Panasonic TX-65GX830E

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Dobry telewizor. Kwestia w jakiej cenie możesz go kupić i na czym Ci zależy. Panasonic ma taki sobie smart, ale nie każdemu na tym zależy.
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Qled to w sumie też Led. Tylko nowszej generacji. Oled to już inna technologia. No i za 65 cali trzeba zapłacić sporo więcej. Ma bardzo dobrą czerń nieosiągalną dla TV Led, Qled z najwyższej półki mogą dopiero z nim konkurować. Ale mówimy tutaj o cenacj 8 tys w górę.
Napisz jakie masz preferencje na czym Ci najbardziej zależy, czy grasz w gry itp. No i jaki chcesz przeznaczyć budżet.
 

Karol1976

Active member
Bez reklam
Daj se spokój z Oledem , za 3-4 lata już se planuj zakup Oleda , Samsung wejdzie ze swoimi Oledami ( panele swoje będzie produkował , TCL także planuje wprowadzać Oledy , a co za tym idzie ? Rachunek jest prosty .
Ja mam LCD / LED i jestem zadowolony a na Oleda zdecyduje się wtedy jak na na maximum zostanie zminimalizowanie wypalanie się paneli .
Takie jest moje zdanie i nie zmienię
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Każdy ma swoje zdanie i kupuje to co mu odpowiada...Można kupić TV Led i tak jak napisałeś cieszyć się z zakupu. Tak samo można kupić Oled.
Plazmy też się mialy wypalać a jakoś dwie mi wiele lat służą bezproblemowo. Ale nie rozpoczynajmy kolejnej zbędnej dyskusji.
Autor wątku może kupić wspomniany TV Panasonic, który jest dobrym wyborem. Najlepiej jakby określił swoje preferencje i na czym mu zależy.
 

Karol1976

Active member
Bez reklam
O czym ty piszesz ? Jaka zbędna dyskusja , Takie są fakty a ty mi wypisujesz o Plazmie która technologia bardzo się różni od Oleda . Nie wiem dlaczego ludzie porównują Plazmy do Oledów !!! Technologia Plazmy co ma do technologi Oleda
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Napisałem o zbędnej kolejnej dyskusji, bo dużo takich już było. Nie chcesz nie kupuj Oleda, proste.
 

SDman

Banned
Witam, co sądzicie o telewizorze PANASONIC TX-65GX830E? Czy warto czy jest coś lepszego w tej cenie?

Oglądałem go w 50" świeci bardzo dobrze, ma jedynie słabe kąty widzenia i straszne odbicia,
jak do nocnych sesji to jest spoko.

O czym ty piszesz ? Jaka zbędna dyskusja , Takie są fakty a ty mi wypisujesz o Plazmie która technologia bardzo się różni od Oleda . Nie wiem dlaczego ludzie porównują Plazmy do Oledów !!! Technologia Plazmy co ma do technologi Oleda

Mimo postępu technologii też odnoszę wrażenie, że gdyby zrobić bezpośrednie "wypalanie" tego samego materiału na Plazmie i OLED to stara technologia wygra w tej kwestii.
Test nie jest jednak możliwy do wykonania (brak nowych plazm) :???:
 

cygano998

New member
Obecnie posiadam Panasonica 48 cali i jestem zadowolony, zalazy mi żeby miał 4k, mam xboxa one 4k, oglądanie głównie netflix i cyfry plus. Budżet do 5000zl
 

pantomima

Banned
O czym ty piszesz ? Jaka zbędna dyskusja , Takie są fakty a ty mi wypisujesz o Plazmie która technologia bardzo się różni od Oleda . Nie wiem dlaczego ludzie porównują Plazmy do Oledów !!! Technologia Plazmy co ma do technologi Oleda

Wiesz o czym mówi kolega ? - o tym , że plazmy w stosunku do oledów byly bardziej podatne na powidoki wypalenia, a mimo to ich się nie dorobił . Tym samym , może nie wprost, ale daje do zrozumienia, że oledy są mniej podatne na tego typu zjawiska i ja się z tym zgadzam , potwierdzam to , bo posiadam 3 plazmy w domu : g30 , vt60 i jakiś model samsunga(szkoda , że nie f8500) , jak również oleda i mam porównanie . Na plazmach powidoki duszki pojawiają się już po kilku minutach i równie szybko znikają, na oledzie nie występują po kilkudziesięciu minutach !
Nie wprowadzaj ludzi w błąd. Poprostu najlepiej zamilcz, jak nie masz pojęcia w materii , bo nadymaniem się i sianiem głupot nikomu nie pomożesz .

