32LX70P - "ząbki" w statycznych obrazach...

dexter74

New member
Zauważyłem w swoim 32LX70P "ząbki" jak na poniższym screenie.

Widać je w czasie pauzy, lub przy zatrzymaniach obrazu przy przełączaniu kanałów w satce.

Normalne to, czy nie bardzo?
Interlcaed.jpg
 

motobartcompany

New member
Posiadam cyfowy polsat, sony v2500 i jak daje stop klatke w tunerze echostar to mam wszystko poszarpane tak jak na tej fotce. Przy plaźmie panasonica też to miałem. Natomiast ja zatrzymuje obraz pilotem od TV to jest wszystko ok. Wina kiepskiego tunera. Nie wiem czy ci pomogłem:)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
oczywiscie że cienki tuner.
mamy dobre tunery i jakoć jest ze stop klatki czysta jak łza.
Ale mogą też znaleźć się tzw. międzyklatki wówczas obraz nie będzie czysty.
 

SlawekR

New member
kiki napisał:
oczywiscie że cienki tuner.
mamy dobre tunery i jakoć jest ze stop klatki czysta jak łza.
Ale mogą też znaleźć się tzw. międzyklatki wówczas obraz nie będzie czysty.

Oczywiście że to zwykły przeplot wyłazi, tuner ma tu niewiele do gadania. Można to złapać na tunerze z najniższej półki, a jak się przysadzić to i na najdroższym.

No chyba że tuner miałby specjalny układ akurat do stopklatek, analizujący obraz tak, aby nie "złapać" obrazu akurat w fazie gdzie wylezie przeplot. Tylko po co coś takiego miałby mieć zwykły tuner do oglądania telewizji. Nie mówimy w tym momencie o urządzeniach do montażu.
 

SlawekR

New member
dexter74 napisał:
Nie, to jest wyolbrzymione to co widać na moim TV.

I zauważyłem, że ten efekt występuje nie zawsze i nie na każdym kanale ;-(
Zapytałem czy to z Twojego TV z bardzo konkretnego powodu.Widzę , że podlinkowałeś zdjęcie ze strony traktującej o wszelkich tego typu zagadnieniach, związanych z obrazem. nie Chce mi się szukać po zdjęciu konkretnego artykułu bo sporo ich tam jest, ale skoro zamieścili zdjęcie zatytułowane nawet odpowiednio (przeplot), to śmiem przypuszcać że zjawisko to jest tam przewałkowane i opisane na dziesiątą stronę i wszystko jest tam wyjaśnione. A skoro dotarłeś do tego zdjęcia, to musiałeś się i z treścią artykułu zapoznać. A jeśli tak to skąd w takim razie pytanie o to zjawisko, "co to takiego":).

To trochę tak jakbym z Wikipedii z hasła HDMI podlinkował zdjęcie wtyczki tegoż standardu i zapytał co to za wtyczka :D. A i jeszcze zdjęcie miałoby nazwę HDMI... Wiem, wiem.... czepiam się ale mnie to po prostu zaciekawiło, możesz oczywiście nie znać angielskiego, ale jak w takim razie wogóle trafiłeś na to zdjęcie.
 
Ostatnia edycja:

dexter74

New member
SlawekR napisał:
Widzę , że podlinkowałeś zdjęcie ze strony traktującej o wszelkich tego typu zagadnieniach,

skąd w takim razie pytanie o to zjawisko, "co to takiego":).


No niezupełnie.


1. Ten obrazek wyszukałem wyszukiwarką obrazków z google, nie widząc strony z którego pochodzi, ba, nawet użyłem sowa "przeplot" w wyszukiwarce - więc wiem co to przeplot.

2. Może faktycznie można źle zinterpretować pytanie, choć w zasadzie zapytałem przecież"32LX70P - ząbki w statycznych obrazach - macie tak czy nie", a nie "co to jest przeplot", prawda?

Dzięki za odzew.
 

SlawekR

New member
dexter74 napisał:
No niezupełnie.


