Panasonic OLED

salminbel28

New member
Właśnie wszedłem do małego sklepu A / V i facet miał kilka paneli OLED. Powiedziałem mu, że byłem zaskoczony, że Panasonic nadal produkuje telewizory i powiedział, że ich OLED są lepsze niż LG. Te same panele, ale lepsze przetwarzanie. Czy to prawda? Czy ktoś ma doświadczenie z pierwszej ręki z niedawnym wyświetlaczem Panasonic OLED?
 

SDman

Banned
Dla wielu osób problemem może być system (brak obsługi wszystkich apek, a jak są to i tak coś nie do końca może być ok. np. Ipla czy Player), po za tym działa szybko i sprawnie.
Brak problemów z ARC i działaniem z soundbarami.
Osobiście przyczepiłem się do braku szybkiej możliwości wyłączenia obrazu -do 8 lat trzeba 11 kliknięć, a fuj Panas.
Jakby to poprawili byłby mój w listopadzie za 5tys + karta podarunkowa 500zł., a tak kara musi być dla nich za nie słuchanie klientów.
 

pantomima

Banned
Właśnie wszedłem do małego sklepu A / V i facet miał kilka paneli OLED. Powiedziałem mu, że byłem zaskoczony, że Panasonic nadal produkuje telewizory i powiedział, że ich OLED są lepsze niż LG. Te same panele, ale lepsze przetwarzanie. Czy to prawda? Czy ktoś ma doświadczenie z pierwszej ręki z niedawnym wyświetlaczem Panasonic OLED?


Zapytaj Kikiego .
To w zasadzie jedyna kompetentna osoba tu na forum .Ma możliwość porównania większości oledów profesjonalnie skalibrowanych stojących obok siebie , więc wie o czym mówi.
Nie słuchaj osobnika sdman, ponieważ on pojęcia nie ma w temacie .
Tzn bazuje na tym co wyczytal w sieci, wiec jego wiedza jest na podobnym poziomie jak Twoja czy moja .
Ostatni telewizor z którego korzysta na codzień, to plazma z 2013 roku a oledy jakie widział to jedynie te na sklepowej półce, w oświetleniu sklepowym, oczywiście nie skalibrowane.
Nigdy nawet raz nie udowodnił, że jest inaczej .

Nie kupił oleda, ponieważ nie ma opcji wylaczenia obrazu . Tak by kupił hehe . Sam pomyśl z jakim ekspertem masz do czynienia, w jaki sposób ukarał Panasonica ;)
Raz mu przeszkadzają refleksy, innym razem deficyt w portfelu . Jaki ekspert, takie problemy ;)


Co do jakości oledów Panasonica - sam jestem posiadaczem oleda lge9 z 2019 roku . Na samym początku zdecydowałem się na Panasonica. Kiki jednak szybko mnie z tego pomysłu wyprowadził. Przerost formy nad treścią- tak określił oledy Panasonica .
Za jego namową wybrałem oled lge9 i jestem zadowolony .
To tv ktory wygrał w ślepym teście w uk . Na konkurencyjnym forum również dostał referencję.

Mamy rok 2021 i brak dostępności oledów z nowej gamy na rynku .
Aby wyrażać jakąś opinię na temat generowanego obrazu przez nie , trzeba było by porównać je stojące obok profesjonalnie skalibrowane i ludzi, którzy będą mieli taką okazję pytał bym o zdanie .

Sprawdź wątek Oled LG- nowa fala nadchodzi .
Jest tam forumowicz, który korzystał z oleda sony (zapomniałem jaki to model) I jednocześnie nabył oled lgc9.
Byl z niego mega niezadowolony i bardzo kaprysił.
Dopiero po profesjonalnej kalibracji c9 zmienił zdanie i bardzo chwalił inżynierów od Lg.
Tak ze, z tym o co pytasz jest różnie, choć można spotkać wiele opinii w sieci, które chwalą oledy Panasonica i uważają, że to właśnie Panasonic oferuje najlepszą jakość generowanego obrazu spośród wszystkich marek .
Oledy Panasonica są już wstępnie skalibrowane , ale napewno profesjonalna kalibracja w dużym stopniu poprawi już świetny obraz .
Czekaj na opinie ekspertów, ewentualnie osob na codzień korzystajacych z oledów Panasonica .Od podpowiedzi laików relacjonujacych swoje porównania z 5 minutowych pseudo testów z pendrive w salonie w oświetleniu sklepowym, na nie skalibrowanych wyświetlaczach uciekaj z daleka .

Poza tym, każdy oled profesjonalnie skalibrowany zagra świetnie.
99% osób, które przesiadły się na oled, deklaruje że nie wróci już do wcześniejszej technologii.
Oled to genialny obraz bez względu na markę .
 
