Panasonic TH-42PV7

finiu

New member
Witam,

Nie lubię pisać takich postów, bo często wkurzają one czytających. Ale czasem trzeba. Tak więc: chciałbym zakupić plazmę 42PV7. Byłby on używany do ogladania TV przez satelitę, także do gry na nowym xbox'ie, oraz rzadziej do dvd. Pokój, w którym telewizor miałby być użytkowany ma 21m2, przewidywana odległość od ekranu to ok. 3 metrów.
Widziałem go w Mix'ie za 3626 PLN, lub mniejszy 37PV7 za 3050 PLN. Cena wydaje się dobra.
A może warto dołożyć do modelu 42PV700?
TV Panasonica używam od 8 lat, i choć jest to kineskopowy 21-calowy klamot, to złego słowa nie moge na niego powiedzieć. A teraz chciałbym sobie podarować "odrobinę luksusu" :). Kupować? A może ktoś ma inną propozycję?
 

mkris

New member
pv7F

Witam,
Chcialem sobie kupic plazme 42pv45 ale okazalo sie ze juz go nie ma :( wszystke sprzedane a wiec skusilem sie na PV7F poczadkowo bylem troche zawiedzione lecz teraz z dnia nadzien coraz bardziej mnie zaskakuje swoim obrazem. Jak narazie testowalem obraz z SAT posiadam dreamboxa i mam go podlaczony kablem scart - yuv firmy hama.Mam go w pokoju o rozmiarach takich jak Ty i poczadkowo chcialem go wymienic na mniejszy lecz teraz jest :eek:k:
Nie wiem co jeszcze bym mogl dodac... sprawdzalem rowniez dvd i divx i co do obarzu jest ok lecz przymierzam sie do zakupu nowego kina Panasonic "PT 550 EG-K"

co do grania,hmm nie testowalem tego lecz slyszalem ze cala seria PV ma problem z zielona krawedzia?? dzwiek rowniez jest :-D
Moze jedyny minus co moze byc co do niektorych to ubogosc we wejscia/wyjscia ale akurat mnie to nie przeszkadza ;)

Pozdro
 

piotr72

New member
Witam.W odpowidzi na zadane przez ciebie pytanie powim ci tylko tyle ze od ok. miesiaca jestem (bylem) nieszczesliwym posiadaczem TV SAMSUNG LCD 32 M71B.Wlasnie dopoki po zakupie w/w TV nie zaczalem bacznie przygladac sie TV plazmowym i wlasnie moj wybor padl na PANASONA 42PV7.Ogladalem go w roznych sklepach ,podlaczano mi go do roznych zrodel sygnalu i z czystym sumieniem moge ci go polecic.moj byly SAMSUNG wysiada (podlaczony do C+ HD przez HDMI no i DVD to samo) no i chyba najwazniejsze ZA MALY!!! ZDECYDOWANIE 42''.Odbieram w tym tygodniu i juz sie nie moge doczekac.POZDRAWIM.:eek:k:
 

raptorf22

New member
PV7 ma obraz OK. Też zastanawiałem się nad zakupem nowej plazmy ale doszedłem do wniosku, że poczekam jeszcze kilka miesięcy i mam nadzieję wyrwać coś fullhd około 6000 zł. Porównywałem pv7 z pv700 i w jakości odbioru obok siebie nie ma praktycznie różnicy, na normalnym sygnale. Po podłączeniu prezentacji ze źródła fullhd widziałem minimalną różnicę w płynności obrazu na korzyść pv700 i lekkie "drżenie" barwy białej, oba miały włączone w menu 100Hz. Może to tylko jednostkowy przypadek lub sprawa podłączenia (sieci przewodów w MM). Można też dyskutować o obudowie odbiornika pv7. Jednakże z mojego punktu widzenia jeżeli trzeba już dopłacać to ma sens tylko za dodatkowe złącze HDMI, jeżeli komuś jedno teraz lub w przyszłosci nie wystarczy.
 

thinkrun

New member
Na pewno warto PV700, pytanie tylko o kasę ;)
Znajdą sie tacy co znajdą jeszcze droższy i jeszcze większy ;)
A, PV70 i PV700 mają inną matrycę o wyższych parametrach, wystarczy spojrzeć na strony czeskie, angielskie czy niemieckie, na polskich jest błąd. A 700 ma lepszy dźwięk i trochę fajnych mało potrzebnych bajerów,
powodzenia w wyborze
thinkrun
 

deha

New member
42pv4

mam go od tygodnia oglądam cyfre przez component i jest ideał, z kablówki troche cieniej ale to zdecydowanie wina sygnału a dvd po componencie to juz rewelka.kupiłem go w necie za 3089 dostawa w trzy dni po zamówieniu jak dla mnie na razie nie ma minusów no może po za jednym że nie chciał mi sie zmieścic na stary stolik i musze kupic nowy ale to juz inna bajka
 

kaszub

New member
Mam pytanie do posiadaczy tego tv-czy tv ma wyjście audio???
Zastanawiam sie nad kupnem-chciałbym go podłaczyć do amplitunera,jest taka mozliwość?
 