Wspólnym mianownikiem obu technologii jest podatność na powidoki, wypalenia . Drugim mianownikiem jest czerń jaką generują, nieosiągalna dla technologi led. Dlatego kolega przywołuje porównuje plazme z oledem .To ma plazma do oleda .
Nie rozumiesz dlaczego ludzie porównują plazmy do oleda , bo jesteś zielony w temacie,dlatego prośba- zamilcz.
 
Ostatnia edycja:

SDman

Banned
Obecnie posiadam Panasonica 48 cali i jestem zadowolony, zalazy mi żeby miał 4k, mam xboxa one 4k, oglądanie głównie netflix i cyfry plus. Budżet do 5000zl


Spory budżet,

Oczywiście starcza również na OLED jak znasz zalety i wady tej technologii.
Fajny jest Philips 754/12 -4999 ale może @kiki dałby Ci zbliżoną cenę na 804/12, a to piętro wyżej.
Z LCD genialny telewizor z One Connect (jeden kabel do TV) i fenomenalną powłoką antyrefleksyjną.
Samsung Q85R -lekko przekraczający 5tys.
 

pantomima

Banned
Spory budżet,

Oczywiście starcza również na OLED jak znasz zalety i wady tej technologii.
Fajny jest Philips 754/12 -4999 ale może @kiki dałby Ci zbliżoną cenę na 804/12, a to piętro wyżej.
Z LCD genialny telewizor z One Connect (jeden kabel do TV) i fenomenalną powłoką antyrefleksyjną.
Samsung Q85R -lekko przekraczający 5tys.

Wymień wady oleda ?
Jakich się dopatrzyleś podczas jego codziennego użytkowania?
Nie wypisuj tego co tam wyczytałeś, słyszałeś.
Napisz czego doświadczyłeś ?

I co ty.masz z tą powłoką ?
Każdy model tv posiada taką , lepsza gorszą. Przecież to drugorzędna sprawa jak nie dalej .
Trzeba oglądać tv e mocno nasłonecznionym pomieszczeniu , by aż tak to rozstrzasać, ale kto tak ogląda...
 
Ostatnia edycja:

Mariobull23

New member
Autor pyta o 65 cali do 5 tys więc proponuję się skupić na ty rozmiarze.
I biorąc te wymagania pod uwagę to moim zdaniem zbyt dużego wyboru nie ma [emoji17]
Ten Panasonic ma dobre opinie co do jakości obrazu, zastrzeżenia skupiają się na odbiciach i Smart tv.
Druga opcja to Sony XF9005. Stary procesor i trochę droższy ale w budżecie.
Moim zdaniem najlepsza opcja jeśli chodzi o jakość obrazu w tym budżecie i rozmiarze.
TCL c815 to kolejna propozycja. Dziś do końca dnia bodajże działa promocja zwrotu cash back więc cenowo najlepsza opcja. W porównaniu do Panasa ja bym wybrał tcl[emoji6]
Matryca 120 Hz, lepszy dźwięk. Minusem to wolny android ale plus taki ze apki będą dostępne dłużej niż w Panasonicu.
 

SDman

Banned
Ty nie bazuj na tym , co się Tobie wydaje tylko czytaj co ludzie piszą, jakie mają doświadczenia .

Plazmy są o wiele bardziej podatniejsze na powidoki wypalenia .
Oledy mają dużo lepsze zabezpieczenia ! Choćby w postaci czyszczenia, przeformatowania matrycy itp itd .

No właśnie na tym bazuję nie na tym co mi się wydaje.
Odpowiedz proszę ile miesięcy masz OLED`a ?

Wymień wady oleda ?
Jakich się dopatrzyleś podczas jego codziennego użytkowania?
Nie wypisuj tego co tam wyczytałeś, słyszałeś.
Napisz czego doświadczyłeś ?

I co ty.masz z tą powłoką ?
Każdy model tv posiada taką , lepsza gorszą. Przecież to drugorzędna sprawa jak nie dalej .
Trzeba oglądać tv e mocno nasłonecznionym pomieszczeniu , by aż tak to rozstrzasać, ale kto tak ogląda...

W odpowiedzi na wady OLED`a -Ci co chcą wiedzieć wiedzą
i taka sama odpowiedź na doskonałą powłokę i ja mogę tak mieć, proszę pozwól mi :oops:.
 

pantomima

Banned
No właśnie na tym bazuję nie na tym co mi się wydaje.
Odpowiedz proszę ile miesięcy masz OLED`a ?



W odpowiedzi na wady OLED`a -Ci co chcą wiedzieć wiedzą
i taka sama odpowiedź na doskonałą powłokę i ja mogę tak mieć, proszę pozwól mi :oops:.

Od 12 grudnia . Bez odbioru . Szkoda czasu .
Pozdrawiam
 
Do góry