Ostatnia edycja:

SDman

Banned
Zapomniałem dodać płynność ruchu i skalowanie materiałów słabszej jakości zdecydowana przewaga Panasonic`a.
Ślepy test może i był (może sponsorowany) tego nie wie nawet @pantomima, który znów wyrasta

@salminbel28 jakie materiały będą dominować jeżeli tylko net i 4K to i LG sobie poradzi ale materiały słabszej jakości czyli TV kablowa, satelitarna czy internetowa, Panasonic wygra -koniec kropka.
Plazma z 2013 na materiałach FHD również wygra bo ma tylko 50"
 

pantomima

Banned
Ja nie wyrastam. Ja Cię dyskredytuję .
Za każdym razem , gdy to robię, nie jesteś w stanie udowodnić, że się mylę.

Nie wypowiadaj się w tematach , w których nie masz bladego pojęcia.
 

Petru23

Banned
W Panasonic masz procesor HCX pro. To, że biorą panele od LG to zupełnie inna kwestia. Poza nim o jakości obrazu stanowi wiele innych czynników jak choćby właśnie procesor.
Do tego panas szczyci się kalibracja pod okiem speca z Hollywood i takie tam marketingowe cudeńka.
Poza tym ogólnie, panas To co najmniej półka wyżej niż LG. Taki mercedes w stosunku do opła.
Miałem okazję mieć u siebie hx940, najwyższy model lcd i robi wrażenie. Stosuje własne rozwiązania i technologie co go wyróżnia właśnie na rynku.

A posty tego dyskredytującego Pana możesz sobie poczytać w jego profilu i sam stwierdzisz, czy warty jest uwagi czy po prostu go nie olać.
 

pantomima

Banned
W samochodach też masz silniki a jednak różnią się one od siebie.
Popracuj nad logiką.



Ty już popracowałeś nad swoją ? Dotarło już do Ciebie po 12 tv które odwiedziły Twój dom, z którego zrobiłeś piaskownicę, że w tym przedziale cenowym jaki założyłeś , nie dostaniesz świetnego obrazu ?
Zrozumiałeś to w końcu, czy nadal nie dociera ?



Siedziałeś 10 lat na plazmie ?
Wstrzymaj się kolejne 10 , dostukaj i kup w końcu coś sensownego.
Może wtedy klapki w końcu ci sie otworzą, horyzonty poszerzą i i zrozumiesz , że jakość ma swoja cenę.

Nie wypowiadaj się w temacie oledów LG, Panasonica i pozostałych, bo bladego pojęcia nie masz jak one świecą profesjonalnie skalibrowane .

Poproś Kikiego o taką prezentację w domu.
Przestaniesz może w końcu odwalać takie pajacyki sprzedawcom , kupować tv i po chwili dokonywać jego zwrotu , bo nadal nie dociera do Ciebie jeszcze, że za marne grosze jakości nie dostaniesz .


Rozumie , że zakup tego tv to zakup Twojego życia :)
 
Ostatnia edycja:

SDman

Banned
...w tym przedziale cenowym jaki założyłeś , nie dostaniesz świetnego obrazu ?
...
... Nie wypowiadaj się w temacie oledów ... :)
Można dostać świetny LCD wybrany właśnie, a nie kupiony bo ktoś polecił.
Taki Sony XH9005 do oglądania sygnału TV ostrością zmiecie LG BX i wszystkich jego następców, a o niższych modelach A1 już nawet nie wspominam bo to dopiero POPELINA będzie. Sony daje namiastkę 4K z sygnału FHD, a w LG to jak SD.
http://www.hdtv.com.pl/forum/1608329-post1.html
http://www.hdtv.com.pl/forum/1617986-post5.html
idt. itp....
to ty nie powinieneś wypowiadać się, ciężko nawet zapamiętać ci, że nie cytujemy posta pod postem, żałosny jesteś z tym wyrastaniem wszędzie tam gdzie post dotyka twoją najlepszą markę LG.
Nie jest najlepsza, a wracając do tematu wątku:
Panasonic GZ950(960) jest telewizorem zdecydowanie lepszym od LG B9, BX, CX i to jest fakt może mieć jedynie mniej funkcjonalny system i pilota.
Aby to stwierdzić nie trzeba mieć tłustego portfela tylko używać mózgu i połączonych z nim oczu.
 

barburian

New member
Bez reklam
Jak piszą wszyscy najwięksi testerzy TV na swoich forach Panasonic po wyjęciu z kartonu ma obraz prawie referencyjny i nie potrzebuje kalibracji.
Panasonic ma też najlepszy procesor obrazu w swoich TV OLED.
Jeśli telewizory innych marek się skalibruje i postawi obok Panasonica to po kalibracji różnice te znikają ,gdyż praktycznie w każdym TV obraz skalibrowany będzie prawie że identyczny. Więc czy kupisz SONY , LG czy Philipsa i je skalibrujesz to obraz będziesz miał jak w Panasonicu.
 