1. Ten obrazek wyszukałem wyszukiwarką obrazków z google, nie widząc strony z którego pochodzi, ba, nawet użyłem sowa "przeplot" w wyszukiwarce - więc wiem co to przeplot.

2. Może faktycznie można źle zinterpretować pytanie, choć w zasadzie zapytałem przecież"32LX70P - ząbki w statycznych obrazach - macie tak czy nie", a nie "co to jest przeplot", prawda?

Dzięki za odzew.
A mnie się wydawało że pytanie brzmiało " ...Normalne to, czy nie bardzo..." tak jak spojrzeć na post pierwotny, tak jakoś mi się to tak widzi ;).

A skoro wiesz co to przeplot i wiesz skąd się wzięły te "ząbki" :) to jasnym jest że na każdym egzemplarzu każdego telewizora da się to złapać, przy odpowiednim źródle sygnału z przeplotem oczywiście ;).

No i że przeplot w sygnale z przeplotem jest zjawiskiem normalnym.

Więc jesli zadając oba pytania: "czy też tak macie" i " czy to normalne" miałeś świadomość przeplotu, to i znałeś odpowiedź na oba pytania przecież :D.

To tak jakbym napisał: przebiłem oponę gwoździem, uszło z niej powietrze, wygląda to tak:
benefits_02_tcm179-2428.jpg

Czy też tak macie jak przebijecie oponę i czy to normalne? Też wyglądałoby to dziwnie trochę, takie pytanie, nieprawdaż?:D.

Co innego gdybym nie wiedział że w oponie jest powietrze i można ją przebić, wtedy pytanie, nie powiem, zasadne :eek:k:.

Pozdrawiam
Sławek
 

dexter74

New member
Albo się ze mną droczysz, albo udajesz...

Pytałem czy taki efekt w tym konkretnie modelu jest normalny. Bo jakoś w CRT tego nie było, a nigdzie info nie znalazłem "32lx70 redukuje przeplot" czy "32lx70 nie radzi sobie z przeplotem w statycznych scenach".


Zresztą zauważyłem, że to występuje również czasem w statycznych obrazach (planszach) emitowanych przez TV...
 

SlawekR

New member
dexter74 napisał:
Albo się ze mną droczysz, albo udajesz...

Pytałem czy taki efekt w tym konkretnie modelu jest normalny. Bo jakoś w CRT tego nie było, a nigdzie info nie znalazłem "32lx70 redukuje przeplot" czy "32lx70 nie radzi sobie z przeplotem w statycznych scenach".


Zresztą zauważyłem, że to występuje również czasem w statycznych obrazach (planszach) emitowanych przez TV...
Nic nie udaję,a czy się droczę..?

Może trochę się przyp... znaczy się czepiam ;), bo melancholijny nastrój miałem ostatnio :grin:. Jeszcze jestem przed urlopem, może to dlatego. A może węszyłem jakiś postęp w tym wątku... Kiki (szacuneczek) też czasem pyta "który obraz jest ładnieszy" i robi to specjalnie, aby pobudzić konkretną dyskusję :D.

Ale żeby było rzeczowo, to ok:

To jest przeplot, to jest normalne zjawisko, każdy telewizor LCD likwiduje przeplot jakoś tam i robi to oczywiście w "normalnym" oglądaniu, czyli najlepiej w scenach dynamicznych. W stopklatkach, jak się przyłożyć, to różne cuda można złapać.

W CRT tego nie widziałeś, bo CRT wyświetla obraz z przeplotem bezproblemowo, już z natury swojego działania tak sam z siebie. A przeplot "likwiduje" dopiero oko ludzkie i mózg i robi to na tyle dobrze że ząbków nie widać :). LCDki są za wolne i nie wyświetlają obrazu z przeplotem jak należy, więc najpierw trzeba go usunąć elektroniką, a jak się wrzuci na pauzę to można czasem różne cuda w związku z tym zobaczyć.
 
Ostatnia edycja:
Do góry