chesy1

New member
brzeczenie:/

Witam. Kupiłem w AVANSIE 42PV7P. Mam wrazenie, ze cos piszczy w dwoch miejscach z tylu telewizora (dzwięk podobny do tego jaki czasami wydobywa sie z wnetrz niektorych monitorow. Ma ktos podobny problem (a moze to normalne??)?, czy cos takiego podlega gwarancji?
 

loky

New member
chesy1 napisał:
Witam. Kupiłem w AVANSIE 42PV7P. Mam wrazenie, ze cos piszczy w dwoch miejscach z tylu telewizora (dzwięk podobny do tego jaki czasami wydobywa sie z wnetrz niektorych monitorow. Ma ktos podobny problem (a moze to normalne??)?, czy cos takiego podlega gwarancji?
U mnie cisza absolutna. Pewnie jakbym wetknął ucho za telewizor to jakieś mruczenie elektroniki słychać, ale z przodu nawet z bardzo bliska jest idealnie cicho. Przekop instrukcję/gwarancję i jak nigdzie nie piszą że ma prawo piszczeć to dzwoń po serwis.
 

ernane

New member
witam ponownie po dłuższej nieaktywności przez co wypadłem z obiegu;)

dopsize sie do tego tematu, bo widze mowa tu o jednym z tv ktorymi jestem zainteresowany:).
wybór rozgrywa się głównie między dwoma modelami TH-42PV7P czy TX-32LE7P
C
o do plazm w tej cenie wiem że lepszy byłby samsung PS-42C91H, tyle że zupełnie mało ekonomiczny ze wzg na pobieraną moc.
Pobór prądu jest również dla mnie ważnym aspektem i przy poborze poniżej 250W wchodzi w gre również plazma.
Do czego ten tv;)? już nie do kablówki jak kiedyś rozważałem tylko do tv-sat (ostatnio nabyłem cyfrowy polsat).
Napewno również będę podłączał pc. HDMI potrzebuje przyszłościowo, może kiedyśzmienie dekoder na wyposarzony w hdmi, byćmoże kupie stacjonarny odtwarzacz dvd z hdmi ale to przyszłościowo, narazie główny powód kupna to tv sat.

co do plazmy panasonica zmartwił mnie ten temat http://tnij.org/aehz ale niestety tam nikt nie odpowiada na posty:( a w tym temacie ktośrównież pisał o problemie zielonych krawędzi, ale również bez odpowiedzi

także prosze o opinie na temat wspomnianych tv, oraz ew. propozycje innych modeli. Co do samsunga zraziłem się ze wzg na tzw program lojalnościowy oraz przekłamania parametrów i w zw. z tym na chwile obecną ten producent dla mnie odpada, lg podobnie.
co do cen za plazme max 3000, za lcd nie wiecej niz 2200.

pozdrawiam!

PS wlasnie przeczytalem posta http://www.hdtv.com.pl/forum/showpost.php?p=119805&postcount=6
:hmm: LG? po recenzji z tego posta panasonic to jakiś badziew (prawie;))

w skrocie POMOCY!!! chyba nie jest to dziwne ze taka kase jaka dla mnie jest 3000 chce wydac dobrze.....
od razu mowie ze z kupnem mi sie nei spieszy bo chce zeby to byl dobry przemyslany wybor ktorego nie bede zalowac
 
Ostatnia edycja:

jak30

Member
Są już odpowiedzi w tym temacie.Panel ten sam.PV7 mam 1,5 miesiaca i jestem zadowolony,żadnych problemów.Nie zauważyłem zielonych krawędzi.
Plazma ma wtej chwili 240 godzin przebiegui powiem,że im dłużej gra tym lepiej.Obraz z kablówki na niektórych programach bardzo dobry.Na dvd
Pioneer 400 wręcz znakomity,poprzednie dvd sony stary modelzprzed 6 lat
wypadało słabo.Moim zdaniem w tej cenie PV7 jest dobrym wyborem i nie ma sensu dyskutowac co lepsze.Trzeba samemu zobaczy i wybrac.
 

ernane

New member
malinek napisał:
Krótkie pytanko.
Czy 7P i 70P/700P maja ten sam panel??

co do typu panela jak wyżej, ale poczytaj na forum odnosnie specyfikacji ktora nalezy sprawdzac NIE na polskiej stronie. Mysle ze warto o tym wiedziec przed ew zakupem
 
Do góry