SDman

Banned
Tak mogę się zgodzić ale to dotyczy tylko palety barw.
Jednakże są jeszcze inne parametry, które mają ogromny wpływ na obraz:
przetwarzanie ruchu, skalowanie do 4K, jakość platform streamingowych.
 

pantomima

Banned
8
Można dostać świetny LCD wybrany właśnie, a nie kupiony bo ktoś polecił.
Taki Sony XH9005 do oglądania sygnału TV ostrością zmiecie LG BX i wszystkich jego następców, a o niższych modelach A1 już nawet nie wspominam bo to dopiero POPELINA będzie. Sony daje namiastkę 4K z sygnału FHD, a w LG to jak SD.
http://www.hdtv.com.pl/forum/1608329-post1.html
http://www.hdtv.com.pl/forum/1617986-post5.html
idt. itp....
to ty nie powinieneś wypowiadać się, ciężko nawet zapamiętać ci, że nie cytujemy posta pod postem, żałosny jesteś z tym wyrastaniem wszędzie tam gdzie post dotyka twoją najlepszą markę LG.
Nie jest najlepsza, a wracając do tematu wątku:
Panasonic GZ950(960) jest telewizorem zdecydowanie lepszym od LG B9, BX, CX i to jest fakt może mieć jedynie mniej funkcjonalny system i pilota.
Aby to stwierdzić nie trzeba mieć tłustego portfela tylko używać mózgu i połączonych z nim oczu.

Nigdy nie napisałem że oledy LG są najlepsze. Wybrałem LG i chwale sobie ten model .Po profesjonalnej kalibracji jest świetny pod każdym względem .
Ty tego nie rozumiesz , bo na oczy go nie widziałeś, podobnie jak większości oledów.
Jeśli była by to inna marka , byłbym pewnie również mega zadowolony, ponieważ każdy oled profesjonalnie skalibrowany generuje fantastyczny obraz , co potwierdził kolega wyżej.

Poza tym to tylko tv . Nie zależy mi na tym , które miejsce zajmuje w rankingu .

Zakładam, że dla Ciebie kupno plazmy st60 to był zakup życia .

Często podkreślasz, jaki to oledy mają słaby antyreflesk.
Jeśli postawię plazme vt60, która ma lepszy antyreflesk od st60, to wcale odbicia na oledzie nie są większe.
Wiem to napewno , ponieważ mam możliwość porównania.
Ty oczywiście nie , bo skąd, no chyba że wraz z pendrivem
z którym.latasz po salonach i robisz 5 minutowe pseudo testy zabierasz swoją plazmę?

Jeżeli mowa o tych trzech aspektach , które wymieniłeś , to obawiam się, że niewiele masz z nich pożytku .
Wrzucać stopkę z taką sentencją i nie posiadać nic z nowoczesnej elektroniki a konkretnie nowoczesnego wyświetlacza , w temacie którego najczęściej zabierasz głos , świadczą tylko o tym że z pewnego narządu raczej rzadko korzystasz ?
Tłusty portfel ? w twoim przypadku raczej niekoniecznie, tez jest raczej tego efektem , ale.co.mi do tego.

Powiedz , na co komu oczy jak z nich nie korzysta?

Wypowiadasz się w tematach wyświetlaczy, których na "oczy" nie widziałeś!

UDOWODNIJ , ŻE JEST INACZEJ ?

Ja Rozumię, że ty dużo czytasz , później tworzysz sobie w głowie wyimaginowany obraz tego , jak świeci dany model w porównaniu z twoja plazmą i na tej podstawie snujesz swoje oceny .



"Panasonic GZ950(960) jest telewizorem zdecydowanie lepszym od LG B9, BX, CX i to jest fakt może mieć jedynie mniej funkcjonalny system i pilota. "

Może tak , może nie . Nie wiem .Trzeba by postawić te wszystkie modele obok siebie profesjonalnie skalibrowane I wtedy dokonać porównań,ocen .

Rozumię, że ty miałeś taką możliwość, nie cytujesz sieci , więc PROSZE cię: pokaż jakieś zdjęcia tych porównań?

Masz wolne pole do popisu .Udowodnij , że nie jesteś totalnym ignorantem, laikiem , że bazujesz na rzeczywistych porownaniach testach, a nie cytujesz jak zawsze sieci?

I raz jeszcze : "Panasonic GZ950(960) jest telewizorem zdecydowanie lepszym od LG B9, BX, CX i to jest fakt może mieć jedynie mniej funkcjonalny system i pilota. "

Jesteś pewny co do wyższości Panasonica nad resztą( całkiem możliwe, że tak jest , nie twierdzę że nie ) , ale nie da się nie zauważyć, że kolejny raz cytujesz sieć , ponieważ co do funkcjonalności systemu jak i pilota nie jesteś już tak stanowczy , a gdybasz : może mieć, nie musi, co ?

Nie widziałeś tych oledów na oczy , nie masz pojęcia jak świecą, jak skalują do 4k, jak sprawuje się ich system w codziennym użytkowaniu, na temat funkcjonalnosci pikota tez wiesz niewiele .
I to jest właśnie POPELINA , w twoim wydaniu .

Poprostu nie wypowiadaj się w tematach nowoczesnych wyświetlaczy a konkretnie w temaxie tego jaki obraz generują , ponieważ nigdy nie widziałeś ich na oczy.
 
Ostatnia edycja:
Do góry