiatora" na 42" w sklepie oglądałem tylko nie miałem w portwelu 23tys.kurcze, a może 33 :-(
 
Ostatnia edycja:

pantomima

Banned
W Łodzi w 2003 "Gladiatora" na 42" w sklepie oglądałem tylko nie miałem w portwelu 23tys.kurcze, a może 33 :-(

To podobnie masz z oledami . Rowniez tylko je ogladasz a pozniej wchodzisz w interkacje z posiadaczami oledów i na sile probujesz im wytlumaczyc jak sprawuja sie one w codziennym uzytkowaniu w ich domach , bo spędziłaś przy nich kilka chwil w salonie .

W ciągu 18 lat zasadniczo niewiele się u ciebie zmieniło.
 
Ostatnia edycja:
Do góry